Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
 • Noc Bibliotek

  8 października w naszej szkolnej bibliotece obchodziliśmy już po raz kolejny Noc Bibliotek. W tym roku pod hasłem „ Czytanie Wzmacnia”. Uczniowie z kółka bibliotecznego zaprosili na ten dzień panią dyrektor ZPO w Dobrowodzie oraz panią Ewę Tarapatę z Biblioteki Pedagogicznej w Busku oraz swoje koleżanki i kolegów ze szkoły. W obchodach wzięli udział uczniowie z kl. III, IV, V i VII. Najpierw odbyła się projekcja filmu pt. „Operacja: Człowiek w czerni”, następnie zagraliśmy w piracką grę, zdobyliśmy dużo wiadomości na temat piratów, zrobiliśmy czapki pirata i szablę. Na zakończenie akcji upiekliśmy kiełbaski na grillu i posłuchaliśmy piosenek żeglarskich. Dziękujemy pani Ewie za prowadzenie pirackiej gry.

  Czekamy na spotkanie za rok.

                                                                                                               Marta Skowrońska

   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Innowacja pedagogiczna „Przedszkolak w świecie muzyki”

  W roku szkolnym 2021| 2022  w kl 0  realizowana jest innowacja pedagogiczna „Przedszkolak w świecie muzyki”. Ma ona na celu wprowadzić dzieci w świat muzyki. W czasie zaplanowanych działań będą odbywać się zabawy muzyczne i teatralne. Wykorzystane zostaną pomoce audiowizualne, płytoteka zawierająca muzykę różnych stylów. Swoje osiągnięcia dzieci będą prezentować w czasie przedstawień i uroczystości szkolnych. Okazją do pierwszej prezentacji był „Jesienny  Piknik z Janem Długoszem”, który odbył się 03.10.2021r. Dzieci zaprezentowały piosenki i tańce przygotowane na tę okazję. Z ogromnym zaangażowaniem ćwiczyły a następnie wykonały układy taneczne bawiąc się przy tym znakomicie.

  Danuta Dziadek.

 • Piknik rodzinny z Janem Długoszem

  W ciepłe, niedzielne popołudnie przy Zespole Placówek Oświatowych w Dobrowodzie odbył się Jesienny Piknik z Janem Długoszem. Głównym celem spotkania społeczności szkolnej i lokalnej była zbiórka funduszy na zakup sztandaru dla szkoły.

  Od dłuższego czasu w szkole i w domach trwały przygotowania. Dzieci uczyły się: wierszy, piosenek, tańców, pląsów, a rodzice szykowali: przetwory, piekli ciasta, przekazywali gadżety na loterię fantową.

  3 października 2021 roku o godzinie 15.00 dyrektor szkoły pani Barbara Guzińska powitała zebranych na pikniku i życzyła wszystkim miłej i udanej zabawy. Słoneczna pogoda sprzyjała temu wydarzeniu. Dzieci pięknie zaprezentowały swoje talenty przed licznie zgromadzoną publicznością.

  Przybyli na piknik mogli kupić: domowe przetwory, przepyszne ciasta, grillowaną kiełbaskę, swojską kromkę, napoje, herbatę czy kawę. Można było wylosować m.in. zabawki, maskotki, książki, puzzle itp. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z bańkami  i na dmuchańcu.

  W pikniku brali udział dzieci, rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie oraz przybyli goście ,,Jan Długosz” z giermkiem, Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój p. Michał Maroński, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Robert Burchan, lekarz z naszej przychodni p. Kazimierz Komoniewski, księża:  z parafii w Dobrowodzie ks. Piotr Rojewski i z parafii w Piasku Wielkim ks. Sławomir Dalczyński. Wszyscy chętni wpisali się do Księgi Pamiątkowej.

  Dobre humory dopisywały wszystkim przez cały czas trwania pikniku. Zrealizowaliśmy zamierzony cel m.in. dzięki hojności darczyńców: p. M. Sas, D. A. Chrząszcz, A. Sikora, D.D Walkiewicz, ks. Piotr Rojewski, ks. Sławomir Dalczyński, Ł. Biskup, Ł. Kulpa.

  Udało nam się zebrać 7062,81 zł i 2 euro centy!

  Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom, pracownikom szkoły za pomoc i zaangażowanie  w organizację pikniku.

