• Uchwała Rady Miejskiej w Busku - Zdroju

     • Nr LXII/743/2023 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 22 czerwca 2023 r. 
      w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki 
      oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania 
      przedszkolnego w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w 
      publicznych szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest 
      Gmina Busko-Zdrój.
     • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego

     •  

      23 czerwca 2023 roku o godzinie 08:00 w naszej szkole rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pani Dyrektor Barbara Guzińska powitała zgromadzonych na sali gimnastycznej oraz odczytała list od Pana Burmistrza.

      Podczas uroczystości odbyło się przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy VII. Dzień zakończenia roku szkolnego to ostatni dzień w naszej szkole dla uczniów klasy VIII. Absolwenci zaprezentowali krótki program artystyczny, natomiast nasza Pani Psycholog przygotowała dla uczniów film i zdjęcia.

      Gratulujemy uczniom klasy VIII osiągnięć i bardzo dobrych wyników w nauce,  życzymy Wam powodzenia.

       Następnie Pani Dyrektor wspólnie z wychowawcami klas wręczyła uczniom wyróżnienia. Rozdane zostały również nagrody, dyplomy i stypendia dyrektora.

      Pani Dyrektor i nauczyciele podziękowali również rodzicom którzy angażowali się w życie szkoły, pomagali podczas uroczystości szkolnych.

      Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

      Do zobaczenia we wrześniu!

     • Bezpieczne Wakacje

     • Wakacje to słońce, kąpiele w jeziorze lub morzu, piesze wędrówki, relaks i zabawa. Warto przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa, żeby były w pełni udane

     • Laboratoria Przyszłości

     • Liczba tematów i projektów wykorzystujących druk 3D jest niemal nieograniczona. Projekty druku mogą być tworzone w zespołach, jak również indywidualnie, a ich poziom trudności bez problemu dostosujemy do grupy wiekowej, zaczynając od projektowania pojedynczych przedmiotów codziennego użytku. Nasi uczniowie na lekcjach informatyki przygotowali w druku 3D pamiatkowe bryloczlki dla klasy VIII.

      Renata Bugdalska

     • Złote Szkoły NBP

     • Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła zdobyła  tytuł:„Złotej Szkoły NBP” III edycji 2022/2023 oraz Nagrodę za najlepiej wykonane zadanie edycji. Zadania realizowane były wspólnie przez klasy 7 i 8.Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia.

     • Próbna ewakuacja

     •  

      W dniu 12.06.2023 zgodnie z wcześniej przygotowanym scenariuszem, jednostka OSP Mikułowice wspólnie z JRG Busko-Zdrój zorganizowała ćwiczenia taktyczno-bojowe w Zespołu Placówek Oświatowych w Dobrowodzie.

      Według planu, o godzinie 10:00 na pierwszym piętrze w jednej z sal lekcyjnych doszło do pożaru. Wydobywający się dym z sali zauważył przechodzący klatką schodową konserwator, który przekazał informacje Dyrektor szkoły, a ta z kolei zarządziła ewakuacje z obiektu. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się w wyznaczonym miejscu zbiórki.

      Przeprowadzona akcja pozwoliła uczniom i pracownikom szkoły usystematyzować wiadomości na temat zachowania się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

      Dziękujemy bardzo panom strażakom za umożliwienie obserwacji akcji ratunkowej i przekazanie cennych wskazówek dotyczących naszego bezpieczeństwa.

     • Zakończenie Roku Szkolnego

     • Zapraszamy na uroczyste zakończenie Roku Szkolnego  w dniu 23.06.2023r.  o godzinie 8.00 

      w sali gimnastycznej.

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

     • Powiatowy konkurs „ Moje Ponidzie”

     • Powiatowy konkurs „ Moje Ponidzie”

      1. czerwca 2023r. uczennice naszej szkoły Maja Misztal i Nicola Obcowska brały udział w II etapie finałowym XIX Powiatowego Konkursu Wiedzy Regionalnej „Moje Ponidzie” i zajęły IV miejsce. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o Ponidziu,rozwijanie postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury regionalnej, kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie umiejętności współpracy zespołowej. Uczennice najpierw rozwiązywały test indywidualnie, a następnie  w zespole rozwiązywały zadania. Czekając na ogłoszenie wyników konkursu, uczestnicy i ich opiekunowie mogli obejrzeć przedstawienie o tematyce ekologicznej w wykonaniu młodych aktorów z zespołu „Zlepce”. Gratulujemy zajętego miejsca!

      Ewa Złotnik

       

     • Współpraca PCK i SU

     • W dniu 7 czerwca 2023 szkolne koło PCK pod kierownictwem pani Asi wraz z uczniami z samorządu uczniowskiego przygotowali ciekawą imprezę szkolną.

      Uczniowie przyszli ubrani do szkoły w wylosowany wcześniej kolor i dodatkowo przynieśli owoce lub warzywa w określonym kolorze. Ponadto uczestnicy zabawy przygotowali wiersze, rymowanki, zgadywanki oraz ciekawostki na temat poszczególnych owoców lub kolorów. Następnie każdy mógł skosztować przyniesionych świeżych i pachnących owoców i warzyw. Dzieci z apetytem zajadały kolorowe smakołyki. Takie wydarzenia to sposób na promowanie zdrowego odżywiania się i zachęcania dzieci do jedzenia owoców i warzyw.

      SU

     • Piknik rodzinny z Janem Długoszem

     • Dnia 26 czerwca  w słoneczne piątkowe  popołudnie w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny z Janem Długoszem. W organizację imprezy plenerowej zaangażowana była cała społeczność szkolna. Organizując imprezę chcieliśmy uświadomić dzieciom, jak również ich rodzicom, czym jest rodzina, jaka jest jej waga i moc, bo przecież rodzina to podstawa społeczeństwa. Rodzice są pierwszymi nauczycielami, których dziecko poznaje.

