• Matematyka  jest wszędzie,

  W domu, w urzędzie, na ulicy,

  W sklepie, w kuchni  i w lesie.

  I w kalendarzu, gdy mówimy „już jesień”

  W rozkładzie autobusów, w godzinach na zegarze,

  W dawnych i nowych wiekach i w cenach na bazarze.

  W Twoim wzroście i wadze, w wielkości słonia i mrówki, w długości rzeki

   i drogi do szkoły oraz w wartości złotówki.

   

  16 maja 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ MATEMATYKI. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem „Matematyka od kuchni”.

  Na szóstej lekcji odbył się turniej matematyczny, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. Wykorzystano materiały przygotowane przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.  Konkurs przygotował nauczyciel matematyki – p. Anita Skotnicka, która czuwała nad jego przebiegiem, a pomagali jej uczniowie klasy VII.

  Z „kulinarnymi” zadaniami zmagały się czteroosobowe drużyny. Wyniki w tej kategorii przedstawiają się następująco:

  I miejsce – kl.IV oraz VII

  II miejsce – kl. VI

  III miejsce – kl.V

  Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy za czynny udział w Dniu Matematyki.

  Idea obchodów Dnia Matematyki w naszej szkole ma na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko żmudna nauka i rozwiązywanie zadań. Nasi uczniowie podczas turnieju nabywali umiejętność pracy w grupach, wykazywali się kreatywnością, poczuciem humoru oraz testowali swoją wiedzę rozwiązując łamigłówki. Rywalizacja miała przede wszystkim pokazać, że matematyką można się bawić i chyba nam się to udało!

  Gratulujemy  wszystkim drużynom i dziękujemy za udział w zabawie.

  Zapraszamy znów za rok!

 • Pro  Arte – JĘZYK OBCY W SZTUCE

  W dniu 10.05.2018 roku odbył się konkurs „Pro  Arte – JĘZYK OBCY W SZTUCE” zorganizowany przez ZPO w Zbludowicach.  Konkurs rozwija zainteresowania uczniów językiem angielskim i pozwala doskonalić sprawność mówienia w obcym języku. Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w konkursie i przygotowała przedstawienie w wersji anglojęzycznej pt. „Jaś i Małgosia”. Uczniowie klasy V i VI wcielili się w rolę bohaterów bajki. Jasia odegrał Patryk Dusza, Małgosię Gabrysia Klepacz, Zosia Myszk była czarownicą, natomiast Wiktor Skiba i Iza Wleciał byli rodzicami, Amelka Gwóźdź była narratorem. Uczniowie zdobyli wyróżnienie i otrzymali upominki za udział   w konkursie. Dekorację do przedstawienia przygotowały pani Renata Bugdalska i Ewa Kunat.

                                                                                                                                                        Wiśniewska Urszula

 • Zajęcia o charakterze ekologicznym

  Od marca do kwietnia w każdą środę na 8 godzinie lekcyjnej odbywały się zajęcia o charakterze ekologicznym prowadzone przez panią Joannę Zych. W zajęciach brali udział uczniowie kl. VII, którzy jako mali ekolodzy wykonywali doświadczenia i sami konstruowali modele do doświadczeń wykorzystując pomoce dydaktyczne z pracowni ekologicznej. Uczniowie wykonali kilka doświadczeń z modułu: Ochrona powietrza atmosferycznego, energia odnawialna.

  Celem pierwszego ćwiczenia jakim zajęli się uczniowie było: Poznanie zastosowania ogniwa fotowoltaicznego- urządzenia, które zamienia energię promieniowania słonecznego bezpośrednio na energię elektryczną. Uczniowie mieli pokazać, że fotoogniwo produkuje prąd elektryczny. Do tego doświadczenia należało podłączyć fotoogniwo do silniczka  i skierować do słońca lub żarówki, na silniczek założyć śmigiełko, które zostało wprawione w ruch, a następnie zbudować karuzelę i wprawić ją w ruch.