                                                                                                                 Komitet:

                                                                                                                Marta Skowrońska         Justyna Gwóźdź

                                                                                                             Barbara Wielgo           Beata Gwóźdź

                                                                                                                 Radosław Sędzielewski   Ewa Woś

 • Akcja edukacyjna w klasie I "Dzieci uczą rodziców"

       Uczniowie kl.1 przystąpili do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”.
  27 września podczas pierwszej lekcji dzieci  utrwaliły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poznały zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych, poznały również najważniejsze znaki drogowe, a także zasady zachowania podczas zabawy na placu zabaw.
  Z dużym zainteresowaniem oglądali prezentację multimedialną: „Bezpieczny uczeń” w której przypomnieli sobie  jak być bezpiecznym  podczas podróży samochodem i po zmierzchu. Omówiliśmy również znaczenie odblasków i przypomnieliśmy numery alarmowe.

     Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki i zadanie do wykonania z rodzicami-przygotować rysunek z numerami alarmowymi. Zadaniem dzieci było również porozmawiać z rodzicami jak postąpić w przypadku, gdy zgubisz się w nieznanym miejscu.
  Czekamy na drugą lekcję.

  Marta Skowrońska
   

 • Zajęcia z pierwszej pomocy w zerówce

  Wrzesień był dla kl 0 miesiącem,w którym  dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą. Uczyły się jak zachować się w czasie spaceru, jak przechodzić przez ulicę, poznały sygnalizację świetlną, ćwiczyły i zapamiętały numery alarmowe , dowiedziały się co to jest pierwsza pomoc. 01.10.2021r. Zaprosiliśmy na  spotkanie pielęgniarkę szkolną panią Elżbietę Gołębiowską, która opowiedziała nam o tym jak należy udzielać pierwszej pomocy, kiedy należy wezwać właściwe służby, co znajduje się w apteczce. Dzieci z dużym zainteresowań uczestniczyły w zajęciach.

  Danuta Dziadek

 • Turniej Piłki Nożnej Szkół Podatawowych o Puchar Burmistrza MiG Busko-Zdrój

  26 września 2021r. w Busku-Zdroju odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Busko Zdrój, w którym brali udział nasi sportowcy z klasy VII i VIII pod opieką Pana Radosława Sędzielewskiego. Drużyna zajęła - III miejsce.

  Gratulujemy.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

   „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
  jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                                                    Wisława Szymborska

  29 września w naszej szkolnej bibliotece obchodziliśmyOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W tym dniu bibliotekę odwiedziły dzieci z Zerówki, kl.I ,II i III razem z wychowawcami. Wspólnie czytaliśmy głośno „Gang Swojaków” i opowiadaliśmy o prawidłowym zachowaniu w lesie. Na zakończenie wszyscy otrzymali Dziennik Troskliwego Odkrywcy do zrealizowania zadań.Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych.

  Marta Skowrońska

 • "Myślę, więc nie śmiecę"- akcja Sprzątanie Świata

  Pod takim hasłem uczniowie klasy I razem z wychowawcą p.Martą Skowrońską oraz uczniowie klasy III razem z wychowawcą panią Barbarą Wielgo wzięli również udział w akcji Sprzątanie Świata. Najmłodsi uporządkowali teren wokół szkoły: boisko, plac zabaw, alejki oraz najbliższy teren. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.  

                                                                                                           Marta Skowrońska

 • Wycieczka klasy I i III do Tężni w Busku

  Uczniowie klasy I z wychowawcą Martą Skowrońską i z klasy III z wychowawcą Barbarą Wielgo wzięli udział w akcji ,, Zrównoważone miasto-patent na zieloną przyszłość”.

  22 września 2021 roku pojechaliśmy do Buska –Zdroju. Zwiedziliśmy Dom Zdrojowy następnie poszliśmy do Tężni. Miły przewodnik, ćwiczenia i zabawy oraz piękne widoki z tarasu Tężni. Wyjątkowe miejsce, mikroklimat wprawiły nas w radosny nastrój. Po wyjściu czekały na nas ekologiczne pojazdy.

  Z okien Słonecznego Ekspresu oglądaliśmy Park Zdrojowy. Przesyłaliśmy pozdrowienia spacerującym kuracjuszom i życzyliśmy wszystkim miłego dnia. Później wypoczywaliśmy przy fontannie. Przez cały czas uśmiech gościł na naszych twarzach.

