Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawcą 24 maja zorganizowały Dzień Mamy i Taty.
Przygotowania do tego dnia trwały od wielu dni. Wykonaliśmy własnoręcznie zaproszenia, upominki dla rodziców i ich portrety. Nauczyliśmy się wierszy i piosenek. Udekorowaliśmy klasę. Przygotowany montaż słowno-muzyczny bardzo się podobał przybyłym rodzicom. Dzieci otrzymały gromkie brawa i buziaki. Następnie był słodki poczęstunek.
Ten piękny dzień na zawsze zostanie w naszej pamięci.
Barbara Wielgo
Aktualności
DZIEŃ MAMY w zerówce
"Kopciuszek" w wykonaniu klasy VI
24 maja br. uczniowie klasy szóstej przedstawili bajkę J.Brzechwy pt, "Kopciuszek" dla przedszkolaków oraz uczniów z klas 0-III w obecności pani Dyrektor -Barbary Guzińskiej i wychowawczyń klas.
W rolę postaci z bajki wcielili się:
- Narrator - Kinga Gadawska
- Król - Grzegorz Drechnowicz
- Kopciuszek - Gabriela Klepacz
- Macocha -Zofia Myszk
- Córki macochy - Ola Milewska, Natalia Kolarz
- Wróżka - Oliwia Kowalska
- Ochmistrz - Patryk Dusza
- Herold -Kacper Szcześniak
- Damy dworu - Martyna Wardzichowska, Marlena Judasz
Aktorzy zatańczyli ciekawy układ tańca dworskiego, zaś Kopciuszek z królem - walca wiedeńskiego.
Najbardziej krytyczni widzowie z wielkim zainteresowaniem i skupieniem oglądali przedstawienie, co świadczy o ciekawej grze "aktorskiej" uczniów. .
Bardzo dziękujemy Mamom aktorów za przygotowanie pięknych strojów.
Bożena Krupa
http://zpodobrowoda.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=616
XV Międzyszkolny konkurs wiedzy o sławnych Polakach pt. ,,Szukamy autorytetów".
Dnia 10.05.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach odbył się XV Międzyszkolny konkurs wiedzy o sławnych Polakach pt. ,,Szukamy autorytetów".
Uczestnicy konkursu napisali test dotyczący życia i działalności 12 sławnych Polaków: Mikołaja Kopernika, Jana Kochanowskiego, Józefa Wybickiego, Tadeusza Kościuszki, Jana Matejki, Fryderyka Chopina, Marii Skłodowskiej – Curie, Henryka Sienkiewicza, Józefa Piłsudskiego, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, świętego Jana Pawła II.
Test składał się z czterech części.
I – rozpoznanie imion i nazwisk sławnych Polaków na podstawie portretów.
II – podanie wieku, w którym żyła postać oraz daty urodzin wybranych postaci.
III – pytania dotyczące życia i działalności w/w postaci.
IV – rozpoznanie postaci na podstawie fragmentu charakterystyki.
Nasze uczennice wykazały się wspaniałą wiedzą, zajmując w konkursie czołowe miejsca:
I miejsce - Amelia Gwóźdź – klasa VII
II miejsc - Oliwia Kowalska – klasa VI
III miejsce – Aleksandra Milewska – klasa VI
Bartłomiej Podolski
Laureatki konkursu otrzymały nagrody książkowe. Gratulujemy!
Ewa Nowaczkiewicz
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
W kwietniu otrzymaliśmy wsparcie finansowe do biblioteki szkolnej na zakup nowości wydawniczych na kwotę 4.000 zł. w ramach
„Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-202
Priorytet 3: rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych
Cel główny:
Uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych.
Cele szczegółowe:
- Zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek szkolnych i pedagogicznych przez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek;
- Wzrost dostępności książek w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych;
- Rozwój współpracy pomiędzy szkołami a bibliotekami publicznymi i bibliotekami pedagogicznymi.
W związku z tym wśród uczniów naszej szkoły zostaną przeprowadzone ankiety czytelnicze w celu poznania oczekiwań i ich zainteresowań.
Zwracamy się również z prośbą o wypełnienie ankiety przez rodziców.
Celem przeprowadzonych ankiet będzie uzyskanie informacji na temat zainteresowań i oczekiwań ankietowanych oraz ułatwi przygotowanie zamówienia książek w ramach realizacji projektu.
Marta Skowrońska
Spotkanie z pisarką Beatą Andrzejczuk
Jednym z wydarzeń Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece było spotkanie autorskie z pisarką Beatą Andrzejczuk. Odbyło się ono w środę, 15 maja. Na spotkanie do MGBP w Busku pojechali uczniowie kl.6 z panią Bożeną Krupą i Martą Skowrońską.
Beata Andrzejczuk to polska pisarka, autorka powieści dziecięcych i młodzieżowych. Zaczęła od kilkutomowego cyklu opowiadań dla całej rodziny, który nosi tytuł „Opowiastki familijne”. Najwięcej sławy przyniósł pisarce cykl książek napisany we współpracy z młodzieżą gimnazjalną, dotyczącą trudnego okresu dorastania pt. „Pamiętnik nastolatki”. Książki pani Beaty są publikowane nie tylko w Polsce, ale również m.in. w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Australii i na Białorusi.
Licznie przybyłym dzieciom i młodzieży również z innych szkół autorka opowiedziała o swojej twórczości, a szczególnie o czasie, kiedy tworzyła serię „Pamiętnik nastolatki”. Pisarka mówiła o tym, co chciała za sprawą swoich książek osiągnąć, jaki był cel ich napisania oraz skąd czerpała pomysły do kolejnych części serii. Autorka porusza w swojej twórczości tematy trudne, ale ważne dla młodych ludzi – problem wzajemnej akceptacji, tolerancji, relacji między rówieśnikami, a także ich relacji z rodzicami. Pani Beata podkreślała, jak ważne jest wyczucie na innych, empatia i zrozumienie.
Na zakończenie spotkania każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z panią Beatą, a także wziąć od pisarki autograf.
Marta Skowrońska
8
Gminny Konkurs Recytatorski.
Dnia 08.05.2019r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. W eliminacjach wzięły udział cztery szkoły z gminy Busko- Zdrój: Dobrowoda, Siesławice , Szaniec, Zbludowice. Dzieci przepięknie recytowały wiersze o przyjaźni i dobrych słowach. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że do powiatowego finału zakwalifikowała się Julia Kubala z kl II. Będzie ona nas reprezentować w kolejnym etapie.
Gratulujemy. Danuta Dziadek
2
Warsztaty z „Grupą Zaelektryzowani”
Dnia 8 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. „Fizyka wszędzie styka” prowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani.
W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. ciekłym azotem czy helem. Pokazy odbyły się z wykorzystaniem różnorodnych rekwizytów, znanych i stosowanych często w życiu codziennym. Uczniowie obserwowali między innymi: zjawisko powstawania chmury w szklanym słoju, efekt działania fali uderzeniowej.
Oglądali efektowne pokazy, ale sami również brali udział w niektórych eksperymentach np. zmiana barwy głosu po wypełnieniu płuc helem. Czy to jest bezpieczne? Owszem, jeśli hel nie jest zanieczyszczony innymi gazami oraz jeśli weźmiemy tylko jeden oddech. Gdybyśmy próbowali oddychać helem przez dłuższy czas, to stracilibyśmy przytomność w wyniku niedotlenienia. Prowadzący warsztaty studenci w przystępny sposób opowiadali również o właściwościach i zastosowaniach ciekłego azotu oraz zachowaniu przy tym szczególnej ostrożności.
Lekcja pt. „Fizyka wszędzie styka” pozwoliła dzieciom dostrzec i zrozumieć ciekawe zjawiska fizyczne, które towarzyszą im często na co dzień a nie zawsze je dostrzegają. GRUPA ZAELEKTRYZOWANI pokazała wszystkim, że nauka może być wesoła, widowiskowa, ciekawa i pasjonująca.
WIWAT MAJ 3 MAJ – 228 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
W dniu 07.05.2019 r. w ZPO w Dobrowodzie odbyła się akademia poświęcona obchodom 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Na wstępie uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły, pani Barbara Guzińska, która przypomniała zebranym uczniom i nauczycielom jak ważnym dokumentem była Konstytucja 3 Maja z 1791 roku regulująca ustrój naszego państwa.
Część oficjalna akademii rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem przez wszystkich zebranych hymnu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej - Mazurka Dąbrowskiego.
O wydarzeniach, które prowadziły Polskę do nieustannego upadku: o I rozbiorze Polski, o obudzeniu się sumienia narodowego Polaków widzących zbawienie w reformach społeczno – politycznych Sejmu Wielkiego i uchwalonej Konstytucji 3 Maja 1791r., o opozycji magnackiej, konfederacji targowickiej , wojnie w obronie Konstytucji, a także II i III rozbiorze Polski opowiadali prowadzący akademię: Jakub Farmas i Klaudia Szcześniak uczniowie kl. VIII.
Ciekawą formą przekazu w czasie akademii była krótka inscenizacja rozmowy grupy posłów – szlachciców zwykłych awanturników, którzy przenieśli widzów w czasy trwania obrad Sejmu Wielkiego. Trwa właśnie przerwa w obradach, a grupa posłów żwawo debatuje nad poprawnością reform. Dyskusja pomiędzy posłami w role których wcielili się znakomicie uczniowie klasy VIII tj. Kamil Skotnicki, Kamil Koziara i Marcin Drechnowicz zamienia się w spór polityczny, w czasie którego wady starego ustroju przeciwstawiane są jego zaletami .
Relacje prowadzących przeplatały wiersze okolicznościowe i patriotyczne w wykonaniu uczniów klas: IV, VII i VIII oraz pieśni w wykonaniu chóru szkolnego: „Wiwat majowa jutrzenko”, „Rota”. Natomiast pieśń „Flaga” zaśpiewała solo uczennica klasy VIII – Marta Koziara. Na zakończenie akademii uczennice klasy VIII zaśpiewały piosenkę ,, Pytasz mnie….’’ .
Akademia bardzo podobała się uczniom oraz nauczycielom, o czym świadczyły gromkie brawa, zarówno w trakcie trwania uroczystości, jak i po jej zakończeniu.
Dla upamiętnienia tego wydarzenia z historii Polski część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie przygotowali uczniowie klas: IV, VII, VIII, pod opieką p. Anny Rak oraz chór szkolny pod opieką p. Renaty Bugdalskiej.
A.Rak
Egzamin ósmoklasisty
Egzamin ósmoklasisty obejmował wiadomości i umiejętności określone w podstawie w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII. Po raz pierwszy egzamin został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019. Jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, jest przeprowadzany w formie pisemnej.
Egzamin ósmoklasisty był przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
- 15.04 – egzamin z języka polskiego, który trwał 120 minut
- 16.04 – egzamin z matematyki, który trwał 100 minut
- 17.04 – egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwał 90 minut.
W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.
Renata Bugdalska
Państwa głos w debacie MEN o przyszłości polskiej oświaty
Szanowni Państwo,
Portal SzkolnaKasa.pl został zaproszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do debaty w ramach "Okrągłego Stołu" edukacyjnego w charakterze strony społecznej reprezentującej rodziców. Gorąco zachęcamy Państwa do włączenia się do dyskusji prowadzącej do reformy polskiego systemu oświaty. Państwa opinie i propozycje przekażemy Prezesowi Rady Ministrów Mateuszowi Morawieckiemu.
Formularz umożliwiający Państwu wysłanie opinii dostępny jest pod adresem: apelrodzicow.szkolnakasa.pl
Uprzejmie prosimy o przekazanie powyższej informacji rodzicom w Państwa szkole. Pozostajemy do Państwa dyspozycji, mając nadzieję na współpracę z Państwem podczas reformy polskiego systemu edukacji.
Z pozdrowieniami,Dariusz J. KogutPrezes ZarząduINTERNETOWE KONTA KLASOWELet Me Pay Sp. z o.o.Wiśniowy Business ParkIłżecka 26, 02-135 Warsaw, PolandFax: +48 22 378 6001
Palma wielkanocna - konkurs
Kochamy polskie tradycje.W naszej szkole odbył się konkurs na najpiekniejszą palmę wielkanocną.Tym razem zwyciężyła palma wykonana przez Wiktorię Pechcińską z kl I.i reprezentowała naszą szkolę na knkursie w BSCK w Busku- Zdroju.Tam Wiktoria otrzymała dyplom, śliczną książke oraz 50 zl ufundowane przez Pana Burmistrza Miasta i Gminy Busko -Zdrój co będzie motywacją do dalszych poczynań artystki.
Gratulujemy
Danuta Dziadek
„Mały Konkurs Recytatorski” - etap szkolny
Dnia 26.04 2019r. W naszej szkole odbyly się szkolne eliminacje do etapu gminnego „Małego Konkursu Recytatorskiego”, który w tym roku odbywa się pod haslem ' W krainie przyjażni i dobrych słów”. Uczestnicy recytowali piękne wiersze o przyjazni i dobrym zachowaniu.W tym roku na konkursie gminnym naszą szkołe reprezentować będą;
- Hubert Górak
- Wiktoria Pechcińska
- Mateusz Wolicki
- Julia Kubala
- Nikola Obcowska
- Maja Misztal
Gratulujemy i życzymy powodznia w kolejnym etapie.
Danuta Dziadek
OTWP - eliminacje wojewódzkie
Kamil na podium w Kielcach!
Ogromny sukces Kamila Skotnickiego ucznia Zespołu Placówek Oświatowych w Dobrowodzie. 24.04.2019r. po raz kolejny znalazł się na podium. Zajął II miejsce w kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych i gimnazjum w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej przebiegającego pod hasłem ,,Młodzież Zapobiega Pożarom".
Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Tegoroczne eliminacje odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. W turnieju wzięło udział 39 uczestników - zwycięzców eliminacji powiatowych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Po miłym przyjęciu i oficjalnym otwarciu turnieju uczestnicy poszli rozwiązywać testy. 20 minut pisali odpowiedzi na 30 pytań. Następnie zgodnie z regulaminem trzech uczestników zakwalifikowało się do finału ustnego. Wśród nich był Kamil Skotnicki. Finaliści wylosowali zestawy 5 pytań i po kolei na nie odpowiadali. Kamil zajął II miejsce. Tym samym będzie reprezentował województwo świętokrzyskie podczas finału centralnego OTWP w dniach 31 maja-2 czerwca br. w miejscowości Złoty Potok (woj. śląskie).
Ogromny trud i systematyczna, codzienna praca, aby opanować ogrom materiału z poza podstawy programowej znów przyniosła wspaniałe efekty. Kamil Skotnicki godnie reprezentował nasza szkołę. W nagrodę otrzymał dyplom i Tablet.
Życzymy sukcesów w eliminacjach krajowych!!!
Barbara Wielgo
Kiermasz charytatywny
W dniu 29.03 i 03. 04 w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny. Można było kupić pyszne babeczki, pierniczki i galaretki. Uczniowie naszej szkoły zatroszczyli się, aby na kiermaszu pojawiły się również książki, maskotki. Można było kupić pachnące mydełka ofiarowane przez P. Sylwię Gajochę i kamienie z napisem „LOVE”, które na kiermasz przyniosła nasza Pani chemiczka. Zebraliśmy około 780 ZŁOTYCH! Pomoc została przekazana małemu Sebastiankowi z Buska – Zdroju.
Sebastian Terpiński choruje na bardzo poważną wadę serca, uratować go może tylko operacja w USA.
Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie tak chętnie niosą pomoc. Dziękujemy wszystkim za udział w kiermaszu.
Renata Bugdalska
Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem
02.04.2019 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego zwiedzały wraz z rodzicami Centrum Bajki w Pacanowie.
Z bogatej oferty wybraliśmy udział w zajęciach: Bajkowy świat, Soria Moria, Mały Teatr . Dzieci bardzo szczęśliwe, z zaciekawieniem aktywnie uczestniczyły w kolejnych warsztatach.
