Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
 • WAKACJE 2019

 • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  19 czerwca 2019r. o godz. 8.00n na sali gimnastyczej zebrali się nauczyciele, uczniowie oraz rodzice na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019. 

     Po oficjalnej części, uroczystość rozpoczęli polonezem uczniowie klasy ósmej. Potem głos zabrała pani Dyrektor - Barbara Guzińska oraz przedstawiciel UMiG Busko-Zdrój - pan Artur Tokarz, który przeczytał list od pana Burmistrza -Waldemara Sikory skierowany do nauczycieli, uczniów i rodziców dziękując w nim za ciężką pracę i życząc udanych wakacji.

      W obecności wszystkich zebranych na sali z rąk pani Dyrektor i wychowawczyni pani Renaty Bugdalskiej świadectwo ukończenia szkoły podstawowej otrzymali:

  1. Patrycja Baran
  2. Gabriel Cerazy
  3. Maciej Czekaj
  4. Marcin Drechnowicz
  5. Klaudia Elias
  6. Jakub Farmas
  7. Konrad Fetela
  8. Gabriela jasiak
  9. Radosław Judasz
  10. Daniel Klepacz
  11. Kamil Koziara
  12. Marta Koziara
  13. Natalia Pudło
  14. Kamil Skotnicki
  15. Klaudia Szcześniak
  16. Natalia Walasek

        Pani Dyrektor wraz z wychowawcą poszczególnej klasy wręczyła nagrody, dyplomy wszystkim uczniom klas 0-I oraz z najwyższymi średnimi ocenami w klasach II-VIII, a także listy gratulacyjne rodzicom, których dzieci uzyskały średnią ocen co najmniej 5.00 i wzorowe zachowanie.

  W tym roku średnią ocen co najmniej 4,75 uzyskali uczniowie:

  kl.IV: Bartosz Górak, Julia Gwóźdź, Milena Gwóźdź, Mateusz Matusik, Joanna Milewska, Natalia Kuc, Szymon Lechowski, Klara Woś;

  kl.V: Dawid Dulik, Natalia Łabaj;

  kl.VI: Gabriela Klepacz, Natalia Kolarz, Oliwia Kowalska, Aleksandra Milewska, Zofia Myszk 

  kl.VII: Amelia Gwóźdź, Izabela Wleciał;

  kl.VIII: Jakub Farmas,Marta Koziara, Kamil Skotnicki

  W klasie II wyróżnieni zostali: Julia Kubala, Adrian Kuta, Patryk Łukasik, Maja Misztal, natomiast w klasie III: Szymon Kolarz, Jakub Skiba, Wojciech Warzecha oraz za 100% frekwencję - Michał Stępień.

       "Stypendium Dyrektora" otrzymali następujący uczniowie ze średnią ocen co najmniej 5.00 i wzorowym zachowaniem: Daniel Dulik, Mateusz Matusik, Bartosz Górak, Julia Gwóźdź, Zofia Myszk, Aleksandra Milewska, Gabriela Klepacz, Marta Koziara oraz Kamil Skotnicki, który także jest pretendowany do "Stypendium Burmistrza".

      Serdeczne podziękowania z rąk pani Dyrektor otrzymali również rodzice zaangażowani w życie klasy i szkoły.

       Na zakończenie uroczystości Klaudia z Martą zaśpiewały piosenkę pożegnalną.

  Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do wyższej klasy, absolwentom ukończenia szkoły podstawowej i życzymy bezpiecznych, pełnych wspaniałych przygód wakacji.

                                                                                                                      Bożena Krupa

 • Egzamin na kartę rowerową

  Egzamin na kartę rowerową

  17 czerwca odbył się na boisku szkolnym egzamin na kartę rowerową, co było uwieńczeniem całorocznej nauki o przepisach ruchu drogowego dla rowerzystów na lekcjach techniki. Uczniowie klasy czwartej zostali przeegzaminowani przez policjantów z buskiej Komendy Powiatowej Policji. Jednym z trudniejszych manewrów rowerowych dla zdających było wykonanie zakrętu oraz  ósemki. 

  Całoroczna praca oraz egzamin zakończyl się sukcesem.. 

                                                                                                  Gratulacje!

 • Nie pal przy mnie, proszę.

  Nie pal przy mnie, proszę.