  Relaks i SUPER zabawa! Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

                                                                                                     mgr Barbara Wielgo

 • Dzień Kropki w grupie przedszkolnej Biedronki

 • Spotkanie z postaciami bajkowymi w klasie I i II.

  20 września 2021r . gościliśmy w naszej szkole panią Ewę Tarapatę z Biblioteki Pedagogicznej w Busku-Zdroju.W ramach popularyzacji czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych wśród uczniów, przeprowadziła ona zajęcia, podczas których zapoznała pierwszoklasistów z najpopularniejszymi postaciami bajkowymi i baśniowymi. Podczas spotkania najmłodsi uczestniczyli w szeregu różnorodnych zabaw: układali puzzle z postaciami bajkowymi i baśniowymi, odgadywali zagadki, kojarzyli przedmioty z konkretnymi postaciami, tak jak bajkowy Kopciuszek oddzielali różne ziarenka od siebie oraz wykorzystując elementy zabawy kalambury, za pomocą gestów i dźwięków, pokazywali innym uczniom, wylosowaną przez siebie postać bajkową.Pierwszoklasiści z ogromnym zapałem uczestniczyli we wszystkich zabawach i na sam koniec spotkania dopytywali się, kiedy będą następne.

  Pani Ewa odwiedziła również uczniów kl.2,których wprowadziła w świat  bohaterów książki Alana Milne’a pt. Kubuś Puchatek, z wykorzystaniem szeregu różnorodnych metod aktywizujących. Najmłodsi układali puzzle z bohaterami, odgadywali imię bohatera po krótkim opisie, kojarzyli przedmioty z konkretnymi postaciami, układali rozsypanki literowe oraz jako mali aktorzy odegrali jedną ze scenek z przygodami Kubusia Puchatka. Drugoklasiści bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, z wielkim zaangażowaniem brali udział we wszystkich zabawach. Najmilszym akcentem spotkania było to, że najmłodsi zadeklarowali pójcie po zajęciach do biblioteki szkolnej i przeczytanie książki o Kubusiu Puchatku.

  Bardzo dziękujemy pani Ewie za ciekawe zajęcia biblioteczne.

  Marta Skowrońska

 • Sprzątanie Świata

  „Sprzątanie świata ” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, której w tym roku przyświeca hasło “Myślę, więc nie śmiecę”. Jej celem jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

  Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”.

  Ponownie nasi uczniowie wraz z wychowawcami  spisali się na medal, sprzątając teren wokół Szkoły, Ośrodka Zdrowia, pobocza dróg w Dobrowodzie i swoje najbliższe otoczenie.
  Mając na uwadze tegoroczne hasło, szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które, wielokrotnie powtarzane, w perspektywie czasu dają wielkie efekty.

  Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w akcję!

  Koordynator
  Anita Skotnicka

 • Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września 2021 r.

  Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.

   

 • Apel Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej

  Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej – Pan prof. dr. hab. med. Andrzej Matyja wystosował list do rodziców/opiekunów  w sprawie szczepienia dzieci powyżej dwunastego roku życia skierowanego do uczniów oraz rodziców, który znajduje się poniżej: 

  List_Prezesa_Naczelnej_Rady_Lekarskiej_skierowany_do_Rodzicow_oraz_Uczniow_w_sprawie_szczepien.pdf

 • Komunikat Ministerstwa Edukacji i Nauki

  Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

  Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

  Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl oraz z Infolinii dla szkół wsparcie psychologiczne [1] pod linkiem:

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022 odbyło się w naszej szkole o godzinie 8.00 na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor serdecznie powitała zebranych, życzyła zdrowia, sukcesów, rozwoju swoich zainteresowań i uzdolnień. Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa z powodu pandemii zebranie uczniów na sali odbyło się w dwóch grupach: klasy I-III, a potem uczniowie z klas IV-VIII. Chór szkolny pod opieką pani Renaty Bugdalskiej wprowadził wszystkich w radosny nastrój powrotu do szkoły.

  Dziewczynki z klasy szóstej i siódmej krótkim występem przypomniały o rocznicy wybuchu II wojny światowej.

                                                Powodzenia w nowym roku szkolnym!

