• Dzieci z oddziału "0" w bibliotece

     • W poniedziałek 19 września dzieci z oddziału”0” pod opieką pani wychowawczyni Barbary Wielgo odwiedziły bibliotekę. Tu czekała na nich pani bibliotekarka Marta Skowrońska.

      Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania biblioteki i poznania księgozbioru dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Następnie omówiliśmy zasady jakie trzeba spełnić, aby stać się użytkownikiem biblioteki.

      Chwilami stało się to ponad siły młodych uczestników spotkania. Książki działały jak magnes. Dlatego dzieci dostały „kwadrans” na samodzielne przeglądanie książek, które je tak bardzo interesowały.

      W tym czasie dzieci, które przyszły pierwszy raz do biblioteki założyły sobie kartę czytelnika i przystąpiły do Projektu „ Mała Książka Wielki Człowiek”.

      Po godzinie, z nieukrywanym żalem nadszedł czas powrotu do sali. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie w środę.

      W tym dniu ponownie dzieci odwiedziły bibliotekę i tym razem posłuchały wierszy Jana Brzechwy min. „ Na straganie”, „Pomidor” i wykonały wspólny plakat pod hasłem: „Warzywa”.


       

      Dziękujemy wszystkim za wizytę i zapraszamy ponownie.


       

      Marta Skowrońska

     • Spotkanie z Policją

     • 21 września 2022 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły" uczniów klas II - VIII odwiedzili funkcjonariusze st. asp. Justyna Konopka i asp. Sebastian Wiśniewski z KPP w Busku – Zdroju..

      Policjanci przekazali podstawowe informacje o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwrócili uwagę na konieczność noszenia odblasków, by być lepiej widocznym na drodze. Przestrzegali również dzieci przed rozmowami z osobami obcymi i przyjmowaniem prezentów od nich, a także zapoznali uczniów z odpowiedzialnością karną za niewłaściwe zachowanie.

      Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

      Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

     • Europejski Tydzień Sportu

     • W dniach 28.09 - 05.10.2022r. nasza szkoła weźmie udział w 8 edycji Europejskiego Tygodnia Sportu. Podczas zajęć wychowania fizycznego będą organizowane rozgrywki w piłkę, w tenisa stołowego, bedmintona.

      Dla dzieci młodszych gry i zabawy oraz zajęcia taneczne.

      Taka akcja ma na celu uświadomić  jak ważny jest dla wszystkich aktywny tryb życia.

      W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch!!!

       

     • Narodowe czytanie 2022 „Ballady i romanse” Adam Mickiewicz

     • W tegorocznym Narodowym Czytaniu lekturą były "Ballady i romanse" - tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. Była to jedenasta edycja akcji, zainicjowana przez parę prezydencką. 

      Z okazji Narodowego Czytania prezydent RP Andrzej Duda tradycyjnie skierował przesłanie, zachęcając do współtworzenia akcji.

       – Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…)

          3 września 2022r. (sobota) uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w Narodowym Czytaniu zorganizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Busku –Zdroju, które odbyło się tradycyjnie w muszli koncertowej zabytkowego Parku Zdrojowego. Wydarzenie jak każdego roku rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, który przeczytał utwór „Romantyczność”. Wśród wielu lektorów znalazły się również władze miasta i gminy Busko-Zdrój, władze powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele Uzdrowiska Busko-Zdrój S. A., młodzież i mieszkańcy gminy oraz czytelnicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju. Uroczystość rozpoczęła dyrektor biblioteki Ewa Marciniec, witając gości oraz odczytując list Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

      Wydarzenie uświetniły występy artystyczne uczniów naszej szkoły z kółka tanecznego przygotowane przez panią Renatę Bugdalską pod opieką pani Marty Skowrońskiej.

      Wystąpiły uczennice z klasy II, III i IV z młodzieżowymi układami tanecznymi oraz dziewczynki z kl.VI i VIII. Serdeczne podziękowania dla rodziców za przywiezienie dzieci na występ.

      Marta Skowrońska

      Narodowe czytanie

     • Rozkład jazdy Baranów - Dobrowoda - Bilczów

     • Godziny odbioru z przystanków

      7.15 - przystanek Chwalikówka

      7.17 - przystanek Baranów

      7.20 - przystanek Gadawa

      7.25 - Dobrowoda (wieś)

      7.32 - przystanek Budzyń

      7.39 - przystanek Bilczów

      7.48 - przystanek Dobrowoda (wieś)

      Godziny odwozu po lekcjach

      13.49 - przystanek Bilczów ( I odwóz)

      13.55 - przystanek Budzyń ( I odwóz)

      14.01 - przystanek Gadawa ( I odwóz)

      14.05 - przystanek Baranów ( I odwóz)

      14.10 - Chwalikówka (I odwóz)

      II odwóz

      14.44 - przystanek Bilczów, 15.39 (środa, czwartek)

      14.50 - przystanek Budzyń , 15.45 (środa, czwartek)

      14.56 - przystanek Gadawa, 15.51 (środa,czwartek)

      15.00 - przystanek Baranów, 15.55 (środa, czwartek)

      15.05 - przystanek Chwalikówka, 16.00 (środa, czwartek)

       

       

       

   • Kontakty

    • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
    • dobrowoda@oswiata.busko.pl; m.szkola57@gmail.com
    • Tel: 41 378 15 25
    • Dobrowoda 26 28 -100 Busko Zdrój 28-100 Dobrowoda Poland
    • mgr Renata Bugdalska
   • Logowanie