• Odbiór techniczny boiska

     • W dniu 12 października odbył się odbiór techniczny boiska wielofunkcyjnego przy ZPO w Dobrowodzie, które zostało sfinansowane w ramach PROGRAMU SPORTOWA POLSKA – PROGRAM ROZWOJU LOKALNEJ INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ – EDYCJA 2022.

      Już niebawem z obiektu będą mogły korzystać dzieci i młodzież.

      Wykonawca budowy przekazał, w ramach prezentu na dobry start, zestaw sprzętu sporotwego.

     • 10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

     • Każdy z nas przeżywał w swoim życiu stany obniżonego samopoczucia z powodu nadmiaru obowiązków, nie radzenia sobie z problemami rodzinnymi czy szkolnymi.

      Ważne jest, aby w takich sytuacjach umieć zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Nie załamywać się, znaleźć czas na relaks, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i słońcu, zadbać o nasze relacje z bliskimi, przyjaciółmi (choć to trudne w czasach epidemii), spróbować pozytywnie spojrzeć na świat, co wzmocni zdrowie psychiczne i możliwość rozwiązywania problemów.

      Jeżeli pomimo tego zauważycie, że dzieje się  z Wami  coś niepokojącego zwróćcie się o pomoc do fachowców bo każdy problem można rozwiązać i każdą chorobę można leczyć.

      W naszej szkole w ramach porad i konsultacji dzieci, rodzice i opiekunowie mogą korztać ze wspracia psychologa, pedagoga oraz pedagogas pecjalnego.

      W ramach rozwoju świadomości i edukacji dzieci Pani pedagog specjalny  przeprowadziła na terenie szkoły akcję profilaktyczną, przekazała uczniom ulotki informacyjne oraz udostępniła nauczycielom wychowawcą filmy edukacyjne na temat zdrowia psychicznego.

     • III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

     • Dnia 6 października przedszkolaki rywalizowały w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka, która odbyła się w Szkole Podstawowej numer 1 w Busku-Zdroju.

      Rywalizowało ze sobą 8 drużyn z różnych placówek.

      „Nasze” przedszkolaki zaprezentowały się doskonale. Ich upór i zaangażowanie były widoczne podczas każdej z 4 konkurencji.

      Otrzymaliśmy pamiątkowe medale i dyplom dla szkoły za godne reprezentowanie placówki.

     • Światowy Dzień Zwierząt

     • Szkolne Koło PCK włączyło się w obchody Światowego Dnia Zwierząt, które przypada 4 października. Wiąże się ściśle z obchodzonym w Kościele katolickim świętem wspomnienia Św. Franciszka z Asyżu, który jest patronem zwierząt i ekologów.

      Głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi ludzi na los zwierząt, szczególnie na los bezdomnych i sytuację w schroniskach.

      Przez cały miesiąc październik w naszej Szkole przeprowadzona była zbiórka karmy, którą wsparliśmy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.

      Szkolną delegację uczniów pod opieką pani Joanny Zych oraz przedstawiciela rodziców powitała kierownik schroniska, która opowiedziała o losie przebywających tam zwierząt, a także oprowadziła nas po schronisku, gdzie mogliśmy zobaczyć jak mieszkają tam psy i kociaki.

      Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom, za okazane serce i zaangażowanie w zbiórkę.

      Ta wizyta to znakomity przykład tego, jak ważnym jest uwrażliwianie dzieci na los czworonożnych przyjaciół.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tą akcję. 


      Opiekun koła PCK - Joanna Zych


       

     • Wycieczka do Wiślicy śladami Jana Długosza 

     • We wtorek 3 października uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wiślicy. Celem wyjazdu było poznanie zabytków Wiślicy oraz działalność patrona szkoły Jana Długosza na Ponidziu. Mieliśmy okazje poznać następujące zabytki: 

      Pawilon archeologiczny: Wybudowany w latach 60. Pawilon Archeologiczny przykrywa relikty wczesno-romańskiego kościółka pw. św. Mikołaja wraz z przyległą kaplicą grobową datowaną na XI wiek. Od strony północnej przy ścianie kościoła znajduje się hipotetyczne baptysterium pochodzące prawdopodobnie z roku 880! 