Wizyta w Centrum Bajki w Pacanowie była kilkugodzinnym maratonem z literaturą. Dzieci poznały, utrwaliły i przypomniały bohaterów książek i polskich bajek. Rozwijały zainteresowania czytelnicze i turystyczne. Integrowały się, kupiły pamiątki. W praktyce wdrażały zasady bezpieczeństwa, przepisów ruchu drogowego, właściwego zachowania w miejscach publicznych i w środkach transportu.
Wyjazd do Pacanowa to wspaniała lekcja biblioteczna. Z pewnością zaowocuje zainteresowaniem literaturą, wzrostem czytelnictwa. Już teraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego z powodzeniem podejmują pierwsze próby czytania.
Miło spędziliśmy czas. Zabraliśmy mnóstwo wrażeń i nauczyliśmy się nowych rzeczy m.in. że wspólne działanie przynosi sukces.Barbara Wielgo
Kiermasz Taniej Książki
W dniach 1-5 04. 2019 r. w bibliotece szkolnej miał miejsce Kiermasz Taniej Książki we współpracy z księgarnią Tuliszków . Oprócz ciekawych pozycji literackich, można było zakupić albumy, literaturę dziecięcą oraz popularno-naukową w atrakcyjnych cenach. Kiermasz prowadzili uczniowie należący do kółka bibliotecznego.
Celem kiermaszu była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zakup tańszej literatury, współpraca z wydawnictwem, powiększanie księgozbioru biblioteki oraz propagowanie zdobywania wiedzy o świecie z książki.
Marta Skowrońska
Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Wielki sukces Mateusza i Kamila
05 kwietnia 2019r. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem ,, Młodzież Zapobiega Pożarom". W 42 edycji tego konkursu wzięli udział uczniowie ZPO w Dobrowodzie:- w I kategorii wiekowej - szkół podstawowych kl. IV-VI: uczniowie klasy IV: Bartosz Górak i Mateusz Matusik.
- w II kategorii wiekowej klas VII i gimnazjów: Łukasz Dulik uczeń klasy VII i Kamil Skotnicki uczeń klasy VIII .
W tych II kategoriach wiekowych wzięło udział ponad 50 uczestników z powiatu buskiego. Uczniowie naszej szkoły przygotowania rozpoczęli już w styczniu. Wygrali eliminacje szkolne gminne. Testy zarówno w eliminacjach szkolnych jak i gminnych składały się z 25 pytań. Testy w eliminacjach powiatowych zawierały 30 pytań i należało je rozwiązać w 20 minut.
Pisanie testów przebiegło sprawnie. Po podliczeniu punktów okazało się, że poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Organizatorzy musieli przeprowadzić dogrywki we wszystkich kategoriach wiekowych. I tak w I kategorii wiekowej Mateusz Matusik zajął II miejsce, a Bartosz Górak zajął IV miejsce – zabrakło 1 punktu do III miejsca.
W II kategorii wiekowej rywalizacja była również bardzo zacięta. Kamil Skotnicki uzyskał 28 punktów i zajął I miejsce. Łukasz Dulik zajął IV miejsce – także jemu zabrakło 1 punktu do III miejsca.
Uczniowie z rąk Starosty powiatu Busko-Zdrój, Komendanta Komendy Powiatowej Straży Busko-Zdrój i organizatorów tych eliminacji otrzymali gratulacje, dyplomy i nagrody.
Młodzież godnie reprezentowała naszą szkołę. Opłacił się trud włożony w przygotowania. Jednak pozostał duży niedosyt, który ufam spowoduje dużą mobilizację w przyszłym roku.
Kamil Skotnicki będzie reprezentował ZPO w Dobrowodzie i gminę Busko-Zdrój w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Składam serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowaniach i w dowiezieniu dzieci na turniej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Barbara Wielgo
BLASK ŚWIĘTOŚCI- Apel z okazji Rocznicy Śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.
