Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
 • Dzień Kropki w grupie przedszkolnej Biedronki

 • Spotkanie z postaciami bajkowymi w klasie I i II.

  20 września 2021r . gościliśmy w naszej szkole panią Ewę Tarapatę z Biblioteki Pedagogicznej w Busku-Zdroju.W ramach popularyzacji czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych wśród uczniów, przeprowadziła ona zajęcia, podczas których zapoznała pierwszoklasistów z najpopularniejszymi postaciami bajkowymi i baśniowymi. Podczas spotkania najmłodsi uczestniczyli w szeregu różnorodnych zabaw: układali puzzle z postaciami bajkowymi i baśniowymi, odgadywali zagadki, kojarzyli przedmioty z konkretnymi postaciami, tak jak bajkowy Kopciuszek oddzielali różne ziarenka od siebie oraz wykorzystując elementy zabawy kalambury, za pomocą gestów i dźwięków, pokazywali innym uczniom, wylosowaną przez siebie postać bajkową.Pierwszoklasiści z ogromnym zapałem uczestniczyli we wszystkich zabawach i na sam koniec spotkania dopytywali się, kiedy będą następne.

  Pani Ewa odwiedziła również uczniów kl.2,których wprowadziła w świat  bohaterów książki Alana Milne’a pt. Kubuś Puchatek, z wykorzystaniem szeregu różnorodnych metod aktywizujących. Najmłodsi układali puzzle z bohaterami, odgadywali imię bohatera po krótkim opisie, kojarzyli przedmioty z konkretnymi postaciami, układali rozsypanki literowe oraz jako mali aktorzy odegrali jedną ze scenek z przygodami Kubusia Puchatka. Drugoklasiści bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, z wielkim zaangażowaniem brali udział we wszystkich zabawach. Najmilszym akcentem spotkania było to, że najmłodsi zadeklarowali pójcie po zajęciach do biblioteki szkolnej i przeczytanie książki o Kubusiu Puchatku.

  Bardzo dziękujemy pani Ewie za ciekawe zajęcia biblioteczne.

  Marta Skowrońska

 • Sprzątanie Świata

  „Sprzątanie świata ” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, której w tym roku przyświeca hasło “Myślę, więc nie śmiecę”. Jej celem jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

  Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”.

  Ponownie nasi uczniowie wraz z wychowawcami  spisali się na medal, sprzątając teren wokół Szkoły, Ośrodka Zdrowia, pobocza dróg w Dobrowodzie i swoje najbliższe otoczenie.
  Mając na uwadze tegoroczne hasło, szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które, wielokrotnie powtarzane, w perspektywie czasu dają wielkie efekty.

  Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w akcję!

  Koordynator
  Anita Skotnicka

 • Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września 2021 r.

  Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.

   

 • Apel Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej

  Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej – Pan prof. dr. hab. med. Andrzej Matyja wystosował list do rodziców/opiekunów  w sprawie szczepienia dzieci powyżej dwunastego roku życia skierowanego do uczniów oraz rodziców, który znajduje się poniżej: 

  List_Prezesa_Naczelnej_Rady_Lekarskiej_skierowany_do_Rodzicow_oraz_Uczniow_w_sprawie_szczepien.pdf

 • Komunikat Ministerstwa Edukacji i Nauki

  Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

  Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

  Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl oraz z Infolinii dla szkół wsparcie psychologiczne [1] pod linkiem:

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022 odbyło się w naszej szkole o godzinie 8.00 na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor serdecznie powitała zebranych, życzyła zdrowia, sukcesów, rozwoju swoich zainteresowań i uzdolnień. Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa z powodu pandemii zebranie uczniów na sali odbyło się w dwóch grupach: klasy I-III, a potem uczniowie z klas IV-VIII. Chór szkolny pod opieką pani Renaty Bugdalskiej wprowadził wszystkich w radosny nastrój powrotu do szkoły.

  Dziewczynki z klasy szóstej i siódmej krótkim występem przypomniały o rocznicy wybuchu II wojny światowej.

                                                Powodzenia w nowym roku szkolnym!