      Podziemia: Rezerwat archeologiczny w podziemiach Bazyliki kryje pozostałości dwóch świątyń romańskich. Pierwsza z nich datowana jest na XII w. W jej obrębie znajduje się unikatowa w skali świata rytowana posadzka krypty zwana Płytą Orantów. Jest ona zaliczana do grona najważniejszych i najpiękniejszych przykładów sztuki romańskiej.

      Drugi kościół datowany jest na XIII w. Obecnie jedyną jego pozostałość stanowią fragmenty murów i posadzka wykonana z emaliowanych płytek ceramicznych bogato zdobionych przedstawieniami rozet. Ciekawostką jest również oryginalny przekrój przez cmentarzysko przykościelne.

      Dom Długosza: Gotycka kamienica, tzw. Dom Długosza, ufundowana została przez Jana Długosza w 1460 roku. Budynek został wzniesiony dla 12 kanoników i 12 wikariuszy czyniących posługę w ówczesnej Kolegiacie. Swoją funkcję spełnia po dziś dzień i funkcjonuje jako plebania. Pomieszczenia udostępnione dla turystów to: piwnice, w których znajduje się kawiarenka i wystawa rzeźby sakralnej, przykryta dębowym stropem kasetonowym sień z zachowanymi gotyckimi portalami jak również sala ekspozycyjna Muzeum. Zobaczyć w niej można oryginalne XV-wieczne polichromie oraz XV-wieczny zdobiony modrzewiowy strop belkowany.                                                                                                                                                                  

      Bazylika: Najokazalszym obiektem zabytkowym w Wiślicy jest dwunawowa świątynia fundacji Kazimierza Wielkiego. Należąca do serii kościołów ekspiacyjnych, powstałych w ramach pokuty króla za zabójstwo kanonika Marcina Baryczki, jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury gotyckiej w Polsce. W jego wnętrzu kryją się niezwykle cenne przykłady sztuki sakralnej. Najważniejszym z nich jest figura Matki Bożej Łokietkowej. Wykonana na styku stylu romańskiego i gotyckiego pół-płaskorzeźba w II poł. XIII w. W 1347 r. świątynia była świadkiem jednego z najistotniejszych momentów w dziejach średniowiecznej Polski, wprowadzenia w życie tzw. Statutów Wiślickich czyli pierwszej kodyfikacji prawa, która stworzona została z inicjatywy Kazimierza Wielkiego. Na szczególną uwagę zasługują również freski rusko-bizantyjskie z 1398 r. fundacji Władysława Jagiełły oraz autentyczny program heraldyczny na zwornikach sklepień świątyni reprezentujący ideę Korony Królestwa Polskiego z XIV w. Od 2005 roku kościół posiada status Bazyliki Mniejszej.

      Tablica Erekcyjna: Tablica erekcyjna z 1464 roku fundacji Jana Długosza usadowiona na południowej ścianie Bazyliki przedstawia postać biskupa krakowskiego Bodzanty i Kazimierza Wielkiego oddającego Matce Bożej z Dzieciątkiem model wiślickiej świątyni pod opiekę.

      Dzwonnica: Przylegająca do Bazyliki dzwonnica została ufundowana w 1460 r. przez Jana Długosza. Jej pierwsze dwie kondygnacje wykonane są z ciosów kamiennych, kolejne natomiast już z cegły. Bezpośrednio pod dachem znajduje się fryz, na którym przedstawiono szereg herbów. Uszkodzona w trakcie I wojny światowej, dziś odrestaurowana. 

      Po kilku godzinach pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. 

     • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 4

     • Ten dzień w naszej klasie przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze. Mamy z trójki klasowej przygotowałydla wszystkich dzieci poczęstunek -pyszną pizzę. Dziewczynki wraz z wychowawczynią złożyły chłopcom życzenia oraz zorganizowały ciekawe zabawy. Chłopcy mogli pograć w grępiłkarzyki,  własnoręcznie wykonaną przez jedną z koleżanek. Potem wszyscy w kręgu bawilisię w zabawę integracyjną „ Poznajmy się” oraz w  kalambury.

      Te wspólne zajęcia  dały dzieciom  dużo radości  i sprawiły, że to był naprawdę wspaniały dzień.