- Dnia 04.kwietnia o godz. 11.00 na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel poświęcony kolejnej rocznicy śmierci naszego Wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II.Uczniowie klas IV- VIII przygotowali z tej okazji montaż słowno - muzyczny upamiętniający tą wielką postać. Apel rozpoczął się prezentacją pt: " Polski teolog Karol Wojtyła", która przybliżyła wszystkim życie Papieża, później były recytowane wiersze i śpiewane piękne pieśni, na tle krótkich prezentacji z pogrzebu Ojca świętego. W ten sposób oddaliśmy cześć naszemu ukochanemu Janowi Pawłowi II. Wyraziliśmy podziw i ogromną wdzięczność za Jego posługę, za to, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu, nękanemu przez wojny, niesprawiedliwość, że brał w obronę ubogich, cierpiących, prześladowanych i chorych. Przede wszystkim za to, że tak kochał dzieci i młodzież.Na zakończenie apelu Pani Dyrektor wręczyła nagrody za udział w konkursach " Najciekawszy album o Janie Pawle II"W kategorii kl.VI- VIIII miejsce-Kamil Skotnicki kl. VIIII miejsce- Gabrysia Klepacz kl. VIW kategorii kl. IV-VII miejsce- Woś Klara kl. IVI miejsce- Bartosz Górak kl. IVII miejsce- Julia Gwóźdź kl. IVIII miejsce- Szymon Lechowski kl. IVIII miejsce- Wojtek Kopeć kl. IV" Ogólnopolski Konkurs Męka Pańska w oczach dzieci i młodzieży".Etap szkolny:W kategorii kl. IV- VII miejsce-Dulik Dawid kl. VI miejsce - Bartosz Górak kl. IVI miejsce- Klara Woś kl. IVW kategorii kl. I-IIII miejsce- Daniel Dulik kl. IIII miejsce- Maja Misztal kl. IIWszystkim uczestnikom gratuluję i dziękuję za udział.Joanna Zych
I Wojewódzki konkurs "Focus on the USA"
W dniu 29.03.2019 r. odbył się I Wojewódzki konkurs pt."Focus on the USA" w Publicznej Szkole Podstawowej w Zbludowicach. Konkurs składał się z trzech etapów. I i II etap odbył się na terenie naszej szkoły. Do konkursu zakwalifikowali się Kamil Skotnicki z klasy VIII , Wiktor Skiba z klasy VII i Adam Koładziński z klasy VII. W ostatnim etapie, który odbył się na terenie szkoły w Zbludowicach uczniowie pracowali w grupie. Pytania zadawane były w języku angielskim, uczniowie udzielali odpowiedzi i prezentowali je na forum.
Celem konkursu było poszerzanie wiedzy o historii i kulturze Stanów Zjednoczonych oraz doskonalenie czytania i mówienia w języku angielskim.
Uczniowie mieli możliwość posłuchania "native speaker", ponieważ konkurs zorganizowany został przy współpracy Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie i to właśnie rodowici amerykanie zadawali uczestnikom pytania konkursowe.
Myślę, że było to dla chłopców nie lada wydarzenie.
Wiśniewska Urszula
Wycieczka do Akademii Piękny Umysł w Kielcach.
Dnia 28.03.2019r. I ,II i III była na wycieczce, która skończyła projekt realizowany w naszej szkole „Tu ProgramujemyMY” W ramach zajęć nasi uczniowie poznawali sposoby programowania, ucząc się i bawiąc z klasowym robotem. Na terenie szkoły zostało zrealizowanych 28 godzin zajęć. Ostatnie zajęcia odbyły się w Akademii Piękny Umysł w Kielcach. Jedno z zajęć polegało na poznaniu interaktywnego „dywanu”. Dzieci świetnie bawiły się pokonując kolejne zadania min. gra na pianinie czy karmienie słonia kostkami cukru. Drugie zajęcie polegało na skonstruowaniu robota według instrukcji ukazujących się na ekranie komputera. Dzieci pełne emocji wykonywały kolejne zadania. Po skończonych zajęciach pokrzepili się w Mc Donalds. Pełni wrażeń wrócili do domu.
Mamy nadzieję, że dzięki projektowi udało nam się zainteresować dzieci programowaniem i w przyszłości będą aktywnie uczestniczyć w podobnych zajęciach.
Danuta Dziadek
Archiwum Aktualności