 • WAKACJE 2021

 • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

  25 czerwca 2021r. o godz 8.00 na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas 0-3 z wychowawcami na  uroczystości zakończenia roku szkolnego. Po odśpiewaniu hymnu, głos zabrała Pani Dyrektor.. Podsumowała krótko miniony rok szkolny oraz życzyła wszystkim bezpiecznych i spokojnych wakacji. Uroczystość uświetnił śpiew chóru szkolnego pod opieką pani R. Bugdalskiej. Po uroczystości najmłodsze klasy rozeszły się do swoich sal, gdzie wychowawczynie wręczyły im świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe.

  O godz.8.30 na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 4-8 oraz pożegnanie ze szkołą klasy 8.

    Po odśpiewaniu hymnu, Pani Dyrektor powitała zebranych na sali uczniów, nauczycieli i rodziców klasy ósmej. Podsumowała pracę w mijającym roku szkolnym, a następnie wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody książkowe uczniom z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu oraz wszystkim uczniom kończącym szkołę. 

  Średnią ocen 4,75 i więcej otrzymali:

  klasa IV - Maja Misztal, Julia Kubala, Daniel Dulik, Adrian Kuta

  klasa V - Szymon Kolarz, Wojciech Warzecha, Jakub Skiba

  klasa VI- Julia Gwóźdź, Bartosz Górak, Mateusz Matusik, Joanna Milewska, Milena Gwóźdź, Natalia Kuc. Szymon Lechowski, Gabriela Pawełczyk

  klasa VII - Natalia Łabaj, Dawid Dulik

  klasa VIII- Aleksandra Milewska, Gabriela Klepacz, Zofia Myszk.

  Pani Dyrektor wraz z wychowawcą klasy ósmej wręczyła listy gratulacyjne rodzicom: Państwu Wioletcie i Krzysztofowi Klepaczom, Pani Bożenie Milewskiej. 

  Uczniowie klasy siódmej wręczyli ósmoklasistom upominki, a Dawid w imieniu swojej klasy ich pięknie pożegnał. 

  Julia Gwóźdź uzyskała najwyższą średnią w szkole - powyżej 6.00 i  pretenduje o stypendium burmistrza.

  Uczniowie, którzy otrzymali średnią 5,15 i wyżej otrzymają stypendium dyrektora szkoły.

     Po rozdaniu świadectw uczniowie klasy ósmej złożyli ślubowanie - "godnie reprezentować szkołę i dbać o dobre jej imię", następnie przedstawili pożegnalny program artystyczny, który poprowadzili: Oliwia z Patrykiem. Ósmoklasiści w pięknych, uroczystych strojach rozpoczęli część artystyczną polonezem.  Martyna, Ola i Zosia w humorystycznym tonie odegrały scenkę pt. "Na lekcji języka polskiego". Następnie ósmoklasiści podziękowali nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Zosia pięknie zagrała na ksylofonie utwór "Dla Elizy", dedykując go nauczycielom oraz Gabrysia zagrała cudownie na skrzypcach utwór z dedykacją dla Rodziców. Wszyscy z symboliczną czerwoną różą w ręku serdecznie i ze wzruszeniem uściskali swoje Mamy, Rodziców.

  Na zakończnie części artystycznej podziękowali klasie siódmej i pożegnali wszystkich piosenką "Upływa szybko życie".

  Absolwentami szkoły zostali:

  1. Grzegorz Drechnowicz
  2. Patryk Dusza
  3. Kinga Gadawska
  4. Gabriela Klepacz
  5. Oliwia Kowalska
  6. Natalia Kolarz
  7. Aleksandra Milewska
  8. Zofia Myszk
  9. Mateusz Smak
  10. Kacper Szcześniak
  11. Martyna Wardzichowska

  Wszystkim gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy samych sukcesów, realizacji marzeń. 

  Wychowawca klasy ósmej bardzo dziękuje Mamom za pomoc w organizacji pożegnania szkoły.