  W naszej szkole, został zrealizowany program edukacji antynikotynowej - „Nie pal przy mnie, proszę”, który jest adresowany do uczniów klas I-III SP oraz ich rodziców. Jego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych  z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu

  Program składał się z pięciu zajęć warsztatowych o następujących tytułach:

  1. CO TO JEST ZDROWIE?
  2. OD CZEGO ZALEŻY NASZE ZDROWIE?
  3. CO I DLACZEGO SZKODZI ZDROWIU?
  4. CO ROBIĆ, GDY MOJE ŻYCIE JEST ZAGROŻONE?
  5. NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ!

  Na zajęciach edukacyjnych dzieci poznały główną bohaterkę programu „Nie pal przy mnie proszę” wiewiórkę Wikę, która towarzyszyła im w zajęciach. Korzystały z kart pracy zawartych w programie oraz przygotowanych przez koordynatora.

  Zajęcia przeprowadzono według scenariuszy Programu „Nie pal przy mnie, proszę” oraz według pomysłu nauczycieli. Uczniowie klas  kolorowali szablony wiewiórki Wiki, uczyli się  wierszy, piosenek. Układali obrazki z elementów, rozwiązywali krzyżówki pt. „Zdrowie”. Opowiadali historyjki obrazkowe, tworzyli własne opowiadania. 

  Podsumowaniem programu była prezentacja i  pogadanka pielęgniarki szkolnej p. E. Gołębiowskiej

  Cele zostały osiągnięte.

  Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy. Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci – chętnie wykonywały polecenia i zadania.

  W przyszłości szkoła również chętnie przystąpi do tego programu.


  Koordynator programu:

  Dorota Olszowa

  Realizatorzy programu:

  Danuta Dziadek , Marta Skowrońska

 • Wycieczka do Wrocławia

  Wycieczka do Wrocławia

  10 -11 czerwca uczniowie klasy VI i klasy VII ze swoimi wychowawczyniami - panią Bożeną Krupą i panią Urszulą Wisniewską byli na wycieczce we Wroclawiu. 

      Zwiedzanie zaczęliśmy od Ostrowa Tumskiego - najstarszej części miasta, z wyjątkową, gotycką katedrą z XIII/XIV wieku. Następnie pan przewodnik oprowadził nas po Starym Mieście, opowiadając bardzo ciekawie o historii min.: Kamienicy pod Złotym Słońcem, Biblioteki Ossolińskich, pierwszej drukarni, Uniwersytetu Wrocławskiego, a także licznych w tym mieście skrzatach.

     Ogromne  wrażenie wywarła na nas Panorama Racławicka - gigantyczne malowidło na płótnie upamiętniające bitwę pod Racławicami.

  Pierwszego dnia podziwialiśmy również panoramę miasta z tarasu widokowego 49 piętrowego drapacza chmur - Sky Towera.  Na zakończenie dnia pojechaliśmy tramwajem podziwiać wrocławskie fontanny.

     Drugiego dnia byliśmy w Hydropolis - Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie, skąd udaliśmy się do ZOO i Afrykarium (prezentowane są zwierzęta zamieszkujące min. plażę i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykanskich). Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Parku Trampolin.

     Około godz. 16-tej wyruszyliśmy w drogę powrotną, żegnając piękny, upalny (39C) Wrocław. Bardzo zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy szczęśliwie ok. 21:00 do Dobrowody.

      Wycieczka do Wrocławia okazała się kolejną, wspaniałą przygodą.

      Serdecznie dziękujemy Państwu Simla za okazaną nam życzliwość i pomoc w przemieszczaniu się tramwajem i autobusem po Wrocławiu. Pozdrawiamy.

                                                                                                                       Bożena Krupa

  http://zpodobrowoda.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=627

 • Wycieczka do Szydłowa i Kurozwęk.

  Wycieczka do Szydłowa i Kurozwęk.

  Dnia 06.06 2019r. dzieci z klas 0-III pojechały na wycieczkę do Szydłowa i Kurozwęku.

  Najpierw oglądaliśmy ruiny zamku w Szydłowie następnie udaliśmy się do Kurozwęk, gdzie zwiedziliśmy Zespół Pałacowy oraz lochy. Po atrakcjach w pałacu przyszedł czas na safari z bizonami i oglądanie zwierząt w mini zoo. Pełni emocji posilaliśmy się kiełbaskami z grilla.

  Dzieci chętnie korzystały z placu zabaw. Po zakupieniu pamiątek z wycieczki udaliśmy się w drogę powrotną. W dobrych humorach wracając do domu już planowaliśmy kolejną wyprawę.

   

                                                                                                                        Danuta Dziadek

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski.

  W dniu 17.05.2019Rr w BSCK w Busku-Zdroju odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę dzielnie reprezentowała Julia Kubala z kl II. Mimo, że nie zajęła żadnego miejsca, to jej przepiękna recytacja wiersza „Moja siostra królewna  wzbudziła wielkie zainteresowanie publiczności.

