• Dzień języków obcych

     • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

      28 lutego 2023 roku odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Jak co roku uroczystość ta, z udziałem uczniów cieszy się dużym powodzeniem. Celem tej inicjatywy jest aspekt poznawczy i rozrywkowy, pozwala w przystępny sposób poszerzyć zasób wiedzy
      i ukazuje różnorodności językowo-kulturową naszego kontynentu.

      Z tej okazji uczniowie przedstawili program artystyczny pt. „Warto uczyć się języków obcych”. Prowadzące akademię - Natalia, Zuzia i Milena rozpoczęły od krótkiej powtórki z języka angielskiego i niemieckiego. Przypomniano nazwy dni tygodnia, miesięcy, liczebniki oraz sposoby przedstawiania się. Następnie Amelia Gwóźdź i Julia Gwóźdź przedstawiły prezentacje na temat najciekawszych miejsc Wielkiej Brytanii i Niemiec. Kolejnym punktem programu były krótkie, humorystyczne scenki ukazujące, jak ważna jest znajomość języka angielskiego. Pierwsza scenka pokazała jak znajomość języka obcego przydaje się podczas nawiązywania nowych znajomości, kolejna scenka podkreśliła wagę znajomości języka obcego w gabinecie stomatologicznym. Nie zabrakło akcentu muzycznego. Klasa I i oddział przedszkolny zaśpiewali piosenkę „Hello, how are you” , Klara „Once upon a December”, a Ola”I’m still standing”. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom konkursów z języka angielskiego. Uczniowie zaangażowani i biorący udział w uroczystości otrzymali oceny celujące i bardzo dobre oraz punkty z zachowania.

      Do zobaczenia za rok.

      Konkurs: „Zabadell- my English friend”

      I miejsce

      Malwina Maj, Szymon Sikora

      II miejsce

      Hanna Misztal, Filip Kaszuba

      III miejsce

      Aleksandra Zielińska, Jan Nowocień

      WYRÓŻNIENIE

      Iga Pietrzyk, Bruno Arenderski

      Konkurs: „My picture dictionary”

      I miejsce

      Jan Zieliński, Wiktoria Guździoł

      II miejsce

      Hanna Wilk, Jan Domagała

      III miejsce

      Marcel Lechowski, Kornel Woś


       

      WYRÓŻNIENIE

      Natalia Chrzanowska, Lena Czerw, Kuba Chrzanowski, Franciszek Sieradzki, Lena Putek

      Konkurs „Spell it” kl. IV-VI

      I miejsce

      Amelia Gwóźdź

      II miejsce

      Hubert Górak, Wiktoria Pechcińska, Julia Kubala

      III miejsce

      Klaudia Kosałka, Nikola Obcowska

      Konkurs „Spell it” kl. VII-VIII

      I miejsce

      Natalia Kuc, Julia Gwóźdź

      GRATULUJEMY!!!

     • Konkurs " You Can Dance!"

     •  Od 24 lutego, można głosować w drugiej edycji konkursu „You Can Dance!”, będącego wspólną inicjatywą Telewizji Polskiej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

      W konkursie bierze udział prawie 350 filmów zgłoszonych przez szkoły podstawowe, które zawierają zapis pokazów tanecznych z oryginalną choreografią. Filmy od 24 lutego 2023 roku są opublikowane na stronie internetowej. I właśnie tam głosujemy na najlepsze wykonanie.

      Uczennice naszej szkoły czekają na Wasze głosy !!!

      You Can Dance - Nowa Generacja (tvp.pl)

      Aby zagłosować należy wejść w podany link, zagłosować na trzy szkoły i dodać punkty. 

      Dwa punkty dla naszej szkoły i po jednym dla pozostałych.

      Głosować można codziennie.

      W konkursie zwycięży 10 szkół, które do 5 marca do godz. 23:59 zdobędą największą liczbę głosów. 

      Głosowanie jest anonimowe i ogólnodostępne. Wyniki poznamy 6 marca 2023 roku.
       

      Nagranie wykonano przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach Projektu "Laboratoria przyszłości", umożliwiając uczniom naszej szkoły udział w konkursie.

     • Konkurs z okazji Dnia Matematyki

     • Konkursy z okazji Dnia Matematyki

      W związku ze zbliżającym się Dniem Matematyki 14 marca 2023r. , zapraszamy wszystkich uczniów  naszej szkoły do wzięcia udziału w następujących konkursach :

      Konkursy dla klas 0- III ( do wyboru)

      1. „Matematyczna mozaika”( ciekawy obrazek z figur geometrycznych: kół, prostokątów, kwadratów, trójkątów czy innych wielokątów – format A4).

