• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

     •  

      ​​​Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 odbyło się na sali gimnastycznej o godz.8:00, gdzie wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli, rodziców powitała uczennica klasy piątej - Julia Kubala. 

      Po odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego głos zabrała Pani Dyrektor - Barbara Guzińska, która krótko podsumowała miniony rok szkolny, odczytała pismo z podziękowaniami i zyczeniami dla nauczycieli i uczniów od Burmistrza MiG Busko-Zdrój oraz od Ministra Edukacji. Następnie uczniowie klasy ósmej podziękowali nauczycielom za trud włożony w wychowanie i nauczanie. Chór szkolny piękną piosenką - "Pożegnania nadszedł czas" oraz koleżanki i koledzy z klasy siódmej wręczając drobne upominki, pożegnali ósmoklasistów. Również kilka serdecznych, wzruszających słów skierowała wychowawczyni (będąca aktualnie na zwolnieniu lekarskim) pani Anita Skotnicka.

      Po części artystycznej Pani Dyrektor wręczyła świadectwa, nagrody i dyplomy uczniom ze średnią ocen 4,75 i więcej oraz wzorowym zachowaniem, rodzicom listy gratulacyjne. Julia Gwóźdź z klasy siódmej uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole, co pretenduje Ją do stypendium burmistrza. Stypendium dyrektora otrzymają następujący uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5.00 i wzorowe zachowanie:

      1. Wiktoria Pechcińska - kl 4
      2. Kamila Lechowaska - kl. 4
      3. Bartosz Matusik - kl. 4
      4. Maja Misztal - kl. 5
      5. Julia Kubala - kl. 5
      6. Adrian Kuta -kl. 5
      7. Natalia Kuc - kl.7
      8. Bartosz Górak - kl.7
      9. Mateusz Matusik - kl. 7
      10. Dawid Dulik - kl. 8

      Podziękowania i dyplomy z rąk Pani Dyrektor otrzymali rodzice, którzy bardzo aktywnie udzielają się na rzecz szkoły i klasy.

      Po uroczystości na sali, wszyscy uczniowie udali się do swoich klas na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcą.

      Absolwentami zostali:

      1. Kamil Grzegorz Burchan 
      2. Dawid Dulik 
      3. Jakub Filip Grudzień
      4. Maciej Andrzej Gwóźdź
      5. Filip Kałuża
      6. Jakub Wojciech Kolarz
      7. Szymon Kolarz
      8. Wiktor Marcin Lulko
      9. Natalia Łabaj
      10. Amelia Wioletta Majewska
      11. Patryk Paweł Majewski
      12. Bartosz Henryk Myłek
      13. Jakub Nowak
      14. Wojciech Skiba
      15. Daniel Piotr Szcześniak

      Wychowawczynie: mgr Anita Skotnicka, mgr Urszula Wiśniewska

      O 9.30 uczniowie z nauczycielami uczestniczyli w Mszy Świętej na zakończenie roku szkolnego w kościele w Dobrowodzie.

      Ósmoklasistom życzymy dostania się do wybranych szkół i dalszych sukcesów, wszystkim uczniom gratulujemy promocji do wyższej klasy oraz życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji.

      Bożena Krupa

      Pożegnanie przez ósmoklasistów oraz wręczenie nagród i dyplomów najlepszym w nauce uczniom

      Wręczenie rodzicom listów gratulacyjnych oraz dyplomów z podziękowaniami. 

     • Wycieczka klas 0-3 do Buska-Zdroju

     • W dniu 01 czerwca 2022r. klasa I, II, III i 0 wraz z wychowawcami wybrali się do Buskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Pan Kleks” zrealizowany na motywach książki Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”. Przygotowany został przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

      Aktorzy przenieśli widzów w świat fantazji, sztuki i muzyki. Wykorzystano wiele efektów specjalnych, rekwizytów i wesołych piosenek. Cytowano także inne wiersze znanego autora, np. „Katar”. Oprócz aktorów na scenie wystąpiły również lalki, np. szpak Mateusz czy Alojzy.
      Dzieci świetnie się bawiły i stwierdziły, że było to naprawdę rewelacyjne przedstawienie. Wiedzę zdobytą podczas tego spotkania z teatrem wykorzystamy na zajęciach języka polskiego.

      Po spektaklu uczestnicy wycieczki udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku - Zdroju.  Dzieci  miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości panów Strażaków mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy oraz motorówkę. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków i próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru.

         Dorota Olszowa

      W kinie i w straży pożarnej.

      zeróweczka gościnnie w straży pożarnej

     • Dzień Matki w klasie II.

     • 26 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Matki. To wyjątkowe święto, podczas którego mamy okazję podziękować wszystkim mamom za trud włożony w wychowanie dzieci.    We wtorek 31 maja w klasie  drugiej odbyły się wielkie uroczystości z okazji Dnia Matki. Na zaproszenie dzieci przybyli do szkoły niezwykli goście – Mamusie, które eleganckie i dumne z radością czekały na ten dzień. Dyrektor szkoły Pani Barbara Guzińska  powitała zebranych i złożyła im serdeczne życzenia. Odświętnie ubrane dzieci wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Mamusiom poprzez występy artystyczne. Publiczność była zachwycona popisami dzieci, na twarzach zebranych gości  malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech.

