• Biblioteczny Konkurs Recytatorski z Kotem

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota 17 lutego w bibliotece szkolnej odbył się KONKURS RECYTATORSKI Z KOTEM.

Konkurs był adresowany do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria : PP i „0”
            II kategoria : kl. I i II
            III kategoria : kl. III i IV

W konkursie udział wzięło 35 uczniów. Każdy zaprezentował jeden utwór na temat: „Mój przyjaciel kot”.

Komisja w składzie pani dyrektor Barbara Guzińska, p.Marta Skowrońska, p. Ewa Nowaczkiewicz oceniała wg następujących kryteriów:
            - dobór repertuaru,
            - interpretacja utworów;
            - kultura słowa;
            - ogólny wyraz artystyczny.

Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które z pewnością przydadzą się im w ich codziennym szkolnym funkcjonowaniu. Pozostali uczestnicy również otrzymali upominki.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszych występów publicznych!

• „Nietypowa Kartka Walentynkowa 2022”-konkurs biblioteczny rozstrzygnięty

• 14 lutego w Walentynki  został rozstrzygnięty w bibliotece szkolnej konkurs plastyczny na „Nietypową Kartkę Walentynkową”.

Dzieci biorące udział w konkursie miały za zadanie wykonać samodzielnie nietypową kartkę Walentynkową dowolną techniką. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Wpłynęło 26 Walentynkowych kartek  z pięknymi życzeniami i serduszkami. Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi.

Komisja konkursowa w składzie Pani: Barbara Guzińska-Dyrektor ZPO, Marta Skowrońska, Dorota Olszowa i Joanna Chudzińska  miały trudny wybór. Ostatecznie postanowiły nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Autorzy wyróżniających się prac otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i zakładki do książek.

Wszystkim gratulujemy, dziękujemy i życzymy dalszych wygranych.

• „Randka w ciemno z książką”

• 14 lutego biblioteka zaprosiła wszystkich czytelników,  miłośników książek, do wspólnej walentynkowej zabawy – do wypożyczenia książki niespodzianki (ukryliśmy autora oraz tytuł książki).W zabawie wzięli udział uczniowie  z kl. I-IV. Każdy czytelnik wyszedł zadowolony z walentynkową książka niespodzianką.

Akcja wzbudziła wiele ciepłych uśmiechów oraz pozytywnych reakcji ze strony czytelników. Wybór w ciemno wpłynął zapewne na poszerzenie gustów czytelniczych. Przecież to randka w ciemno, na niej wszystko może się wydarzyć …

• Ferie w naszym przedszkolu

• Jak wiadomo wszystkim, w poniedziałek 17.01.2022 r.  rozpoczęliśmy ferie zimowe. Za oknem próżno szukać śniegu, na którym moglibyśmy poszaleć, dlatego postanowiliśmy w inny sposób urozmaicić dzieciom czas spędzony w przedszkolu. Codziennie odbywały się ciekawe zajęcia plastyczne, konstrukcyjne i badawcze. Poznaliśmy zwierzęta leśne oraz ptaki, a także dowiedzieliśmy się jak im pomagać zimą. Założyliśmy własną „stołówkę dla ptaków”, odwzorowywaliśmy ślady zwierząt pozostawione na śniegu. Najwięcej jednak frajdy dostarczyło nam stworzenie własnego śniegu oraz zabawy sensoryczne z jego użyciem .

R. Bugdalska
            M. Nowocień