                                                                                                                          Bożena Krupa

 • Szczepienia wśród dzieci i młodzieży -spotkanie online

  Szanowni Państwo,

  Z upoważnienia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Pana Kazimierza Mądzika informuję, że w dniu 23.06.2021 (środa) r. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie on-line dotyczące szczepień wśród dzieci i młodzieży.

  Szczegółowy komunikat znajduje się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Kielcach.

  Spotkanie będzie skierowane do dyrektorów, nauczycieli, rodziców.

  Link do spotkania: https://youtu.be/fq4TYMqB4VM 

 • "Ziemia w naszych rękach" - konkurs gminny

  2 czerwca 2021 Komisja Konkursowa XX Gminnego Konkursu Ekologicznego pn. „Ziemia w naszych rękach” w PSP nr 3 w Busku- Zdroju dokonała oceny prac i możemy z przyjemnością stwierdzić, że dzieci z naszej szkoły zaprezentowały się świetnie.

  I miejsce zajął Jan Zieliński z Oddziału Przedszkolnego „0” ,

  II miejsce zajął Marcel Lechowski z kl. I.

  Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej w ramach Dnia Ziemi przez dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zainspirowanej hasłem  „ Ziemia w naszych rękach”.

  18 czerwca otrzymali piękne dyplomy i wspaniałe nagrody.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Marta Skowrońska

  Dorota Olszowa

 • Julia Kubala finalistką turnieju tańca

    Julia Kubala - uczennica klasy czwartej naszej szkoły wraz ze swoją grupą taneczną Mimesis Latino Kids zatańczyła salsę w Turnieju Tańca na Mistrzostwach Polski Carribean WADF-BYDGOSZCZ, który odbył się 3-6 czerwca 2021r,  zdobyqjąc 1 miejsce.

  Gratulujemy!

 • "Matematyka w obiektywie"- projekt edukacyjny w klasie 4

  Uczniowie klasy czwartej na kółku matematycznym realizowali projekt "Matematyka w obiektywie". 

  Celem projektu było: zwrócenie uwagi uczniów na dostrzeganie matematyki w otaczającym je środowisku, umieszczenie przedmiotów, zjawisk przyrodniczych w obiektywie.

  Na początku realizacji projektu uczniowie nie dostrzegali matematyki wokół siebie i mieli trudności z wyborem przedmiotów, zjawisk do sfotografowania. 

  Po realizacji projektu widzą matematykę na każdym kroku i uświadomili sobie,że matematyka jest wszędzie i warto jej się uczyć.

  Na szcególne wyróżnienie za zangażowanie w projekcie zasługują Julia Kubala i Maja Misztal.

  Oto kilka tylko przykładów prac uczniów.  

                                                                                                                                   Bożena Krupa

                                                                                                                                        

 • Mateusz zwyciężył w Zbludowicach.

  W dniu 21 maja 2021r. online odbył się VIII Powiatowy i XIX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Zbludowicach.  W tym roku szkolnym konkurs był pod nazwą „Twoje baśnie wciąż żyją Andersenie...". Wzięli w nim udział uczniowie klasy II naszej szkoły Amelia Gwóźdź i Mateusz Patalita.                  Te dzieci zwyciężyły 3 etapowe eliminacje klasowe.

  Przystępując do konkursu, uczniowie musieli wykazać się znajomością życiorysu                   i treści wybranych baśni H. Ch. Andersena, umiejętnością czytania ze zrozumieniem, ale przede wszystkim umiejętnością wyrażania myśli w formie wypowiedzi pisemnych w wersji online.

  I miejsce i zwycięzcą konkursu został Mateusz Patalita uzyskując maksymalną ilość punktów!

  Wyróżnienie otrzymała Amelia Gwóźdź .

  Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

  Gratulujemy uczestnikom, gdyż godnie reprezentowali naszą szkołę. Życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                             mgr Barbara Wielgo

 • Spotkanie z policjantem w klasie VII-VIII

  25 maja odbyło się spotkanie uczniów klasy siódmej i ósmej z przedstawicielem policji. Na spotkaniu poruszany był temat zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji, szczególnie zwrócono uwagę na bezpieczeństwo poruszania się po drogach, podczas prac polowych z użyciem różnych narzędzi rolniczych. Pani policjantka przypomniała również kodeks ruchu drogowego.