  Uczniowie także wykonali doświadczenie pt: Silniki zasilane wodorem. Bliska czy daleka rzeczywistość. Celem doświadczenia było poznanie możliwości pozyskania energii z alternatywnych źródeł. Uczeń miał za zadanie wytworzyć wodór budując do tego odpowiedni układ, uruchomić silniczek zasilany energią z wodoru, uruchomić silniczek zasilany fotoogniwem.

  Kolejnym doświadczeniem jakie przeprowadzili uczniowie było: Czy wodór może być paliwem przyszłości. Samochody zasilane wodorem. Uczniowie mieli za zadanie zbudować model samochodu i uruchomić go wykorzystując do tego wodór. Na podstawie tych doświadczeń uczniowie wyciągnęli wioski, że wodór jest nośnikiem energii i może być w przyszłości wykorzystywany jako paliwo i będzie alternatywą dla konwencjonalnych paliw nieodnawialnych.  Wszyscy uczniowie z wielki  zaangażowaniem wykonywali doświadczenia. Mimo zmęczenia chętnie zostawali po lekcjach , by zgłębiać i rozwijać swoje ekologiczne zainteresowania.

 • W marcu  2018 roku  nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Program został przygotowany przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. Przeznaczony jest dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I i II.

  Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Te nawyki będą im towarzyszyć również w ich dorosłym życiu.

  Zaangażowaliśmy  dzieci w zajęcia, podczas których zdobyli  niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposoby i częstotliwość prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania strachu przed wizytami u stomatologa. Dzieci dzięki uczestnictwie w Programie dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.

  11 maja 2018roku cały program został  zakończony certyfikatem imiennym dla każdego dziecka.

                                                                                                                                                                      Marta Skowrońska

 • Kolejnym etapem obchodów Światowego Dnia Ziemi była akcja Sprzątanie Świata - 28 kwietnia. Uczniowie klas 0-III sprzątali teren wokół szkoły, natomiast klasy IV- VII wraz  z wychowawcami wyruszyli drogą do wsi Baranów, porządkując pobocza, okoliczny las, przystanki autobusowe i miejsca wskazane przez sołtysa wsi Baranów pana Stanisława Świądra. Po zakończeniu prac porządkowych wszyscy uczestnicy akcji mogli odpocząć, napić się, posilić  kiełbaską z ogniska, słodyczami i przekąskami. Mogli również pobawić się i pograć w piłkę. A wszystko to dzięki zaangażowaniu i gościnności pana sołtysa, który od kilku już lat chętnie podejmuje współpracę  z dyrekcją placówki panią Barbarą Guzińską i koordynatorem akcji szkolnej panią Anita Skotnicką.

  Dziękujemy panu Stanisławowi i jego małżonce za miłe spotkanie w Baranowie  i pomoc w realizacji tego ważnego dla szkoły i społeczności lokalnej działania, mającego na celu zwiększenie dbałości o środowisko naturalne naszej najbliższej okolicy.

  Anita Skotnicka

 • Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy V  pod kierunkiem Ewy Nowaczkiewicz przygotowali niezwykłą lekcję historii.

  Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego i wprowadzenie pocztu flagowego. Następnie uczniowie byli świadkami wizyty niezwykłego gościa – Konstytucji, która chętnie odpowiedziała na pytania dzieci. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru pod kierunkiem Pani Renaty Bugdalskiej.

   Swoim udziałem w Narodowym Święcie Konstytucji mieliśmy okazję zamanifestować uznanie dla twórców pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej, spisanej ustawy zasadniczej, która była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych Rzeczypospolitej, 

  Była to również dobra okazja do okazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych. 

   

 • 25 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Zbludowicach odbył się XIV Międzyszkolny konkurs wiedzy o sławnych Polakach pt. „Szukamy autorytetów”. W tym roku naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Amelia Gwóźdź (VI),  Natalia Pudło (VII)    i Marta Koziara (VII).