      Anita Skotnicka

     • Budowa boiska dobiega końca

     •  

       

      DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ

      PROGRAM SPORTOWA POLSKA – PROGRAM ROZWOJU LOKALNEJ INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ – EDYCJA 2022

      W ramach  dofinansowania przy naszej szkole powstało boisko wielofunkcyjne. Zostało ono wyposażone w sztuczną nawierzchnię i oświetlenie, można tu będzie grać w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę. Boisko już cieszy nasze oczy, jesteśmy dumni , że przy naszej szkole  dzięki staraniom Organu Prowadzącego powstaje nawa infrastruktura sportowa.

      Renata Bugdalska

       

       

     • I miejsce dla ARONA

     • Aron Gwóźdź uczeń klasy I Zespołu Placówek Oświatowych w Dobrowodzie zajął I miejsce w XVIII Międzygminnym Biegu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica. Wielki sukces młodego biegacza z naszej klasy. Dyplom, puchar i ogromna radość zawodnika, rodziców i wychowawcy.

      W szkole przyjął gratulacje i usłyszał gromkie brawa od kolegów. Życzymy dalszych sukcesów. 

                                                                                                           mgr Barbara Wielgo 

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 

     • W piątek, 29 września, w naszej bibliotece szkolnej obchodziliśmy po raz kolejny Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką dnia jest Janina Porazińska, wybitna pisarka, która wiele książek napisała z myślą o dzieciach i młodzieży. 

      Głównym celem święta jest upowszechnianie głośnego czytania oraz zwrócenie uwagi na rolę, jaką ono odgrywa w rozwoju człowieka. A zalet, o czym od dawna wiemy, jest wiele. Głośne  czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. 

      Akcję rozpoczęła dyrektor ZPO pani Renata Bugdalska czytając bajkę pt. „Kruk i lis” najmłodszym przedszkolakom. W tym dniu bibliotekę odwiedzili również uczniowie klasy 1,2 i 3 razem z wychowawcami, którzy głośno czytali fragmenty wybranych książek. 

      Zważywszy na wszechstronne korzyści wynikające z głośnego czytania dzień ten na stałe wpisał się w nasz szkolny kalendarz, a długie jesienne wieczory są doskonałą okazją do wspólnego czytania. Pamiętajmy, że „kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. 

                                                                                     Marta Skowrońska 

     • XXI Festiwal Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby w Busku-Zdroju

     • W dniu 29 września 2023 roku odbył się XXI Festiwal Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby w Busku-Zdroju.

      Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatachanimacyjno-sportowych prowadzonych przez przedstawicieli Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.W trakcie trwania Festiwalu współorganizatorzy przygotowali przed Sanatorium Marconistoiska informacyjno-edukacyjne. Uczestnikom zaproponowano między innymi: pomiar ciśnienia tętniczego, ćwiczenia w zakresie udzielania I pomocy przedmedycznej, porady dietetyczne, porady edukacyjne z obszaru zagrożeń epidemiologicznych oraz profilaktyki HIV.

       

     • Aktywni na co dzień i od święta

     • Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym.  ​​​​​

      Polska od 2015 r., czyli od pierwszej edycji projektu, aktywnie uczestniczyła przy organizacji wydarzeń związanych z ETS. W spotkaniach organizowanych przez Ministerstwo oraz przez lokalne szkoły, przedszkola czy kluby sportowe w całej Polsce. W ramach tygodnia sportu w dniu 26.09.2023 r. w naszej szkole odbyły się zawody sportowe klas I-III. Po intensywnej rozgrzewce dzieci rywalizowały w kilku konkurencjach. Były to min. biegi, przekładanie szarfy, wyścigi z piłką. Zawodnicy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zawodach. Taka forma zabawy sprawiła im ogromną  radość. 

      Danuta Dziadek  

     • XVI Gminne Biegi Przełajowe

     • 27 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w XVI Gminnych Biegach Przełajowych na Stadionie Miejskim W Busku-Zdroju. 

      Dzień sportowy rozpoczął się otwarciem zawodów o godz.9.30. Następnie uczniowie w poszczególnych kategoriach wiekowych pokonali dystans 300m,400m,600m,800m,1200m.  