  Uczniowie mieli także okazję zobaczyć i dowiedzieć się o nowym aucie ekologicznym z silnikiem na prąd.

  Spotkanie było bardzo ciekawe.

  Dziękujemy.

  Bożena Krupa 

 • Bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji

  PT KRUS w Busku- Zdroju przesyła w załączniku list Pani Prezes dr Aleksandry Hadzik KRUS do dzieci w sprawie zachowania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji i uprzejmie prosi o upowszechnienie jego treści wśród uczniów.

  List_pani_Prezes_wakacje_A3.pdf​​​​​​​

  Z poważaniem

  Katarzyna Wójcik

  Inspektor

  KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

  PLACÓWKA TERENOWA w Busku - Zdroju

 • Wyniki konkursu „ Mały Książę na planecie Covid”

  „…Opowiedz mi o emocjach, opisz lub namaluj jak oswoiłeś ...Covida… Jak zmienił twój świat…”

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastyczno  - literackim. 
  Celem konkursu było poznanie emocji ucznia w jakże ważnym i nurtującym wszystkich temacie epidemii.
  Uczeń miał możliwość napisać opowiadanie, ułożyć dialog, rebus, plakat – jak postrzega temat epidemii wirusa Covid, tak aby móc wyrazić swoje emocje w tej kwestii.

  Wyniki konkursu, etap szkolny klasy 1-3 (praca plastyczna)

  I miejsce – Wiktoria Pechcińska kl.3
  II miejsce – Amelia Gwóźdź kl.2
  III miejsce – Hubert Górak kl.2

  Wyróżnienie – Małgorzata Wilk kl.3
  Wyróżnienie – Klaudia Kosałka kl.2

  Wyniki konkursu, etap szkolny kl. 4 -8 ( praca plastyczna)
  I miejsce – Daniel Dulik kl.4
  II miejsce – Adrian Kuta kl.4
  III miejsce – Dawid Dulik kl.7


  Wyniki konkursu, etap szkolny kl.4-8 ( praca literacka)
  I miejsce – Julia Gwóźdź kl.6
  II miejsce – Bartosz Górak kl.6
  III miejsce – Natalia Kuc kl.6
   
  Prace z miejsc I,II,III zostały zakwalifikowane do konkursu międzyszkolnego.


  Gratulujemy. 


  Renata Bugdalska
  Anna Majsak
  Paulina Figiel - Gut
   

 • Realizacja projektu "Kto w pracy liczy, mierzy, waży" w kl.III

  Od września kl III realizowała projekt „Kto w pracy liczy, mierzy, waży"  organizowany przez Uniwersytet Dzieci w Klasie. Zrealizowaliśmy 8 zajęć, 2 z nich to zajęcia integrujące, pozostałe dotyczyły miejsc i zawodów, wykorzystujących w pracy matematykę. Tematy, które realizowaliśmy to: Jak powstały piramidy egipskie? Jak odczytujemy wyniki badań? Wykorzystanie matematyki w sztuce? Po co wynaleziono pieniądze?

  Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. W związku z pandemią realizcję projektu przedłużono do 23.06.2021r.
  Na zakończenie projektu otrzymamy certyfikat oraz dyplomy dla każdego ucznia.

      Danuta Dziadek

 • Spotkanie z policjantem

  W związku ze zmianami przepisów drogowych uczniowie kl III spotkali się z przedstawicielami policji. Poznali nowe zasady obowiązujące dzieci i dorosłych zwłaszcza przy jeździe na hulajnogach elektrycznych. Dzięki uprzejmości naszych policjantek,  dzieci oglądały radiowóz oraz miały możliwość przymierzenia kamizelki kuloodpornej.

  Dziękujemy za kolejny rok współpracy.


  Danuta Dziadek

strona:

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
  Dobrowoda 26
  28 -100 Busko Zdrój
 • Tel i fax: 413781525

Galeria zdjęć