      2. Wierszyk- rymowanka o matematyce, liczbach czy figurach geometrycznych. ( pracę zapisujemy na kartce A4 , czcionka 16 Arial . Dzieci z klas 0- I mogą napisać tekst pismem odręcznym ).

      Konkursy dla klas IV- VIII ( do wyboru):

       1. „Zrób sobie symbol liczby pi”- możesz upiec z ciasta, wykonać z gliny czy modeliny, zrobić haft, rzeźbę, biżuterię itp.( liczy się estetyka wykonania i pomysłowość).

       2. 14 marca to święto liczby π - napisz opowiadanie ( max. strona A4 czcionka 14 Arial) zawierające jak najwięcej zwrotów „pi” np. „ Piotrek napisał piękny opis pierwszego dnia w szkole”.

      Prace konkursowe należy wykonać do 10.03.2023 r. Podpisane przynosimy do szkoły i zostawiamy u swojego nauczyciela( klasy młodsze) lub u nauczyciela matematyki- klasy starsze. Rozstrzygnięcie konkursów w Dniu Matematyki- 14.03.2023r.

      W tym dniu odbędzie się również „ konkurs szachowy”. Osoby chętne zgłaszają się do pani Danuty Dziadek do dnia 7 marca 2023r.

            Celem  konkursów jest popularyzacja matematyki oraz pokazanie, że matematyką można się bawić. To intelektualna rozrywka dla wszystkich, nie tylko dla uczniów wybitnie zdolnych i szczególnie utalentowanych.

      ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !!!

      Organizatorzy

      Anita Skotnicka i Danuta Dziadek


       


       


       


       

     • Samorząd Uczniowski

     • Działalność Samorządu Uczniowskiego

      W naszej szkole SU przeprowadził  taneczną przerwę, na której uczniowie bawili się przy różnych utworach muzycznych.

      Odbyła się również fit przerwa, w trakcie której SU częstował uczniów i nauczycieli owocami.

      SU zorganizował pocztę walentynkową, dzięki której każdy mógł wyrazić swoją sympatię do innych.

      SU

     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

     • Nasze koło taneczne zaprezentowało się podczas 31 Finału WOŚP w Buskim Samorzadowym Centrum Kultury.

      Dziewczynki zatańczyły trzy układy taneczne i zrobiły to bardzo pięknie.

      Dyrekcja i Nauczyciele  dziekują Rodzicom za dowiezienie dzieci na występ.

       

     • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

     • Uroczyste występy z okazji Dnia Babci i Dziadka w wykonaniu przedszkolaków

      „…kocha Babcię i Dziadziusia,

      Każdy wnuczek, każda wnusia…”

      Babcia i Dziadziuś to słowa, które każdemu kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. W dniu 20 stycznia w naszej placówce odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka.
      Na występy wnucząt przybyły najukochańsze babcie i dziadkowie. Przybyłych gości powitała dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Dobrowodzie p. B. Guzińska. Przedszkolaki przedstawiły swój program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, recytatorskie taneczne
      i ruchowe. Dumne babcie i dumni dziadkowie z ogromną radością i podziwem obserwowali występ, nie zabrakło też łez wzruszenia. Przedszkolaki z obu grup z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tego wydarzenia, zarówno podczas prób do występów jak i przygotowując drobne upominki. Dzieci codziennie pytały za ile dni przyjdą do przedszkola dziadkowie, co potwierdza wielką rolę babć i dziadków w życiu dziecka. Na występach dały z siebie wszystko i zaprezentowały swoje umiejętności sceniczne idealnie.


       

      Martyna Nowocień

      Małgorzata Sobczak

     • Zabawa karnawałowa

     • Zabawa karnawałowa - klasy I-III

             We środę, 25 stycznia od 9.00 do 12.00, w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III, oddziału przedszkolnego i przedszkola.  Był to dzień niecierpliwie oczekiwany. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Wcześniej uczniowie z każdej klasy przygotowali wszelkie elementy, które posłużyły do dekoracji.

               Zjawiskowy wygląd sali wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie. Towarzyszyła nam jak każdego roku muzyka w wykonaniu zespołu muzycznego. W czasie przerwy dzieci miały czas na poczęstunek, który przygotowali swoim pociechom w klasach rodzice. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Uczestnicy balu wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów, jednak w tym roku wśród dziewcząt dominowały księżniczki i jednorożce.

      Czas zabawy szybko minął, zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swych domów.

                                                                         Wychowawcy

     • Oferta na ferie


     •  

      Oferta na ferie

      Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do zapisów na zajęcia w ramach Ferii z BSCK. W programie warsztaty, spektakle oraz seanse filmowe. Zajęcia i spektakle będą się odbywać w auli oraz w sali widowiskowej BSCK.

