• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     •  „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
      jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                                                        Wisława Szymborska

      29 września w naszej szkolnej bibliotece obchodziliśmyOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W tym dniu bibliotekę odwiedziły dzieci z Zerówki, kl.I ,II i III razem z wychowawcami. Wspólnie czytaliśmy głośno „Gang Swojaków” i opowiadaliśmy o prawidłowym zachowaniu w lesie. Na zakończenie wszyscy otrzymali Dziennik Troskliwego Odkrywcy do zrealizowania zadań.Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych.

      Marta Skowrońska

     • "Myślę, więc nie śmiecę"- akcja Sprzątanie Świata

     • Pod takim hasłem uczniowie klasy I razem z wychowawcą p.Martą Skowrońską oraz uczniowie klasy III razem z wychowawcą panią Barbarą Wielgo wzięli również udział w akcji Sprzątanie Świata. Najmłodsi uporządkowali teren wokół szkoły: boisko, plac zabaw, alejki oraz najbliższy teren. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.  

                                                                                                               Marta Skowrońska

     • Wycieczka klasy I i III do Tężni w Busku

     • Uczniowie klasy I z wychowawcą Martą Skowrońską i z klasy III z wychowawcą Barbarą Wielgo wzięli udział w akcji ,, Zrównoważone miasto-patent na zieloną przyszłość”.

      22 września 2021 roku pojechaliśmy do Buska –Zdroju. Zwiedziliśmy Dom Zdrojowy następnie poszliśmy do Tężni. Miły przewodnik, ćwiczenia i zabawy oraz piękne widoki z tarasu Tężni. Wyjątkowe miejsce, mikroklimat wprawiły nas w radosny nastrój. Po wyjściu czekały na nas ekologiczne pojazdy.

      Z okien Słonecznego Ekspresu oglądaliśmy Park Zdrojowy. Przesyłaliśmy pozdrowienia spacerującym kuracjuszom i życzyliśmy wszystkim miłego dnia. Później wypoczywaliśmy przy fontannie. Przez cały czas uśmiech gościł na naszych twarzach.

      Relaks i SUPER zabawa! Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

                                                                                                         mgr Barbara Wielgo

     • Spotkanie z postaciami bajkowymi w klasie I i II.

     • 20 września 2021r . gościliśmy w naszej szkole panią Ewę Tarapatę z Biblioteki Pedagogicznej w Busku-Zdroju.W ramach popularyzacji czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych wśród uczniów, przeprowadziła ona zajęcia, podczas których zapoznała pierwszoklasistów z najpopularniejszymi postaciami bajkowymi i baśniowymi. Podczas spotkania najmłodsi uczestniczyli w szeregu różnorodnych zabaw: układali puzzle z postaciami bajkowymi i baśniowymi, odgadywali zagadki, kojarzyli przedmioty z konkretnymi postaciami, tak jak bajkowy Kopciuszek oddzielali różne ziarenka od siebie oraz wykorzystując elementy zabawy kalambury, za pomocą gestów i dźwięków, pokazywali innym uczniom, wylosowaną przez siebie postać bajkową.Pierwszoklasiści z ogromnym zapałem uczestniczyli we wszystkich zabawach i na sam koniec spotkania dopytywali się, kiedy będą następne.

      Pani Ewa odwiedziła również uczniów kl.2,których wprowadziła w świat  bohaterów książki Alana Milne’a pt. Kubuś Puchatek, z wykorzystaniem szeregu różnorodnych metod aktywizujących. Najmłodsi układali puzzle z bohaterami, odgadywali imię bohatera po krótkim opisie, kojarzyli przedmioty z konkretnymi postaciami, układali rozsypanki literowe oraz jako mali aktorzy odegrali jedną ze scenek z przygodami Kubusia Puchatka. Drugoklasiści bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, z wielkim zaangażowaniem brali udział we wszystkich zabawach. Najmilszym akcentem spotkania było to, że najmłodsi zadeklarowali pójcie po zajęciach do biblioteki szkolnej i przeczytanie książki o Kubusiu Puchatku.

      Bardzo dziękujemy pani Ewie za ciekawe zajęcia biblioteczne.

      Marta Skowrońska

     • Sprzątanie Świata

     • „Sprzątanie świata ” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, której w tym roku przyświeca hasło “Myślę, więc nie śmiecę”. Jej celem jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

      Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”.

      Ponownie nasi uczniowie wraz z wychowawcami  spisali się na medal, sprzątając teren wokół Szkoły, Ośrodka Zdrowia, pobocza dróg w Dobrowodzie i swoje najbliższe otoczenie.
      Mając na uwadze tegoroczne hasło, szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które, wielokrotnie powtarzane, w perspektywie czasu dają wielkie efekty.

      Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w akcję!

      Koordynator
      Anita Skotnicka

     • Komunikat Ministerstwa Edukacji i Nauki

     • Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl oraz z Infolinii dla szkół wsparcie psychologiczne [1] pod linkiem: