• Misja i wizja szkoły

• Misja Szkoły

Chcemy być szkołą, która kształcić będzie uczniów na miarę XXI wieku, radzących sobie w zmieniającym się współczesnym świecie oraz stawiających czoła coraz bardziej wymagającej młodzieży.

Wizja Szkoły

Pragniemy, aby nasza szkoła była postrzegana w środowisku lokalnym, jako instytucja dobra, przyjazna i życzliwa uczniom, zapewniająca im wszechstronny rozwój.

Szkoła otwarta dla uczniów i rodziców bez dyskryminacji, uprzedzeń i przemocy.

Wizją naszej szkoły jest wychowanie człowieka kulturalnego, odpowiedzialnego, aktywnego, twórczego, wrażliwego, otwartego na potrzeby drugiego człowieka, komunikatywnego, mającego poczucie więzi ze swoim środowiskiem, regionem, ze swoją Ojczyzną.
          Człowieka prawego i tolerancyjnego.