  Uczestnicy mieli za zadanie opanować 12 biografii słynnych postaci: Jan Paweł II, Tadeusz Kościuszko, Józef Wybicki, Józef Piłsudski, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Henryk Sienkiewicz, Jan Kochanowski, Maria Skłodowska – Curie, Fryderyk Chopin, Jan Matejko oraz Mikołaj Kopernik.

  Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze: Amelia Gwóźdź zajęła II miejsce, Marta Koziara otrzymała wyróżnienie, natomiast Natalia Pudło podziękowanie za udział w konkursie.

  Gratulujemy!!!

 • 25 kwietnia 2018 roku zuchy z naszej Gromady „Wioska Smerfów” oraz 15 BDW „Polne kwiatki” ze szkoły w Dobrowodzie pod opieką phm. Doroty Olszowej udały się na spotkanie z przygodą i historią do Muzeum im. „Orła Białego” do Skarżyska Kamiennej. Znajduje się tam jedna z największych kolekcji militariów zgromadzonych pod gołym niebem w Polsce, na obszarze ponad 1, 5 ha. Dzieci mogły oglądać wyjątkowe eksponaty, które wywołały nie tylko zdziwienie, ale i nieskrywane zainteresowanie. Mogliśmy podziwiać okręt ORP „Odważny”, czołgi, działa czy samolot, do którego mogliśmy wejść i nawet usiąść za sterami w kabinie pilota. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia warsztatowe. Dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III zorganizowano zajęcia z udzielania pierwszej pomocy oraz poczty powstańczej. Dzieci poznały historię pluszowego misia Otto, który został ranny i potrzebna była pomoc medyczna. Sprytne zuchy natychmiast udzieliły rannemu pomocy. Na zakończenie warsztatów najmłodsi otrzymali książeczki do kolorowania. Na starszych uczestników wycieczki czekał Gamebook- historia małego powstańca, czyli gra książkowa, interaktywna powieść, w której każdy rozdział kończy się podjęciem jakiejś decyzji.  W zależności od tego, co wybierzemy, przechodzimy do określonego rozdziału. W ten sposób uczestnicy lekcji stają się bohaterami powieści. Gra tak wciągnęła słuchaczy, że trudno było ją przerwać. Na zakończenie wyprawy udaliśmy się w malownicze miejsce gdzie czekało na nas rozpalone ognisko i każdy mógł upiec kiełbaskę.

  Zuchy dziękują pani Barbarze Skrzypek, Dorocie Olszowej, Grażynie Oćwiei oraz niezawodnym rodzicom za pomoc i opiekę podczas wycieczki.

  To była wyjątkowo udana wyprawa.

 •  Obchody Dnia Ziemi w naszej placówce są świetną okazją zarówno do edukacji ekologicznej jak i integracji szkolnej. W tym roku również wszyscy uczniowie, przedszkolaki  i nauczyciele spotkali  się 24 kwietnia  na szkolnym apelu, aby obejrzeć przedstawienie ekologiczne w wykonaniu uczniów klasy IV pt. „Nasze rady na odpady”. Były to dwie scenki, w których aktorzy starali się przekazać swoim kolegom, aby nie zaśmiecali środowiska, w którym sami żyją. A rady na odpady to po prostu posprzątanie Ziemi, segregacja  i ponowne wykorzystanie surowców wtórnych. W czasie występu nie zabrakło też piosenekvo tematyce ekologicznej, pięknie zaśpiewanych przez czwartoklasistów. Wielkie brawa  i podziękowania dla młodych aktorów oraz rodziców, którzy pomogli przygotować stroje na przedstawienie.

    Podczas apelu nastąpiło również wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w dwóch konkursach przeprowadzonych i rozstrzygniętych w tygodniu poprzedzającym obchody Światowego Dnia Ziemi. Były to:

  1. Konkurs na temat ochrony przyrody na Ponidziu dla klas IV-VII.

  Nagrodzeni uczniowie : Kamil Skotnicki kl. VII- I miejsce, Patryk Dusza kl.V- II miejsce, Adam Koładziński kl. VI- III miejsce, Klaudia Szcześniak kl. VII- III miejsce.