      Życzenia i wierszyki na Dzień Mamy to wyjątkowy sposób, aby przekazać mamom ciepłe słowa.  Po wspaniałych występach Mamy otrzymały upominki z okazji ich święta.  Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przy pięknie zastawionym stole. Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników. Dorota  Olszowa

       

       

      fot. D. Olszowa

     • Wycieczka w Beskid Żywiecki

     • W dniach 30-31 maja uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w dwudniowej wycieczce w Beskid Żywiecki. Pierwszym punktem programu był przejazd do Korbielowa i wejście z przewodnikiem szlakiem turystycznym na Halę Miziową. Następnie  po trudach wspinaczki odpoczęliśmy przy schronisku PTTK i podziwialiśmy  panoramę Beskidu Żywieckiego. Później przejechaliśmy do Węgierskiej Górki, gdzie zwiedziliśmy Fort Wędrowiec - schron drużyny piechoty w kampanii wrześniowej. Obecnie w obiekcie mieści się muzeum, w którym mogliśmy obejrzeć militaria, a także zbiór dokumentacji fotograficznej, związanej z obroną Węgierskiej Górki, pochodzącej ze zbiorów żywieckiego Klubu Miłośników Oręża Polskiego Lech.

      Wieczorem nastąpił  przejazd do miejsca zakwaterowania, gdzie pokrzepiliśmy się obiadokolacją. Pobudka następnego dnia nastąpiła już o 7 rano, by wcześnie przejechać do Wisły, na górę skoczni wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowych. Następnie podjechaliśmy pod Górę Żar koleją linowo – terenową, by podziwiać panoramę Jeziora Żywieckiego. Około godziny 16:00 pełni niezwykłych wrażeń wyjechaliśmy w drogę powrotną.

      Wycieczka bardzo nam się podobała.

      Ewa Nowaczkiewicz

     • Dzień Mamy i Taty w Zeróweczce

     • Dnia 31.05.2022r. od samego rano w zerówce panował duży ruch i odświętny nastrój. Trwały ostatnie przygotowania przed przybyciem ważnych gości. Na ten dzień dzieci zaprosiły swoje mamusie i swoich tatusiów. W programie był występ, na który składały się piosenki, wiersze i życzenia. Dzieci wręczyły rodzicom przepiękne laurki, które wykonały samodzielnie wkładając w to wiele pracy i miłości. Dużo śmiechu było gdy rodzice musieli się rozpoznać na portretach namalowanych przez ich pociechy. Nie zabrakło też łez wzruszenia. Następnie wszyscy udali się na słodko owocowy poczęstunek. W tym dniu panowała bardzo miła atmosfera. Dziękuję wszystkim za przybycie i pomoc w przydotowaniach.

      Danuta Dziadek

     • XVII Mały Gminny Konkurs Recytatorski - Eko znaczy zdrowo.

     • Dnia 17.05.2022r. W naszej szkole odbył się Mały Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem Eko-znaczy zdrowo w ramach eliminacji do Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół: w Dobrowodzie, Siesławicach, Szańcu i Zbludowicach. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach 0-I i II-III. Komisja oceniała min. dobór i opanowanie tekstu, wymawianie końcówek, ogólne wrażenie artystyczne, strój.

      W kategorii pierwszej według komisji najlepiej zaprezentowali się:Dominika Zawadzińska i Bartosz Grąbka ze szkoły w Zbludowicach oraz Zuzanna Mrożek ze szkoły w Siesławicach. W kategorii drugiej : Laura Kosela ze szkoły w Szańcu ,Zuzanna Stępień i Katarzyna Skawska ze szkoły w Zbludowicach.

      Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

      Danuta Dziadek

     • Dzień Dziecka w przedszkolu

     • Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni  w całym roku, na który czekają wszystkie dzieci te małe i te duże.

      Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Dzieci miały okazje obejrzeć spektakl teatralny p. t.  „Lokomotywa Pana Tuwima”  w wykonaniu profesjonalnych aktorów, który przedszkolaki oglądały jak zaczarowane.

      W budynku naszego przedszkola czekały na nas kolejne niespodzianki. Podczas naszej nieobecności przedszkole odwiedziła mieszkanka naszej miejscowości i zostawiła słodki poczęstunek w podziękowaniu za kartki świąteczne, które otrzymała od przedszkolaków. Dodatkowo na dzieci czekała jeszcze jedna torba prezentowa wypełniona po brzegi  słodkościami oraz piękny list, również od mieszkanki Dobrowody. Pani także chciała się odwdzięczyć za życzenia świąteczne, które otrzymała i które sprawiły jej ogromną radość. Przedszkolaki były strasznie zaskoczone i bardzo zadowolone, za co dziękujemy serdecznie. Cieszymy się , że możemy liczyć na naszych sąsiadów!

      Niespodzianek w tym dniu nie było końca. Nawet zamiast obiadu pojawiła się kochana przez wszystkie dzieci-pizza oraz lody. To był naprawdę niezwykły dzień.

      M. Nowocień

      M. Sobczak

     • Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

     • Uroczyste występy z okazji Święta Mamy i Taty za nami. Przedszkolaki podziękowały rodzicom za bezwarunkową miłość, opiekę i wychowanie najpiękniej jak potrafiły- wierszami, piosenkami i tańcami.

      Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.  Były chwile wzruszenia i radości. Po części artystycznej przedszkolaki podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki . Podczas ich wręczania całusom i uściskom nie było końca.


      M. Nowocień

      M. Sobczak