                                                                                                                              Danuta Dziadek

 • Wycieczka w Pieniny

  W dniach 3 – 4 czerwca odbyła się dwudniowa wycieczka uczniów klasy czwartej, piątej i ósmej  w Pieniny. W planach było zwiedzanie zamku w Niedzicy  oraz przejście zaporą tamtejszego jeziora. Następnie udaliśmy się do Krościenka, z którego wyruszyliśmy na szlak wiodący na Trzy Korony.  Na szczęście podczas wędrówki pogoda nam dopisywała, więc mogliśmy podziwiać niezwykły widok ze szczytu. Dla wielu uczniów była to pierwsza poważna wyprawa w góry, która stała się wspaniałą lekcją  wzajemnej pomocy, uczynności i koleżeństwa, a cudowne widoki były nagrodą za zmęczenie i bolące nogi.
  Następnego dnia uczniowie wraz z opiekunami najpierw udali się na spływ Dunajcem, a następnie zwiedzali Muzeum Pienińskie, w którym z zainteresowaniem poznali tradycje góralskie. Ostatnim punktem wycieczki był  spacer wąwozem Homole. 
  Wycieczka odbyła się w miłej atmosferze. To była dla wszystkich niezwykła  przygoda!

                                                                                           Ewa Nowaczkiewicz

 • Walka z rakiem - spotkanie z Jadwigą Zapałą

  Walka z rakiem - spotkanie z Jadwigą Zapałą

  Dnia 28 maja nasi starsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z panią Jadwigą Zapałą ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii,  koordynatorką "Europejskiego kodeksu walki z rakiem”.

  Celem warsztatów było kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród uczniów szkół, zwiększenie zakresu wiedzy  na temat roli poszczególnych elementów stylu życia w profilaktyce nowotworów złośliwych, motywowanie do prowadzenia zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie umiejętności dokonywania prozdrowotnych wyborów oraz modyfikacji negatywnych zachowań zdrowotnych.

 • "Jak nie czytam, jak czytam!" - akcja ogólnopolska

  "Jak nie czytam, jak czytam!" - akcja ogólnopolska

       7 czerwca o godz. 10.00 cała społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam !”. Zebraliśmy się na sali gimnastycznej, każdy wybrał sobie książkę z biblioteki i  przeczytał dowolny fragment. Uczniowie  z całej Polski mogli czytać bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta razem ponad 400 tys. osób.

       Dla uczniów jest to  okazja do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

   

                                                                                                        Marta Skowrońska

 • "Mamy kota na punkcie mleka" - projekt w klasach I-III

  "Mamy kota na punkcie mleka" - projekt w klasach I-III

     „Mamy kota na punkcie mleka” to projekt finansowany z Funduszu Promocji Mleka realizowany przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównym celem projektu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski.
       Program pokazuje, jak poprzez zabawę edukować dzieci w wieku wczesnoszkolnym w zakresie zdrowego żywienia oraz jak kształtować u najmłodszych prawidłowe nawyki żywieniowe.
      W tym roku szkolnym po raz kolejny wzięliśmy udział. Dołączając do programu otrzymaliśmy  materiały edukacyjne dzięki, którym zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia.

  W programie tym  udział wzięły klasy I, II i III. Zajęcia przeprowadzili wychowawcy.

  W czasie tych zajęć na wszystkich buziach pojawiają się uśmiechy, bo wszyscy KOCHAMY MLEKO!!!

                                                                                                                                       Marta Skowrońska 

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka

  "Lubię Twoją słodką buzię,

  Mój kochany Ty łobuzie.

  I serduszko Twe gorące...

  Niech Ci zawsze świeci słońce!"

  30 maja w naszej szkole obchodzono Dzień Dziecka pod hasłem "Bezpieczna Szkoła". Na początek wszystkie klasy oglądały wybrane bajki i filmy. Potem najmłodsi uczestniczyli w różnych zawodach sportowych i zabawach na boisku szkolnym. W tym samym czasie zarząd Samorządu Uczniowskiego: Marta Koziara, Amelia Gwóźdź, Marcin Drechnowicz przeprowadzili konkurs wyłaniający Miss i Mistera szkoły. W kategorii klas IV-VI - tytuł Miss zdobyła Zofia Myszk, Mistera - Dawid Dulik, w klasach VII-VIII - Miss została Natalia Orzeł, Misterem - Radek Judasz. GRATULUJEMY!