  1. Konkurs plastyczny pt. „Zdrowa gleba, woda i powietrze- zdrowy człowiek”.

   Nagrody otrzymali: Klaudia Szcześniak, Marta Koziara.

 •  Realizując projekt PRACOWNIA EDUKACJI EKOLOGICZNO- PRZYRODNICZEJ nauczyciele wykorzystują nowe pomoce na lekcjach przyrody w klasach IV-VI oraz na lekcjach biologii i chemii w klasie VII. Dzieci bardzo chętnie poznają organizmy w biocenozie danego środowiska  przy użyciu lup, mikroskopów,  czy lornetek. Są o wiele bardziej zaangażowane w prace badawcze mając do dyspozycji przyrządy pomiarowe.

                  Działania praktyczne ujęte w projekcie i zrealizowane w czasie zajęć lekcyjnych lub pozalekcyjnych to min.:

  • Zapoznanie z przyrządami i pomocami ułatwiającymi prowadzenie obserwacji przyrodniczych.
  • Poznanie środowiska mchów i paprotników.
  • Obserwacje roślin nasiennych w najbliższej okolicy.
  • Badanie składu wody.
  • Woda- właściwości i rola w przyrodzie.
  • Woda jako rozpuszczalnik.
  • Filtrowanie i uzdatnianie wody.
  • Badanie pH wody opadowej oraz wybranych mydeł i szamponów.
  • Badanie wpływu zasolenia, nawożenia oraz detergentów na wzrost   i rozwój roślin.

  Zajęcia, podczas których wykorzystuje się sprzęt i pomoce dydaktyczne, a także stwarza się uczniom możliwość nauki przez działanie przynoszą zdecydowanie lepsze efekty dydaktyczne. Stymulują do twórczej aktywności intelektualnej, aktywnego poznawania, motywują do działania, sprzyjają kształtowaniu odpowiedzialnych postaw oraz łączenia teorii z praktyką, a angażując uczniów mentalnie i emocjonalnie, dają możliwość trwałego kształtowania pozytywnych nawyków i zachowań ekologicznych.

 • 25 kwietnia w naszej szkole zostały przeprowadzone badania w ramach  akcji Biały Tydzień przez Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno- Rehabilitacyjny "Górka" . Wszystkie uczennice i uczniowie , którzy mieli zgody rodziców zostali przebadani przez lekarzy specjalistów z „Górki” i otrzymali informacje zwrotne dla rodziców.

  Bardzo dziękujemy lekarzom za przeprowadzenie badań.

 • W dniu 24.04.2018 uczennice naszej szkoły wzięły udział w Przeglądzie Artystycznym Szkół organizowanym przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

  W tegorocznym przeglądzie zaprezentowały się:

  Julia Kubala, Maja Misztal, Nikola Obcowska  – kl.I

  Milena Gwóźdź, Julia Gwóźdź, Magdalena Sudoł –Królikowska ,Natalia Kuc, Klara Woś – kl.III

  Gabriela Klepacz, Oliwia Kowalska, Martyna Wardzichowska – kl.V

  Marta Koziara, Klaudia Walasek – kl.VII

  Dziewczyny zaprezentowały piosenki : Radość najpiękniejszych dni, Jesteśmy Polką i Polakiem.

  Zatańczyły układy taneczne do utworów: Loko loka i Chocolate.

  Gratulujemy dziewczynkom udanego występu.

  Dyrekcja szkoły i pani Renata Bugdalska dziękują rodzicom za dowóz dzieci do BSCK.

                                                                                                                                               Renata Bugdalska

 • W dniu 23.04.2018r uczniowie naszej szkoły brali udział w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych  Szkół Podstawowych na szczeblu miasta i gminy organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy  w Busku – Zdroju.

