• Kartka patriotyczna - konkurs

• Listopad to miesiąc szczególny dla naszego kraju. W tym roku nasi uczniowie uczcili 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości konkursem plastyczno – literackim na wykonanie Kartki patriotycznej  z życzeniami dla Polski z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Celem konkursu było przypominanie o tradycjach patriotycznych, obudzenie kreatywności twórczej przez wprowadzenie do prac elementów związanych z historią Niepodległości Polski oraz rozwijanie wrażliwości plastycznej i artystycznej.

Prace konkursowe mogły być wykonywane w dowolnej technice; malarskiej, graficznej, rysunkowej, mieszanej itp.,  z zachowaniem formy kartki pocztowej.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Ich prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych.

Adrian Kuta kl.IV - I miejsce

Daniel Dulik kl. 4 - III miejsce

Maja Misztal kl. 4 - III miejsce

Julia Kubala kl. 4 - III miejsce

Wyróżnienie:

Oliwia Lipiec kl. 5

Andżelika Adamczyk kl. 5

Joanna Milewska kl. 6 - I miejsce

II miejsce:

Julia Gwóźdź kl. 6

Bartosz Górak kl. 6

Mateusz Matusik kl. 6

Kamil Burchan kl. 7

III miejsce:

Milena Gwóźdź kl. 6

Zuzanna Smorga kl. 6

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

• Innowacja pedagogiczna w kl III - Październik w kolorze czerwonym.

• W ramach Innowacji Pedagogicznej „Kolorowy Tornister” uczniowie klasy III zaplanowali na październik kolor czerwony. W dniach 19.10.2020 r.-23.10.2020 r. trwał tydzień czerwony. Podobnie jak w tygodniu żółtym uczniowie poznali obrazy wykonane w tym kolorze. Sami wykonali pracę, gdzie dominował kolor czerwony. Środa była dniem, w którym wszyscy przyszłi do szkoły ubrani na czerwono. Recytowaliśmy wiersz "Kolor czerwony", a tydzień zakończyliśmy czerwoną piosenką. Czekamy na kolejny kolorowy tydzień.

• 1000 POWODÓW BY CZYTAĆ

• Czołem czytelnicy!

Przed nami kolejny konkurs plastyczny, w którym jako szkoła wspólnie bierzemy udział. Nasza Szkoła to nasze wspólne dobro. Razem możemy odnieść zwycięstwo i wygrać nagrodę główną, którą będzie 1000 nowych książek dla naszej biblioteki. Co możesz zrobić, żeby do nas dołączyć? Nic wielkiego! Wejdź na stronę empik.pl i oddaj głos na naszą pracę wykonaną przez uczniów na zajęciach bibliotecznych i świetlicowych. Głosować możesz codziennie. To nic nie kosztuje, a wygrać możemy naprawdę dużo. Jeden mały głos dla czytelnika to wielki krok w stronę nowych książek dla naszej biblioteki. Nie bądź obojętny. Głosuj za pomocą swojego smartphone’a i aplikacji mobilnej lub klikając w poniższy link.

Razem po zwycięstwo!

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W DOBROWODZIE

Jak głosować?

• Program edukacyjny "Szkolne Przygody Gangu Fajniaków" w Zerówce

•           Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna. Wierzymy, że dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat, dlatego z dumą dzieci z Zerówki przystąpiły do 1 etapu programu edukacyjnego i konkursu pt.: „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”.

Dzieci wysłuchały opowiadania pt.”Ekozakątek” z książki pt.”Gang Fajniaków i miasto marzeń” a następnie zapoznały się ze sposobem segregacji śmieci. Dużo zabawy było przy eksperymentach z powietrzem np.zabawa z foliowym woreczkiem, zabawa z dmuchajką, usiąść na powietrzu. Na zakończenie zajęć wszyscy wykonali pracę plastyczną na konkurs.

• Innowacja matematyczna - MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE

• W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy VI wraz z panią Anitą Skotnicką realizują innowację matematyczną „ Matematyka jest wszędzie”.

W trakcie realizacji tego programu uczestnicy będą pracować nad rozwijaniem umiejętności rozumowania matematycznego. Sprawdzą i rozwiną swoje umiejętności rachunkowe, będą uczyli się modelowania matematycznego i tworzenia swoich własnych, indywidualnych strategii. Dzieci nauczą się wykorzystywać wiedzę matematyczną, rozwijać zainteresowania                i uzdolnienia matematyczne, pogłębiać wiedzę z tej dziedziny. Będą miały możliwość współpracowania w zespole.

W październiku zaplanowano i zrealizowano tematykę:

1)  KUPUJEMY ROZSĄDNIE

-wizyta w sklepie,  ćwiczenia mające odpowiedzieć na pytania: co i ile należy  kupić aby sporządzić posiłek dla grupy 5- 6 osób,  uwzględnianie cen artykułów oraz promocji .

2) MATEMATYKA W KUCHNI

- zaplanowanie posiłku  dla 5-6 osób, zrobienie listy zakupów.

- wykonanie kosztorysu z uwzględnieniem cen potrzebnych produktów oraz obliczenie    średniej kwoty przypadającej na 1 ucznia.

-  Przydział zadań oraz ustalenie terminu i sposobu realizacji projektu- praca w grupach.

W czasie tych zajęć dzieci były bardzo zaangażowane. Chętnie wykonywały przydzielone im zadania i świetnie poradziły sobie z obliczeniami matematycznymi.  Podczas  grupowej wizyty w sklepie i  podczas szkolnego gotowania dało sie zauważyć pozytywne relacje między uczniami i chęć współpracy. Było to wspaniałe doświadczenie     i zachęciło wszystkich do podobnych lekcji na których dzieci mają możliwość samodzielnego planowania i realizacji różnorodnych projektów.

Anita Skotnicka