      Wszyscy zawodnicy naszej szkoły ukończyli wyścig. Najlepszy wynik w swojej kategorii zdobyła Julia Kubala z kl. VII zdobywając IV miejsce na dystansie 800m. 

      Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. 

     • Świętokrzyski Kongres Samorządów Uczniowskich

     • W dniu 26 września 2023 dwie uczennice naszej szkoły Julia Kubala i Nikola Obcowska uczestniczyły w Świętokrzyskim Kongresie Samorządów Uczniowskich.

      Celem Kongresu jest zwiększenie efektywności działań samorządów uczniowskich, zachęcenie młodych ludzi do większego zaangażowania w działania swoich społeczności szkolnych oraz lokalnych, doskonalenie umiejętności działania zespołowego, tworzenie silnej społeczności uczniowskiej, współpraca, a także budowanie świadomości obywatelskiej wśród rówieśników.

      Dziewczyny dowiedziały się jak efektywnie pracować w samorządzie uczniowskim, że jest to ważny organ w szkole i zaczerpnęły ciekawych pomysłów od innych uczestników.

      Opiekun SU

     • Wycieczka do Zalipia

     • Zalipie to niewielka miejscowość położona w Małopolsce. Słynie z kolorowych kwiatowych malowideł, które zdobią domy, budynki gospodarcze, a nawet studnie, ule czy budy dla psów.  

      22 września do Zalipia wybrali się uczniowie klas I, II i III razem z wychowawcami, panią Sylwia i panią Justyną. Wycieczka rozpoczęła się warsztatami w Domu Malarek. Najpierw dzieci zaczerpnęły informacji na temat zalipiańskiej tradycji, a następnie wzięły udział w warsztatach. Malowanie farbami na drewnianych deseczkach sprawiło wszystkim wiele radości i przyjemności. Będzie to wspaniała pamiątka z wycieczki.  

      Kolejnym miejscem do zwiedzania była Zagroda Felicji Curyłowej. Dom i zagrodę pani Felicji  po jej śmierci zakupiła Cepelia, która w 1978 r. przekazała budynki Muzeum Okręgowemu w Tarnowie -obecnie jest filią tarnowskiego muzeum. Obejmuje ona dom Felicji, stajnię, stodołę oraz przeniesioną obok malowaną chałupę z klepiskiem. Dzieci obejrzały również film o życiu i twórczości pani Curyłowej. 

      Wycieczka wszystkim się bardzo podobała wróciliśmy w wyśmienitych nastrojach. 

      Marta Skowrońska 

     • „Bezpieczna droga do szkoły"

     • 20 września 2023 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły" naszych uczniów odwiedzili funkcjonariusze sierż. szt. Krzysztof Krawczyk i asp. szt. Martyna Grzegorczyk z KPP w Busku – Zdroju.

      Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcił do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegał również najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Policjant zwrócił uwagę na bezpieczeństwo dzieci nie tylko jako pieszych, ale również jako pasażerów samochodu i prawidłowe zapinanie fotelika i pasów bezpieczeństwa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, ale i na wiele potrafiły wyczerpująco odpowiedzieć. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

       

      Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty. Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze do szkoły.

     • "Dlaczego warto czytać? Pasja zamiast nałogów - chyba, że nałóg namiętnego czytania"

     • ​​​​​

       

      W środę, 20 września, uczniowie klasy VI, VII, VIII wzięli udział w spotkaniu z Jackiem Łapińskim- pisarzem, prawnikiem i autorem książek psychologicznych. Warsztaty  pod tytułem "Dlaczego warto czytać? Pasja zamiast nałogów - chyba, że nałóg namiętnego czytania" w ramach projektu Książka balsamem dla duszy i lekiem dla ciała. Z pasją i humorem o czytaniu" zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju we współpracy z biblioteką szkolną. Zajęcia zostały dofinansowane z pieniędzy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  

      - Każdego dnia możemy zrobić coś szalonego. Ludzie przeważnie żałują w życiu tego czego nie zrobili, zamiast tego co zrobili. Warto poświęcić na przykład godzinę dziennie dla siebie. Jeśli my tej godziny nie znajdziemy, nikt za nas tego nie zrobi - mówił do uczniów Jacek Łapiński. 