      Piknik rozpoczął  się o godzinie 15.30 wystąpieniem pani dyrektor Barbary Guzińskiej, która powitała wszystkich gorąco i podziękowała rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym               w przygotowania. Po zakończeniu części oficjalnej na uczniów czekały liczne niespodzianki: „dmuchańce”, stoisko z ciastami, lody, a także pieczone kiełbaski z grilla.

      Przybyłych gości, wśród których nie zabrakło uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli  przywitał patron szkoły,  Jan Długosz, który przypomniał zgromadzonym gościom swoje zasługi dla Korony i dla naszej małej Ojczyzny – Ponidzia. Następnie dziewczynki zatańczyły taniec, który nawiązał do czasów średniowiecza. Wtedy nadszedł czas na występy wszystkich pozostałych uczniów. Budynek szkoły i jego najbliższe otoczenie zmieniły się w tym dniu z miejsca nauki i pracy w teren beztroskiej zabawy, śmiechu i radości. To był niezwykły dzień…

     • Wielki sukces Wiktorii Pechcińskiej z klasy V !

     •  

      Mamy zaszczyt poinformować, że uczennica klasy V – Wiktoria Pechcińska wzięła udział w XXIV edycji Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem „Geologiczna różnorodność Ziemi” i zajęła I miejsce, pokonując wielu rywali z województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. W poniedziałek 29 maja 2023 roku Wiktoria uczestniczyła w uroczystej gali, w siedzibie Państwowego Instytutu Geologicznego- Państwowego Instytutu Badawczego w Kielcach, podczas której laureatom konkursu wręczono dyplomy i nagrody. Wiktoria, zajmując I miejsce w konkursie w finale regionalnym, zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego w Warszawie. Serdecznie gratulujemy Wiktorii osiągniętego wyniku i trzymamy za nią kciuki w kolejnym etapie zmagań konkursowych.

      Ewa Złotnik


       

     • Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą " Poznaj Polskę"

     • Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzacych publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski. Przyznane przez MEN, w formie dotacji docelowej środki finansowe przyznawane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych. Nasza szkola otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 tys. złotych na organizację dwudniowej wycieczki do Warszawy.

      W dniach 15 - 16 maja starsi uczniowie  naszej szkoły  wraz z wychowawcami  udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Dotarliśmy na miejsce ok. godz. 12:00, następnie udaliśmy się do Parku Łazienkowskiego, aby podziwiać m.in. Pałac na Wyspie, Pomnik Fryderyka Chopina, Belweder, Teatr na Wyspie i Pałac Myślewicki. Pomimo niesprzyjającej pogody rozpoczęliśmy zwiedzanie Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia. Zobaczyliśmy Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Katedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta, Gnojną Górę, Barbakan z murami miejskimi i Pomnikiem Małego Powstańca, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza  i uroczystą  zmianę warty.

      Następnego dnia spędziliśmy cudowne chwile w Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Nas najbardziej zainteresował najbardziej zaawansowany robot humanoidalny na świecie!  Ma twarz Mikołaja Kopernika. Jest wysoki (190 cm) i waży 100 kg, choć na to nie wygląda. Dzięki sztucznej inteligencji potrafi porozmawiać o wszystkim i radzi sobie z najtrudniejszymi pytaniami.

      Zwiedziliśmy nowy budynek Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, który zdobył liczne, prestiżowe nagrody i wyróżnienia w konkursach architektonicznych oraz plebiscytach mieszkańców stolicy. Elewacji od ulicy Dobrej nadano monumentalny charakter poprzez instalację ośmiu tablic (4 x7 m) zwieńczonych fryzem z napisem Biblioteka Uniwersytecka.

      Dzieci były na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie jest to jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Jest on bardzo popularnym miejscem odpoczynku studentów, mieszkańców Warszawy i turystów. Ogród składa się z dwóch części: górnej (o powierzchni 2000 m2) i dolnej (o powierzchni 15000 m2), gdzie główną atrakcję stanowią staw, fontanna oraz granitowe rzeźby.
      Z dachu uczniowie mogli podziwiać panoramę miasta i widok na Wisłę oraz bogactwo roślin zestawionych według kolorystycznych dominant.

      Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, aby wjechać na XXX piętro i  podziwiać panoramę stolicy. Wróciliśmy  do Dobrowody ok. godziny 18:00.

      Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

      Wychowawcy

       

       

     • Gminny Konkurs Recytatorski

     •  

      Gminny Konkurs Recytatorski

      W dniu 20.04.2023r. W naszej szkole odbył Gminny konkurs recytatorski, którego hasło brzmiało:„ Zawsze niech będzie słońce, przyjaźń i pokój” W konkursie udział wzięło 22 uczniów z 6 szkół z terenu naszej gminy. Były to: ZPO w Dobrowodzie, ZPO w Kołaczkowicach, SP w Siesławicach, SSP w Słabkowicach, ZPO w Szańcu, PSP w Zbludowicach. Uczniowie z klas 0-III rywalizowali w dwóch kategoriach klasy 0-I i klasy II-III. Dzieci pięknie recytowały wiersze o przyjaźni ,pokoju, słońcu. Komisja wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą gminę w Międzypowiatowym konkursie recytatorskim w Wiślicy. Naszą szkołę w konkursie będzie reprezentować Franciszek Kubala. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

       

      Danuta Dziadek

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
   • dobrowoda@oswiata.busko.pl; m.szkola57@gmail.com
   • Tel: 41 378 15 25
   • Dobrowoda 26 28 -100 Busko Zdrój 28-100 Dobrowoda Poland
   • mgr Renata Bugdalska
  • Logowanie