  BIEG na 60m:

  I miejsce - Dawid Dulik kl.IV; Marcel Gadawski kl. VI

  II miejsce - Łukasz Dulik kl. VI

  III miejsce - Szymon Kolarz kl.IV

  BIEG na 300m:

  II miejsce - Patryk Dusza kl. V

  BIEG na 1000m:

  I miejsce- Marcel Gadawski kl. VI

  SKOK w dal:

  III miejsce - Szymon Kolarz kl.IV;  Łukasz Dulik kl. VI

  Rzut piłeczką:

  III miejsce - Wiktor Skiba kl.VI

  Gratulujemy doskonałych wyników!

 • 18 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Chleba.                        

   Celem tego dnia było ukazanie znaczenia chleba w ludzkim życiu, a także przedstawienie historii chleba, ukazanie uczniom różnicy między chlebem razowym i białym, a także wzbudzić w uczniach szacunek do wartości chleba i pożywienia oraz pracy ludzkiej.  Uczniowie przywitali Panią Dyrektor, nauczycieli, kolegów i koleżanki staropolskim zwyczajem - „ chlebem i solą”. Wykonali przepiękną pieśń Chlebie najczystszy. Później uczennice  z kl. V przedstawiły historię powstania pierwszego chleba, a następnie uczennice  z kl. III zaprezentowały przysłowia o chlebie. Uczniowie kl. VII Marcin Drechnowicz i Kamil Skotnicki przedstawili prezentację na temat znaczenia słowa chleb w różnych językach świata. Były też wiersze o chlebie w wykonaniu uczniów kl. I i III, a także wszyscy uczniowie wysłuchali bajki według braci Grim „ Kłos żyta” w wykonaniu Marty Koziary z kl. VII i odpowiadali na pytania: Co zrozumieli i zapamiętali z tej bajki.

        Nie zabrakło też konkursów. Uczennice z kl. I-III przekonały się, że mąką można malować, natomiast dziewczęta z  kl. VII wykonały doświadczenie, przekonując wszystkich, że z mąki można zrobić klej. Był też konkurs tematyczny pt: „ Okruchy chleba” w którym brali udział przedstawiciele kl. IV-VII.  I miejsce zajęła kl. V.

      Całą naszą akademię uświetnił taniec Trojaki w wykonaniu zespołu tanecznego pod kierownictwem opiekuna pani Renaty Bugdalskiej.

                                                                                                                                                                      Joanna Zych

 • 13 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. Jeńcy ginęli od strzału w tył głowy. Ofiary dokonanej zbrodni były pogrzebane   w zbiorowych mogiłach w Katyniu, Charkowie oraz Miednoje. Egzekucje trwały od kwietnia do maja 1940 roku.

  Dnia 13 kwietnia również w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Na dziedzińcu szkoły, obok Dębu Pamięci im. Jana Wawro, uczniowie starszych klas przypomnieli kolegom sylwetkę zamordowanego w Charkowie  porucznika Jana Wawro oraz przedstawili scenę  pożegnania  przez żonę Henrykę i córeczkę Marię odjeżdżającego na wojnę  Bohatera. Szczególnie wzruszającym momentem było odczytanie kartki z obozu sowieckiego, którą Jan Wawro wysłał przed śmiercią do Najbliższych.

  Jan Wawro – urodzony 8 marca 1907 w Trzebicy, parafia Świniary koło Buska-Zdroju syn Antoniego i  Marianny.

  Swoje życie podporządkował najwyższym ideałom: BÓG, HONOR, OJCZYZNA.                                              

  Wspaniały żołnierz i patriota,  syn, mąż i ojciec.

  Zginął w Charkowie w 1940r. mając 33 lata.

   

       Cześć  Ich Pamięci!

 • 12 kwietnia 2018r. uczniowie klasy  IV wzięli udział w   GMINNYM  KONKURSIE  HISTORYCZNO-LITERACKIM „Śladem historii i legend w naszej małej Ojczyźnie” , który odbył w Zespole Placówek Oświatowych w Kołaczkowicach.

  Konkurs miał na celu :

  • wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej;
  • wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania;
  • korelacja treści podstawy programowej z języka polskiego i historii;
  • promocję regionu.