  Następnie uczniowie starszych klas obejrzeli bajkę pt. "Kopciuszek" w wykonaniu szóstoklasistów. Na zakończenie dnia odbyły się zawody sportowe na sali gimastycznej.

      Tego dnia każde dziecko (małe i duże) otrzymało lody, wodę mineralną oraz kiełbaski z grilla.

  Dzień Dziecka udał się na szóstkę, o czym świadczyły uśmiechnięte twarze.

      Wszystkim Dzieciom z okazji Dnia Dziecka życzymy moc uśmiechu i radości niech zawsze na Waszych twarzach gości. 

                                                                                                                                               Bożena Krupa

   

 • Wizyta w Warsztatach Terapii Zajęciowej Piasek Wielki Caritas Diecezji Kieleckiej

  Wizyta w Warsztatach Terapii Zajęciowej Piasek Wielki Caritas Diecezji Kieleckiej

  Z okazji Dnia Dziecka 30 maja br. klasa szósta wraz z wychowawczynią odwiedziła Warsztaty Terapii Zajęciowej Piasek Wielki Caritas Diecezji Kieleckiej. Uczniowie przedstawili inscenizację "Kopciuszka" dla podopiecznych placówki.  Gabrysia (Kopciuszek) i Grzegorz (król) wręczyli na pamiątkę każdemu widzowi drobny upominek. Następnie zostaliśmy ugoszczeni pysznym poczęstunkiem. Zwiedziliśmy pracownię rękodzieła, krawiecką i rehabilitacji, Podziwialiśmy prace wykonane przez wychowanków placówki.

      Atmosfera była bardzo życzliwa, serdeczna i gościnna. 

  Bardzo dziękujemy pani Dyrektor i Wychowawczyniom  za dowóz i serdeczną gościnność. 

                                                                                                                                     Bożena Krupa

      

 • Zerówka z wizytą u Smoka Wawelskiego

  Zerówka z wizytą u Smoka Wawelskiego

     28 maja dzieci z Oddziału Przedszkolnego ZPO w Dobrowodzie pojechały zwiedzać Kraków. Wizytę w grodzie Kraka rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Lotnictwa. Zobaczyliśmy piękne zabytkowe samoloty i poznaliśmy historię lotnictwa. Mogliśmy usiąść w symulatorze lotów, samolocie czy w helikopterze, którym podróżował papież Jan Paweł II. Widzieliśmy stroje pilotów z dawnych czasów i współczesne, odznaczenia itp.
    Następnie pojechaliśmy do ZOO. Tam co chwilę słychać było okrzyki zdziwienia i zadowolenia. Z zaciekawieniem oglądaliśmy różne zwierzęta żyjące na całym świecie. Potem pojechaliśmy odwiedzić Smoka wawelskiego. I zobaczyć Smoczą Jamę. Powiało grozą, niektórzy byli trochę wystraszeni, jednak skały, na których stoi Zamek Królewski zrobiły na nas ogromne wrażenie. 
  Po posiłku przyszedł czas na krótki relaks przy pomniku Adama Mickiewicza. Posłuchaliśmy hejnału mariackiego, była też chwila refleksji w Kościele Mariackim. Zakupiliśmy pamiątki m.in. w Sukiennicach. Poszliśmy do Muzeum Bursztynu. Widzieliśmy piękne naturalne okazy, bryły bursztynu i wykonane z nich eksponaty, biżuterię. Po czym powoli obserwując Bramę Floriańską, Barbakan, pomnik Bitwy pod Grunwaldem udaliśmy się do autokaru. Kraków był dla nas niezwykle gościnny. Mieliśmy piękną pogodę. Wyjeżdżając z Krakowa zaczął przez chwilę padać deszcz. To piękny Kraków za nami płakał. Obiecaliśmy, że jeszcze tu wrócimy.
  Wrażenia, miłe wspomnienia pozostaną w naszej pamięci na długo.
                                                                                                                       Barbara Wielgo

  http://zpodobrowoda.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=625

 • Nietypowa lekcja

  Nietypowa lekcja

  W dniu 28.05.2019 roku odbyła się wyjątkowa lekcja języka angielskiego. Byli na niej obecni wszyscy uczniowie klasy IV. Lekcję języka angielskiego prowadzili Marta Koziara i Kamil Skotnicki z klasy VIII pod nadzorem pani Urszuli Wiśniewskiej.
  Tematem zajęć było państwo Irlandia. Lekcja rozpoczęła się od czytania i tłumaczenia tekstu. Następnie dzieci słuchały słuchanki oraz odgadywały nazwy państw Zjednoczonego Królestwa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, byli zachwyceni taką nietypową lekcją.