      - Nie ma ucznia na Ziemi, któremu nie zależy. Łatwiej jest jednak udawać, że tak jest. Kiedy macie do zrobienia coś dobrego, po prostu to róbcie. Innym będzie łatwiej gadać, niż zrobić cokolwiek. Jeśli robicie coś dobrego, nie musicie się tego wstydzić. Często tym, którzy nie czynią nic, najłatwiej jest gadać - mówił do uczniów Jacek Łapiński. 

      Na zakończenie był słodki poczęstunek i wspólna fotografia. 

      Jacek Łapiński poszerzył także księgozbiór biblioteki o dary książkowe. Będzie to wspaniała pamiątka z naszego spotkania dla wszystkich naszych czytelników.  

       

                                                                                                                                              Marta Skowrońska 

     • Buski Dzień Sportu

     • Serdecznie zapraszamy do udziału w Buskim Dniu Sportu!

      BUSKI DZIEŃ SPORTU
      Niedziela 24 września 2023 r.

      Stadion Miejski w Busku-Zdroju godz. 10:00-17:00

      PROGRAM:

      Od 10:00 Prezentacje i pokazy buskich klubów i szkółek sportowych*

      Możliwość zapoznania się z ofertą oraz zapisania dziecka do klubów i szkółek sportowych

      11:00 Start rajdu „Rowerem przez Busko”
      12:00 Artystyczne otwarcie wydarzenia

      ,,Busko rusza z nowym planem” z udziałem przedszkolaków z PP Nr 2 w Busku-Zdroju
      pod przewodnictwem Pawła Korepty.

      14:00 Rozdanie certyfikatów i podziękowań dla wolontariuszy II edycji Półmaratonu
      Buskiego
      15:30 Wręczenie nagród najlepszym drużynom Wakacyjnej Ligii Piłki Nożnej, rozgrywanej

      na boiskach ORLIK 2012

      17:00 Zakończenie Buskiego Dnia Sportu
      POKAZY I PREZENTACJE BUSKICH KLUBÓW I SZKÓŁEK SPORTOWYCH

      SPORTY ZESPOŁOWE

      AKS 1947 Busko-Zdrój (piłka nożna)
      Akademia Piłkarska Champions Busko-Zdrój (piłka nożna)
      - Turniej ligowy w kategorii Żak Młodszy (Rocznik 2016) g. 11:00-13:00
      - Turniej Skrzatów (rocznik 2017) g. 13:00-15:00
      Football Academy Busko-Zdrój (piłka nożna)
      - stoisko klubowe
      - trening drużyny Orlika Młodszego MUKS FA Kopernikus Busko – godz.11:00-12.30;
      - turniej Żaka Młodszego MUKS FA Kopernikus w ramach rozgrywek organizowanych przez
      ŚZPN - godz. 11:00-14:00;
      - konkursy piłkarskie dla rodziców oraz dzieci - godz. 12:00-13.30:
      (Rzut karny, obij poprzeczkę, piłkarskie kręgle, uderzenie piłki na celność do koła
      środkowego)
      Handbalove Busko (piłka ręczna)
      - gry i zabawy z piłką ręczną
      - tory przeszkód
      - turniej w rozgrywkach 1x1
      KS Arena Busko (piłka ręczna, piłka siatkowa)
      - siatkarskie gry i zabawy

      SPORTY INDYWIDUALNE

      KS Athletics Busko-Zdrój (lekkoatletyka)
      - stoisko klubowe;
      - lekkoatletyczny tor przeszkód;
      - biegi na 100m z bloków startowych;
      - konkurs skok w dal/rzut piłeczką palantową;
      BMUKS ,,Ring” Busko-Zdrój (boks)
      - Pokazy bokserskie
      Buski Klub Kung-Fu Yantai (sztuki walki)

      Klub Sportowy SZACH MAG Busko-Zdrój (szachy)
      Rzutowy Wędkarski Klub Sportowy ,,Skish” Busko-Zdrój (wędkarstwo rzutowe) - godz.
      14:00-16:00
      Koło wędkarskie PZW Busko-Zdrój (wędkarstwo) - godz. 14:00-16:00
      Ośrodek Jazdy Konnej i Hipoterapii HIPOLAND (jeździectwo)
      Szkółka tenisowa BOSIR (tenis ziemny)
      - mini turniej członków szkółki