  Uczniów do konkursu przygotowały p. Ewa Nowaczkiewicz-historia, p. Marta Skowrońska –   j. polski.

  II miejsce zajął Jakub Nowak

  III miejsce zajął Dawid Dulik

  Gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów w kolejnej edycji konkursu.

  Rodzicom dziękujemy za pomoc w dowozie dzieci na konkurs.

                                                                                                            Marta Skowrońska

 • W dniach od  5 kwietnia 2018 roku do  13 kwietnia 2018  roku odbył się  po raz kolejny wiosenny kiermasz książek przysłanych przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z Tuliszkowa.

     Kiermasze te corocznie cieszą się dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli. Każdy może znaleźć odpowiednią pozycję dla siebie lub swoich bliskich, tym bardziej, że ceny nie są wygórowane, a wydania książek bardzo ładne. Tematyka książek jest bardzo zróżnicowana – od bajeczek i baśni do czytania i kolorowania, po książki popularno-naukowe, słowniki i atlasy.

      Otrzymaliśmy książki w ilości : 234 sztuki. Zakupiono książki w ilości 99 sztuk na kwotę 234 zł. Pieniądze wpłacono na konto wydawnictwa .Z otrzymanej prowizji zostaną zakupione książki na nagrody dla uczniów.

                                                                                                                                                                    M.Skowrońska

 •  12 kwietnia uczniowie kl. I-III oraz Oddziału Przedszkolnego byli na wycieczce w Busku-Zdroju.

     Najpierw odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Busku-Zdroju, gdzie czekała na nich pani Bożenka w czytelni dla dzieci. Tu odbyły się zajęcia czytelnicze pod hasłem „Wiosna w literaturze dla dzieci”. Najmłodsi odgadywali zagadki wiosenne a uczniowie klasy III rozwiązywali krzyżówkę wpisując rozwiązania. Następnie dzieci w pociągu zwiedziły całą bibliotekę. Mogły też swobodnie pooglądać książeczki dla dzieci oraz wypożyczyć lektury.

      Po ciekawych zajęciach dzieci  pomaszerowały do BSCK na teatrzyk pt. „Wędrówka w nieznane”. Spektakl skierowany do najmłodszych widzów przybliżył  twórczość Jana Brzechwy, wybitnego polskiego poety, autora wielu znanych bajek i wierszy dla dzieci, takich jak m.in.: „Kwoka”, „Stonoga”, „Żuk”, „Hipopotam”, „ Koziołeczek”. Wiersze Jana Brzechwy to absolutna klasyka literatury dziecięcej. Poza humorem, utwory zawierały zaskakujące zakończenia, często poprzez zaprezentowaną historyjkę, uczą i wychowują oraz ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre. Na zakończenie wycieczki wszyscy byli na lodach.

                                                                                                                                                                    Marta Skowrońska

 • Chłopcy z klasy 7 są zawsze chętni do pomocy. W dniu 12.04.2018r. przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek miejsce na świeży piach do piaskownicy. Zamontowali również parasol przeciwsłoneczny. Dziękujemy im bardzo, zostaną nagrodzeni punktami dodatnimi.

  Renata Bugdalska

 • Dzieci z naszego przedszkola i oddziału przedszkolnego w II semestrze raz w tygodniu uczestniczą w zajęciach tanecznych. Taniec wspiera rozwój dziecka we wszystkich sferach: fizycznej, poznawczej, emocjonalnej, społecznej.  Rozwija prawidłową postawę ciała, sprawność motoryczną, koordynację i pamięć ruchową. Dziecko w wieku przedszkolnym  poprzez zajęcia taneczne rozwija się wszechstronnie opierając się na naturalnej potrzebie ruchu .Dzieci z naszego przedszkola bardzo lubią ruch i taniec, na zajęciach są bardzo aktywne.

                                                                                                                                                                                    Renata Bugdalska

strona:

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
  Dobrowoda 26
  28 -100 Busko Zdrój
 • Tel i fax: 413781525

Galeria zdjęć