  Sekretarz SU
  Natalia Kuc

 • Dzień Rodziców w klasie szóstej

  Dzień Rodziców w klasie szóstej

  "Szczęście rodzinne jest największą radością na świecie.

  Świadomość, że zawsze jest ktoś, kto się troszczy o ciebie,

  jest skarbem nieporównywalnym z innymi.

  Miłość rodziny sprawia, że życie jest piękne."

  24.05.19r. z okazji zbliżającego się Dnia Matki klasa szósta przygotowała uroczystość dla swoich Rodziców. Najpierw przedstawili bajkę "Kopciuszek", następnie część artystyczną opiewającą rolę matki i ojca w życiu każdego dziecka. Były wiersze, piosenki oraz z serca płynące gorące życzenia i podziękowania: Kochani Rodzice, dziękujemy Wam, że nauczyliście nas najpiękniejszej miłości, tej codziennej, budowanej od nowa z każdym kolejnym wschodem słońca. Na koniec uroczystości wszyscy wręczyli swoim  rodzicom drobny, pamiątkowy upominek.

      Atmosfera była bardzo serdeczna i mocno wzruszająca. 

                                                                                                                        Bożena Krupa

       

 • Dzień Matki w klasie II i III

  24.05.2019r. w kl. II i III  odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Matki", na którą uczniowie zaprosili najbliższe i najważniejsze osoby w swoim życiu - swoje mamy. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów pod opieką swoich wychowawców. Uczniowie zaprezentowali wiersze i zaśpiewali piosenki, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza.

          Ponadto dzieci przygotowały portrety swoich mam, które zostały zawieszone na wystawie. Zadaniem każdej mamy było rozpoznanie siebie na portrecie. Następnie dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie zrobione wazoniki z kwiatami. Po części oficjalnej uczniowie zaprosili swoje mamy na słodki poczęstunek.   Niespodzianką był również koncert zespołu p. Tadeusza Kwiatkowskiego na który wszyscy zostali zaproszeni.

          Dzieci włożyły w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku, pracy i serca, ale było warto, by zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze mam. Myślę, że uroczystość na długo zapadnie w pamięci zarówno dzieciom jak i mamom.

                                                                                                             Marta Skowrońska

 • DZIEŃ MAMY w zerówce

  DZIEŃ MAMY w zerówce

  Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawcą 24 maja zorganizowały Dzień Mamy i Taty.
  Przygotowania do tego dnia trwały od wielu dni. Wykonaliśmy własnoręcznie zaproszenia, upominki dla rodziców i ich portrety. Nauczyliśmy się wierszy i piosenek. Udekorowaliśmy klasę. Przygotowany montaż słowno-muzyczny bardzo się podobał przybyłym rodzicom. Dzieci otrzymały gromkie brawa i buziaki. Następnie był słodki poczęstunek. 
  Ten piękny dzień na zawsze zostanie   w naszej pamięci.
                                                                                                               Barbara Wielgo

 • "Kopciuszek" w wykonaniu klasy VI

  "Kopciuszek" w wykonaniu klasy VI

  24 maja br. uczniowie klasy szóstej przedstawili bajkę J.Brzechwy pt, "Kopciuszek" dla przedszkolaków oraz uczniów z klas 0-III w obecności pani Dyrektor -Barbary Guzińskiej i wychowawczyń klas.

  W rolę postaci z bajki wcielili się:

  • Narrator - Kinga Gadawska
  • Król - Grzegorz Drechnowicz
  • Kopciuszek - Gabriela Klepacz
  • Macocha -Zofia Myszk
  • Córki macochy - Ola Milewska, Natalia Kolarz
  • Wróżka - Oliwia Kowalska
  • Ochmistrz - Patryk Dusza
  • Herold -Kacper Szcześniak
  • Damy dworu - Martyna Wardzichowska, Marlena Judasz

  Aktorzy zatańczyli  ciekawy układ tańca dworskiego, zaś Kopciuszek z królem - walca wiedeńskiego.

  Najbardziej krytyczni widzowie z wielkim zainteresowaniem i skupieniem oglądali przedstawienie, co świadczy o ciekawej grze "aktorskiej" uczniów. . 

         Bardzo dziękujemy Mamom aktorów za przygotowanie pięknych strojów.

                                                                                                                   Bożena Krupa  

  http://zpodobrowoda.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=616

strona:

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
  Dobrowoda 26
  28 -100 Busko Zdrój
 • Tel i fax: 413781525

Galeria zdjęć