adres e-mail

Wszelką korespondencję prosimy kierować na adres:

dobrowoda@oswiata.busko.pl

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
  Dobrowoda 26
  28 -100 Busko Zdrój
 • Tel i fax: 413781525

Witamy na stronie ZPO w Dobrowodzie

Data i czas

Sobota 25.09.2021

Licznik

liczba odwiedzin: 737069

Wiadomości

  Z ŻYCIA SZKOŁY

  • 20 września 2021r . gościliśmy w naszej szkole panią Ewę Tarapatę z Biblioteki Pedagogicznej w Busku-Zdroju.W ramach popularyzacji czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych wśród uczniów, przeprowadziła ona zajęcia, podczas których zapoznała pierwszoklasistów z najpopularniejszymi postaciami bajkowymi i baśniowymi. Podczas spotkania najmłodsi uczestniczyli w szeregu różnorodnych zabaw: układali puzzle z postaciami bajkowymi i baśniowymi, odgadywali zagadki, kojarzyli przedmioty z konkretnymi postaciami, tak jak bajkowy Kopciuszek oddzielali różne ziarenka od siebie oraz wykorzystując elementy zabawy kalambury, za pomocą gestów i dźwięków, pokazywali innym uczniom, wylosowaną przez siebie postać bajkową.Pierwszoklasiści z ogromnym zapałem uczestniczyli we wszystkich zabawach i na sam koniec spotkania dopytywali się, kiedy będą następne.

  • „Sprzątanie świata ” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, której w tym roku przyświeca hasło “Myślę, więc nie śmiecę”. Jej celem jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

   Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”.

   Ponownie nasi uczniowie wraz z wychowawcami spisali się na medal, sprzątając teren wokół Szkoły, Ośrodka Zdrowia, pobocza dróg w Dobrowodzie i swoje najbliższe otoczenie.
   Mając na uwadze tegoroczne hasło, szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które, wielokrotnie powtarzane, w perspektywie czasu dają wielkie efekty.

  • Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.

  • Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej – Pan prof. dr. hab. med. Andrzej Matyja wystosował list do rodziców/opiekunów w sprawie szczepienia dzieci powyżej dwunastego roku życia skierowanego do uczniów oraz rodziców, który znajduje się poniżej:

   List_Prezesa_Naczelnej_Rady_Lekarskiej_skierowany_do_Rodzicow_oraz_Uczniow_w_sprawie_szczepien.pdf

  • Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

   Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

  Kontakt

  • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
   Dobrowoda 26
   28 -100 Busko Zdrój
  • Tel i fax: 413781525

  Galeria zdjęć