      PONADTO W TRAKCIE IMPREZY
      ✔ Możliwość uczestnictwa w grach i rywalizacji sportowej:
      - Siatkówka
      - koszykówka 3x3
      - bule – gra towarzyska
      - brydż sportowy
      - szachy
      - miniturnieje z nagrodami rodzice kontra dzieci
      - gry towarzyskie: piłkarzyki, bilard
      - przeciąganie liny
      ✔ Strefy tematyczne:
      - Strefa Aktywnego Malucha - dmuchańce, konkursy z nagrodami, zabawy sportowe.
      - Strefa Aktywnego Seniora - joga na świeżym powietrzu z Centrum Aktywizacji
      Społecznej
      - Strefa Zdrowia - analiza składu masy ciała, poradnictwo indywidualne, konsultacje
      dietetyczne.
      - KPP Policji w Busku-Zdroju - profilaktyka w zakresie bezpieczeństwa ruchu
      drogowego – alkogogle służące do symulowania efektów spożycia alkoholu celem
      zobrazowania rezultatów obniżonej koncentracji, spowolnienia czasu reakcji oraz
      zmiany w ocenie odległości.
      - Powiatowa Państwowa Straż Pożarna - pokazy sprzętu strażackiego
      ✔ Dodatkowo:
      - Pokaz strażacki (OSP Mikułowice)
      - Gastronomia
      - Nagrody dla najbardziej aktywnych

     • Przygoda z quadami

     • Przygodę ze szkołą klasa pierwsza rozpoczyna od wyjazdu do Dziecięcej Krainy Quadów.   Oczywiście główną atrakcją była jazda na quadach. Jednak nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce, basen kulkowy, plac zabaw, statek, czy tematyczne zabawy w domkach. Nową atrakcją była sala zabaw ze stołem do ping ponga, piłkarzykami, itd. Dzieci pod czujnym okiem opiekunów mogły odkrywać świat spędzając przy tym wesoło czas. Pyszna kiełbasa z grilla zaspokoiła głód i dała nowe siły do zabawy. Piękna pogoda i wiele atrakcji, pozwoliły dzieciom zdobywać nowe umiejętności i integrować się  podczas rozmaitych aktywności fizycznych. 

      Kameduły po raz kolejny będą nam się kojarzyć ze słońcem, radością i dobra zabawą. Serdeczne podziękowania dla rodziców, dzięki którym ten wyjazd mógł się odbyć. 

      mgr Barbara Wielgo

     • Witaj szkoło!

     • 4 września uczniowie naszej szkoły powitali nowy rok szkolny - 2023/2024.    

      Po uroczystej mszy świętej wszyscy zgromadzili się na uroczystości, w której oprócz rodziców i grona pedagogicznego wziął udział burmistrz Buska - Zdroju Waldemar Sikora, który życzył całej społeczności szkolnej, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń.                    

      Po dwóch miesiącach wakacji uczniów w szkolnych murach powitała nowa pani dyrektor - Renata Bugdalska, który pełni funkcję od 1 września.                                                                             

      Pani dyrektor przedstawiła wychowawców i zapoznała wszystkich ze zmianami w nowym roku szkolnym. Następnie oddała głos prowadzącym uroczystość uczniom klasy V, którzy najpierw skierowali miłe i pokrzepiające słowa do pierwszaków i uczniów klasy ósmej, których czekają poważne wyzwania w nadchodzącym roku. Nie zabrakło też pożegnania wakacji. Na zakończenie apelu zgromadzeni obejrzeli animowany film IPN pt. Niepokonani, który przypomniał o przypadającej w tych dniach rocznicy wybuchu II wojny światowej i uczcił pamięć niezwykłych i niezłomnych bohaterów. 

      Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się na pierwsze w tym roku spotkania z wychowawcami. 

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
   • dobrowoda@oswiata.busko.pl; m.szkola57@gmail.com
   • Tel: 41 378 15 25
   • Dobrowoda 26 28 -100 Busko Zdrój 28-100 Dobrowoda Poland
   • mgr Renata Bugdalska
  • Logowanie