      Informacje i zapisy pod nr telefonu 41 370 54 19 w godz. 8:00-15:00.
      Ferie w Kompleksie #Tężnia Busko zapisy pod nr telefonu 41 370 54 30

      Z przyjemnością informujemy, że dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Busko-Zdrój mogą nieodpłatnie korzystać z wejść na Pływalnię Miejską i Lodowisko „Biały Orlik”.


      Wejścia możliwe są:

      • w godzinach 10:00-15:00 (ostatnie wejście o godz. 14:00)

      • o pełnych godzinach,

      • na jedną godzinę,

      • za okazaniem legitymacji szkolnej

     • Bezpieczne ferie

     • W ramach działań Bezpieczne Ferie policjanci wspólnie ze strażakami odwiedzili nasza szkołę. Mundurowi opowiadali o sposobach na bezpieczne spędzanie czasu zimowego wypoczynku, a także o swojej służbie. Celem spotkania w ramach działań było omówienie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania w czasie zimowego wypoczynku . Funkcjonariusze przypomnieli również jak reagować w sytuacjach zagrożenia, np. w razie pożaru i do kogo zwrócić się o pomoc, co zrobić w sytuacjach zagrożenia. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak wygląda codzienna służba mundurowych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a dzieci zadawały wiele pytań.

     • Kolędnicy Misyjni

     • Kolędnicy Misyjni

      W Święto Trzech Króli nasi mali kolędnicy misyjni przebrani w piękne stroje misyjne przygotowali oprawę liturgii Mszy świętej: czytania, psalm i śpiew, a po zakończeniu zaprezentowali lokalnej społeczności przegląd kolęd i pastorałek oraz złożyli życzenia. Dzieci bardzo ładnie się zaprezentowały, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawami i podziękowaniami ze strony ks. Proboszcza.

      Rodzicom za przygotowanie strojów i uczestnikom bardzo dziękuje.

      Pani katechetka

     • Dzień owocowy w szkolnym kole PCK

     • Dzień owocowy- robimy szaszłykowe cudeńka.


       

      Dzieci należące do szkolnego koła PCK na zakończenie pracy w I semestrze otrzymały w nagrodę owoce, z których mogły zrobić sałatkę owocową i szaszłyki. Czas spędzony na zajęciach przyniósł im wiele radości i przyjemności. Przy wspólnych rozmowach przygotowały pyszności, które później degustowały jak również poczęstowały swoje koleżanki, które nie mogły brać udziału w tych zajęciach.

      Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuję za współpracę i życzę dalszej owocnej współpracy w drugim semestrze.

      Opiekun koła: Joanna Zych

     • Kiermasz charytatywny

     • Kiermasz dla Dawida

      Od poniedziałku 23.01 w naszej szkole odbywał się kiermasz, który miał na celu wsparcie chorego chłopca.

      Dawid Szpak z Buska – Zdroju choruje na ataksję rdzeniowo-móżdżkową. To bardzo podstępna choroba, która na samym początku zabiera nogi, ręce, potem wzrok, słuch i mowę, a na samym końcu krtań, gardło - gdzie chory umiera zwyczajnie z głodu albo się po prostu udusi.

      By spowolnić rozwój choroby, Dawid Szpak musi mieć podawane dwa razy w roku komórki macierzyste. Koszt jednego takiego zabiegu to około 20 tysięcy złotych.

      Na kiermaszu można było kupić symbolicznego Aniołka – Ponieważ Dawid jest podopiecznym Stowarzyszenia Anioł, do Aniołka dokładaliśmy słodkość, przygotowaną przez naszych uczniów.

      Dzieci przygotowały babeczki , ciasteczka przyczyniło się to do dużego zainteresowania kiermaszem.

      Dzięki Waszym dobrym sercom zebraliśmy 717 zł!!!!!!!!

      Dyrekcja i nauczyciele składają podziękowania dla rodziców za przygotowane słodkości.

      Renata Bugdalska

       

       

       

       

     • Jasełka w Domu Seniora

     • Jasełka w Domu Seniora w Stopnicy

      18 stycznia uczniowie klas IV-VIII pod opieką Pani Renaty Bugdalskiej i Pani Joanny Zych pojechali do Domu Seniora w Stopnicy, aby w związku ze zbliżającymi się styczniowymi świętami: Dzień Babci i Dziadka wystawić dla Seniorów Jasełka. Była to nasza pierwsza wizyta w takiej placówce dlatego wszyscy byli bardzo przejęci występem i spotkaniem. Uczniowie zaprezentowali widowisko o Bożym Narodzeniu oraz wspólnie zaśpiewali kolędę Bóg się rodzi. Występ bardzo się podobał o czym świadczą wzruszenia opiekunów i podopiecznych. Na pamiątkę naszego pobytu dzieci obdarowały Seniorów ręcznie wykonanymi aniołkami i cukierkami. Po występie Pani Kierownik wszystkim bardzo podziękowała i zaprosiła na poczęstunek słodkościami upieczonymi przez Seniorów -ciasteczkami, pierniczkami i drożdżówką. Na koniec Pani Kierownik zaprosiła nas do dalszej współpracy.

