Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Misja i wizja szkoły

Misja Szkoły

Chcemy być szkołą, która kształcić będzie uczniów na miarę XXI wieku,  radzących sobie w zmieniającym się współczesnym świecie oraz stawiających czoła coraz bardziej wymagającej rzeczywistości. Będziemy postępować tak, by w sposób najbardziej efektywny i wydajny umożliwić młodym ludziom wszechstronny rozwój.

Wizja Szkoły

Pragniemy, aby nasza szkoła była postrzegana w środowisku lokalnym jako instytucja dobra, przyjazna i życzliwa uczniom, zapewniająca im wszechstronny rozwój. Szkoła Otwarta dla uczniów i rodziców bez dyskryminacji, uprzedzeń i przemocy.

Wizją naszej szkoły jest wychowanie człowieka kulturalnego, odpowiedzialnego, aktywnego, twórczego, wrażliwego, otwartego na potrzeby drugiego człowieka, mającego poczucie więzi ze swoim środowiskiem, regionem, ze swoją Ojczyzną. Człowieka prawego  i tolerancyjnego.

Zadania wychowawcze szkoły:

1. Uczyć jak żyć.

2. Uczyć jak się uczyć, aby przez całe życie móc przyswajać sobie nową wiedzę.

3. Umieć myśleć swobodnie i krytycznie.

4. Uczyć kochać świat i czynić go bardziej ludzkim.

5. Uczyć jak się rozwijać samemu w pracy twórczej i dzięki niej.

6. Kształtować człowieka wykształconego, przygotowanego do kontynuowania nauki.

7. Kształtować obywatela, Polaka, Europejczyka umiejącego aktywnie i swobodnie poruszać się we współczesnym świecie.

8. Kształtować człowieka we współpracy z rodzicami kulturalnego i wrażliwego na potrzeby innych, tolerancyjnego.

9. Kształtować we współpracy z rodzicami człowieka zdrowego, wolnego od uzależnień, żyjącego w zgodzie z przyrodą.

10. Kształtować we współpracy z rodzicami właściwe postawy i normy moralne, społeczne i etyczne.

11. Zapoznać z historią miejscowości, szkoły - obchody 100- lecia powstania szkoły w Dobrowodzie.

Cele:

1. Wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia.
  2. Przygotowanie ucznia do funkcjonowania w grupie szkolnej i efektywnego w niej działania.
  3. Umacnianie wiary dziecka we własne siły i zdolności osiągania wartościowych i trudnych celów.
  4. Przygotowanie do życia w ustawicznie zmieniającym się świecie.
  5. Rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości estetycznej i moralnej dziecka oraz jego indywidualnych zdolności twórczych.
  6. Indywidualizacja procesu nauczania.
  7. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych we współpracy z biblioteką szkolną i miejską.

• Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
    Dobrowoda 26