• Wielki sukces Wiktorii Pechcińskiej z klasy V !

          •  

            Mamy zaszczyt poinformować, że uczennica klasy V – Wiktoria Pechcińska wzięła udział w XXIV edycji Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem „Geologiczna różnorodność Ziemi” i zajęła I miejsce, pokonując wielu rywali z województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. W poniedziałek 29 maja 2023 roku Wiktoria uczestniczyła w uroczystej gali, w siedzibie Państwowego Instytutu Geologicznego- Państwowego Instytutu Badawczego w Kielcach, podczas której laureatom konkursu wręczono dyplomy i nagrody. Wiktoria, zajmując I miejsce w konkursie w finale regionalnym, zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego w Warszawie. Serdecznie gratulujemy Wiktorii osiągniętego wyniku i trzymamy za nią kciuki w kolejnym etapie zmagań konkursowych.

            Ewa Złotnik


             

          • Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą " Poznaj Polskę"

          • Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzacych publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski. Przyznane przez MEN, w formie dotacji docelowej środki finansowe przyznawane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych. Nasza szkola otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 tys. złotych na organizację dwudniowej wycieczki do Warszawy.

            W dniach 15 - 16 maja starsi uczniowie  naszej szkoły  wraz z wychowawcami  udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Dotarliśmy na miejsce ok. godz. 12:00, następnie udaliśmy się do Parku Łazienkowskiego, aby podziwiać m.in. Pałac na Wyspie, Pomnik Fryderyka Chopina, Belweder, Teatr na Wyspie i Pałac Myślewicki. Pomimo niesprzyjającej pogody rozpoczęliśmy zwiedzanie Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia. Zobaczyliśmy Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Katedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta, Gnojną Górę, Barbakan z murami miejskimi i Pomnikiem Małego Powstańca, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza  i uroczystą  zmianę warty.

            Następnego dnia spędziliśmy cudowne chwile w Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Nas najbardziej zainteresował najbardziej zaawansowany robot humanoidalny na świecie!  Ma twarz Mikołaja Kopernika. Jest wysoki (190 cm) i waży 100 kg, choć na to nie wygląda. Dzięki sztucznej inteligencji potrafi porozmawiać o wszystkim i radzi sobie z najtrudniejszymi pytaniami.

            Zwiedziliśmy nowy budynek Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, który zdobył liczne, prestiżowe nagrody i wyróżnienia w konkursach architektonicznych oraz plebiscytach mieszkańców stolicy. Elewacji od ulicy Dobrej nadano monumentalny charakter poprzez instalację ośmiu tablic (4 x7 m) zwieńczonych fryzem z napisem Biblioteka Uniwersytecka.

            Dzieci były na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie jest to jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Jest on bardzo popularnym miejscem odpoczynku studentów, mieszkańców Warszawy i turystów. Ogród składa się z dwóch części: górnej (o powierzchni 2000 m2) i dolnej (o powierzchni 15000 m2), gdzie główną atrakcję stanowią staw, fontanna oraz granitowe rzeźby.
            Z dachu uczniowie mogli podziwiać panoramę miasta i widok na Wisłę oraz bogactwo roślin zestawionych według kolorystycznych dominant.

            Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, aby wjechać na XXX piętro i  podziwiać panoramę stolicy. Wróciliśmy  do Dobrowody ok. godziny 18:00.

            Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

            Wychowawcy

             

             

          • Gminny Konkurs Recytatorski

          •  

            Gminny Konkurs Recytatorski

            W dniu 20.04.2023r. W naszej szkole odbył Gminny konkurs recytatorski, którego hasło brzmiało:„ Zawsze niech będzie słońce, przyjaźń i pokój” W konkursie udział wzięło 22 uczniów z 6 szkół z terenu naszej gminy. Były to: ZPO w Dobrowodzie, ZPO w Kołaczkowicach, SP w Siesławicach, SSP w Słabkowicach, ZPO w Szańcu, PSP w Zbludowicach. Uczniowie z klas 0-III rywalizowali w dwóch kategoriach klasy 0-I i klasy II-III. Dzieci pięknie recytowały wiersze o przyjaźni ,pokoju, słońcu. Komisja wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą gminę w Międzypowiatowym konkursie recytatorskim w Wiślicy. Naszą szkołę w konkursie będzie reprezentować Franciszek Kubala. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

             

            Danuta Dziadek

          • Obchody 3 Maja w Busku - Zdroju

          • W środę, 3 maja, w Busku-Zdroju mieszkańcy świętowali 232. rocznicę uchwalenia konstytucji. Obchody rozpoczęły się w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zgromadzili się tam mieszkańcy, władze, młodzież, strażacy, harcerze policjanci i żołnierze. Po mszy pochód wyruszył przez Plac Zwycięstwa. Grała orkiestra strażacka, za nią szły mażoretki, potem poczty sztandarowe, mieszkańcy i zaproszeni goście. Pod Willą Polonia złożono kwiaty na płycie Marszałka Józefa Piłsudskiego, pod pomnikiem Męczeństwa, pod pomnikiem Żołnierzy Batalionów Chłopskich. Później wszyscy ruszyli na plac przy pomniku Tadeusza Kościuszki. Odśpiewaliśmy hymn i złożyliśmy wiązanki kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Na zakończenie uroczystości odbył się pokaz mażoretek i orkiestry dętej.

            Wiwat maj!

          • Szkolny apel z okazji 3 Maja


          •  

            27 kwietnia 2023 roku, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w tym wyjątkowym apelu . Święto to upamiętnia przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Na początku uroczystości odśpiewane zostały hymny: narodowy oraz szkolny, następnie uczniowie klas I, II i III , przypomnieli wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Pod opieką pani Danuty Dziadek, pani Marty Skowrońskiej, pani Doroty Olszowej zaprezentowali inscenizację słowno - muzyczną dotyczący tych ważnych wydarzeń dla naszej ojczyzny.

            Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

            Marta Skowrońska

          • Eliminacje do konkursu recytatorskiego

          • Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego.

            W dniu 18.04.2023r. W naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do „ Małego”

             Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „ Zawsze niech będzie słońce, przyjaźń i pokój” W  konkursie udział wzięło 11 uczniów z klas 0-III. Dzieci pięknie recytowały wiersze o przyjaźni ,pokoju, słońcu. Komisja wyłoniła zwycięzców. Naszą szkołę w konkursie gminnym reprezentować będą: w kategorii klas 0-I Mikołaj Wielgo i Lena Putek. W kategorii klas II-III Alicja Gwóźdź i Franciszek Kubala. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia.

             

            Danuta Dziadek

             

             

             

             

      • Kontakty

        • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
        • dobrowoda@oswiata.busko.pl; m.szkola57@gmail.com
        • Tel: 41 378 15 25
        • Dobrowoda 26 28 -100 Busko Zdrój 28-100 Dobrowoda Poland
        • mgr Renata Bugdalska
      • Logowanie