      Taka międzypokoleniowa integracja wpływa bardzo pozytywnie na wizerunek osób starszych wśród młodego pokolenia oraz empatię i zrozumienie dla osób mniej sprawnych i wymagających pomocy innych.

      Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za przyniesione ciasteczka, cukierki i ciasto.

      To był dobry dzień!

     • "Dbamy o klimat"

     • We wtorek, 17 stycznia w Sali Plenarnej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród w IV edycji konkursu dla Gminnych Placówek Oświatowych pod hasłem: "Dbamy o klimat".

       

      Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach:

      • klas I – III – ,,EKO-ZAKŁADKA ”, praca plastyczno- techniczna dot. poprawnej segregacji odpadów komunalnych i postępowania z odpadami;

      • klas IV – VIII –,,EKO-KOMIKS”, praca plastyczno- techniczna dot. możliwości zastosowania odnawialnych źródeł energii lub elektromobilności.

      Wśród 19 laureatów znaleźli się uczniowie takich szkół jak: PSP Nr 2 w Busku-Zdroju, PSP Nr 3 w Busku-Zdroju, PSP w Siesławicach oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Dobrowodzie.

       

     • V Przegląd Artystyczny Kolęd, Pastorałek i utworów bożonarodzeniowych

     • W dniu 11 stycznia 2023 r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Słabkowicach
      odbył się V Przegląd Artystyczny Kolęd, Pastorałek i utworów bożonarodzeniowych
      pod nazwą „ Hej kolęda, kolęda”.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

      Alicja Gwźdź kl.2

      Zofia Ficek kl.3

      Amelia Gwóźdź kl.4

      Julia Kubala kl.6

      Klara Woś kl. 8

      Nasze uczennice przepięknie się zaprezentowały, włożyły w to wiele uczucia i pracy.

      Oto wyniki:

      Julia Kubala -1 miejsce

      Amelia Gwóźdź – 3 miejsce

      Klara Woś – 3 miejsce

      Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!

      Dyrekcja i nauczyciele dziękują Rodzicom ze pomoc w dowozie na konkurs.

     • Szkoła Pełna Wsparcia

     • Szkoła Pełna Wsparcia

      W listopadzie 2022 roku zakończyliśmy udział w akcji Szkoły Pełne Talentów, która była dedykowana polskim szkołom, a organizowały ją sklepy Lidl. Akcja opierała się na łączeniu wspólnych sił w celu wsparcia szkoły. Dzięki zaangażowaniu placówka uzbierała ponad 1400 Talenciaków i mogła je wymienić na nagrodę, która będzie użytkowana przez wszystkie dzieci. Naszą wygraną za wymienione kupony jest wózek na piłki , który umożliwia przetrzymywanie ich w profesjonalny sposób. Nowy sprzęt sportowy zadba o ten już obecny w placówce, dzięki temu posłuży nam na lata. 

      Agnieszka Bucka

     • II miejsce w konkursie ogólnopolskim !

     • WYNIKI XV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

      EKOLOGIA W MOIM DOMU”

      Znamy już wyniki XV edycji ogólnopolskiego konkursu „Ekologia w moim domu”.

      W tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa liczba 1143 prac z 16 województw Polski.

      Miło nam poinformować, że Maja Misztal uczennica klasy VI zajęła II miejsce w kategorii „praca multimedialna” dla uczniów klas IV-VIII. To duży sukces Mai, gdyż w tej kategorii do oceny przysłano aż 143 prace.

      Organizatorem XV edycji ogólnopolskiego konkursu „EKOLOGIA W MOIM DOMU” była Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie.

      Konkurs dotyczył zwyczajów ekologicznych panujących w domu ucznia - autora pracy konkursowej.

      Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych, kształtowanie świadomości i postaw proekologicznych, motywowanie uczniów do samodzielnej pracy poznawczej i twórczej, promocja działań ekologicznych w najbliższym otoczeniu, poznanie procesu ewolucji domowych zwyczajów ekologicznych, współpraca oraz wymiana doświadczeń nauczycieli z różnych regionów Polski.

      Gratulujemy Mai!