 • WAKACJE 2021

 • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

  25 czerwca 2021r. o godz 8.00 na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas 0-3 z wychowawcami na  uroczystości zakończenia roku szkolnego. Po odśpiewaniu hymnu, głos zabrała Pani Dyrektor.. Podsumowała krótko miniony rok szkolny oraz życzyła wszystkim bezpiecznych i spokojnych wakacji. Uroczystość uświetnił śpiew chóru szkolnego pod opieką pani R. Bugdalskiej. Po uroczystości najmłodsze klasy rozeszły się do swoich sal, gdzie wychowawczynie wręczyły im świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe.

  O godz.8.30 na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 4-8 oraz pożegnanie ze szkołą klasy 8.

    Po odśpiewaniu hymnu, Pani Dyrektor powitała zebranych na sali uczniów, nauczycieli i rodziców klasy ósmej. Podsumowała pracę w mijającym roku szkolnym, a następnie wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody książkowe uczniom z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu oraz wszystkim uczniom kończącym szkołę. 

  Średnią ocen 4,75 i więcej otrzymali:

  klasa IV - Maja Misztal, Julia Kubala, Daniel Dulik, Adrian Kuta

  klasa V - Szymon Kolarz, Wojciech Warzecha, Jakub Skiba

  klasa VI- Julia Gwóźdź, Bartosz Górak, Mateusz Matusik, Joanna Milewska, Milena Gwóźdź, Natalia Kuc. Szymon Lechowski, Gabriela Pawełczyk

  klasa VII - Natalia Łabaj, Dawid Dulik

  klasa VIII- Aleksandra Milewska, Gabriela Klepacz, Zofia Myszk.

  Pani Dyrektor wraz z wychowawcą klasy ósmej wręczyła listy gratulacyjne rodzicom: Państwu Wioletcie i Krzysztofowi Klepaczom, Pani Bożenie Milewskiej. 

  Uczniowie klasy siódmej wręczyli ósmoklasistom upominki, a Dawid w imieniu swojej klasy ich pięknie pożegnał. 

  Julia Gwóźdź uzyskała najwyższą średnią w szkole - powyżej 6.00 i  pretenduje o stypendium burmistrza.

  Uczniowie, którzy otrzymali średnią 5,15 i wyżej otrzymają stypendium dyrektora szkoły.

     Po rozdaniu świadectw uczniowie klasy ósmej złożyli ślubowanie - "godnie reprezentować szkołę i dbać o dobre jej imię", następnie przedstawili pożegnalny program artystyczny, który poprowadzili: Oliwia z Patrykiem. Ósmoklasiści w pięknych, uroczystych strojach rozpoczęli część artystyczną polonezem.  Martyna, Ola i Zosia w humorystycznym tonie odegrały scenkę pt. "Na lekcji języka polskiego". Następnie ósmoklasiści podziękowali nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Zosia pięknie zagrała na ksylofonie utwór "Dla Elizy", dedykując go nauczycielom oraz Gabrysia zagrała cudownie na skrzypcach utwór z dedykacją dla Rodziców. Wszyscy z symboliczną czerwoną różą w ręku serdecznie i ze wzruszeniem uściskali swoje Mamy, Rodziców.

  Na zakończnie części artystycznej podziękowali klasie siódmej i pożegnali wszystkich piosenką "Upływa szybko życie".

  Absolwentami szkoły zostali:

  1. Grzegorz Drechnowicz
  2. Patryk Dusza
  3. Kinga Gadawska
  4. Gabriela Klepacz
  5. Oliwia Kowalska
  6. Natalia Kolarz
  7. Aleksandra Milewska
  8. Zofia Myszk
  9. Mateusz Smak
  10. Kacper Szcześniak
  11. Martyna Wardzichowska

  Wszystkim gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy samych sukcesów, realizacji marzeń. 

  Wychowawca klasy ósmej bardzo dziękuje Mamom za pomoc w organizacji pożegnania szkoły.

                                                                                                                          Bożena Krupa

 • Szczepienia wśród dzieci i młodzieży -spotkanie online

  Szanowni Państwo,

  Z upoważnienia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Pana Kazimierza Mądzika informuję, że w dniu 23.06.2021 (środa) r. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie on-line dotyczące szczepień wśród dzieci i młodzieży.

  Szczegółowy komunikat znajduje się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Kielcach.

  Spotkanie będzie skierowane do dyrektorów, nauczycieli, rodziców.

  Link do spotkania: https://youtu.be/fq4TYMqB4VM 

strona:

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
  Dobrowoda 26
  28 -100 Busko Zdrój
 • Tel i fax: 413781525

Galeria zdjęć