Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
 • Gwiazdy świąteczne –warsztaty plastyczne w zerówce.

  Dnia 17 grudnia w Zerówce odbyły się kolejne warsztaty plastyczne. Tym razem robiliśmy papierowe gwiazdy bożonarodzeniowe.Przyszła do nas Pani Renata Bugdalska i pokazała dzieciom w jaki sposób możemy z torebek śniadaniowych zrobić piękne gwiazdy. W warsztatach wzięła również udział pani Katarzyna Obcowska,która pomagała dzieciom w prawidłowym sklejaniu poszczególnych elementów.Na zakończenie zajęć została zaproszona pani dyrektor Barbara Guzińska. Gwiazdy bardzo podobały się dzieciom.Wykorzystaliśmy je do dekoracji Sali na Jasełka Bożonarodzeniowe a następnie każde dziecko zawiezie ją do domu.

  Marta Skowrońska

 • Rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejsza Ozdobę Bożonarodzeniową"

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole został zorganizowany rodzinny konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę Bożonarodzeniową”.

  Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i pobudzanie aktywności twórczej dzieci, powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych.

  Dnia 21.12.2020r. konkurs został rozstrzygnięty.

  Komisja Konkursowa dokonała oceny i wyłoniła laureatów.

   

  I miejsce – Maja Misztal kl.4

  I miejsce – Aleksandra Milewska kl.8

  II miejsce – Julia Gwóźdź kl.6

  II miejsce – Joanna Milewska kl.6

  III miejsce – Adrian Kuta kl.4

  III miejsce – Wojciech Kopeć kl.6

   

  Wyróżnienie Bartosz Górak kl.6

  Wyróżnienie Zuzanna Smorga kl.6

   

  Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w konkursie.

  Gratulujemy pomysłowości i pięknych prac.

  Renata Bugdalska

 • Świąteczne aniołki - warsztaty w zerówce

  Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, magiczny czas rodzinnych i szkolnych  tradycji.

  10 grudnia w Zerówce odbyły się warsztaty plastyczne na, które została zaproszona pani Renata Bugdalska. Pani Renata zrobiła dzieciom bardzo miłą niespodziankę przynosząc własnoręcznie wykonane aniołki z masy solnej. Dzieci bardzo chętnie malowały je i ozdabiały.Wspólna praca  zbliżyła do siebie wszystkich uczestników naszych świątecznych warsztatów i czekamy na następne spotkanie z panią Renatką.

  Marta Skowrońska

 • Spotkanie z pielęgniarką w zerówce

  Dnia 15 grudnia 2020 r. w Zerówce odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką.

  „Higiena osobista przedszkolaka” to temat dzisiejszego spotkania z sześciolatkami.

  Głównym celem pogadanki  było  kształtowanie nawyków i przyzwyczajeń higieniczno – kulturalnych. Podczas spotkania, które przebiegało w formie rozmowy, przedszkolaki dowiedziały się co to jest higiena osobista oraz uzyskały praktyczne rady jak dbać o własne zdrowie.Pani pielęgniarka udzieliła dokładnego instruktażu, w jaki sposób prawidłowo myć ręce. Poinformowała, dlaczego tak ważne jest zachowanie ich czystości i w jakich konkretnych sytuacjach musimy je umyć. Dzieci chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane przez nią pytania, wykazując się przy tym dużą wiedzą. Na koniec pogadanki pani pielęgniarka pokazała jeszcze jak należy prawidłowo nosić maseczkę w okresie pandemii.
  Spotkanie zakończyła miła niespodzianka. Każde dziecko otrzymało od gościa piękną kolorowankę.Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i dobre rady.

  Marta Skowrońska

 • Zaproszenie do złożenia oferty cenowej

 • Konkurs religijny pt: „ Każdy świętym zostać może, pomyśl co Ci w tym pomoże”.

  Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu religijnego pt: „ Każdy świętym zostać może, pomyśl co Ci w tym pomoże”. Konkurs organizowany był przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach, Parafię p.w. Bożego Ciała w Słomnikach oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.  Celem konkursu było zapoznanie dzieci i młodzieży z postaciami świętych beatyfikowanych lub kanonizowanych przez św. Jana Pawła II, którego 100-lecie urodzin obchodziliśmy w tym roku oraz pobudzenie do refleksji na temat tego kto lub co może pomóc w osiągnięciu osobistej świętości.  Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach:

  - Etap szkolny- od września do października

  - Etap diecezjalny- od listopada do grudnia

   Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:

  I kategoria- klasy IV-VI

  II kategoria- klasy VII-VIII

  Uczniowie mieli napisać prace pisemne na temat: „ Każdy świętym zostać może, pomyśl co Ci w tym pomoże”.  Do konkursu zgłosili się następujący uczniowie:

  Kl. VI

  1. Julia Gwóźdź
  2. Klara Woś
  3. Bartosz Górak

  Kl. VIII

  1. Zofia Myszk

  Laureatami tego konkursu zostali uczniowie:

  II miejsce Bartosz Górak

  III miejsce Zofia Myszk

  Wszystkim uczniom biorącym udział w tym konkursie gratuluję, dziękuję za ogrom pracy włożony w przygotowanie prac. Szczególne podziękowania składam Laureatom i zachęcam do dalszej pracy w osiąganiu sukcesów.

  Wszyscy uczestnicy otrzymają  cząstkowe oceny celujące  z języka polskiego, z religii. Nagrody i dyplomy będą przesłane do Szkoły. Odbiór nagród będziemy ustalać w późniejszym terminie.

  Joanna Zych

 • Akcja Boskie Buskie Boże Narodzenie

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Buski Dom Kultury.

  Zadaniem było wykonanie rodzinnej kartki świątecznej, która nawiązywał do Buska – Zdroju.

  Przepiękne karki w wykonaniu uczniów zostały przekazane do Domu Kultury, można je podziwiać na wystawie online https://www.bsck.busko.pl/358-boskie-buskie-boze-narodzenie-2.html

  Bardzo dziękujemy za udział w akcji.

  Renata Bugdalska

 • Innowacja w świetlicy szkolnej

  W naszej świetlicy w październiku rozpoczęła się realizacja innowacji pedagogicznej mającej na celu rozbudzanie ciekawości poznawczej i naukowej pasji dzieci z klas I-III, zgodnie z myślą Konfucjusza: "Powiedz mi, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem".

  W każdy czwartek dzieci uczęszczające do świetlicy będą mogły poznawać świat poprzez eksperymenty. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy

  i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Rozwijając umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania i uogólniania przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych dziecka. Świetlica szkolna jest doskonałym miejscem do realizacji zabaw badawczych i eksperymentów.

  W pierwszym semestrze udało się nam zrealizować następujące zagadnienia:

  - realizację innowacji rozpoczęliśmy od zajęć wprowadzających, na których dzieci zostały zapoznane z zasadami bhp, wspólnie ustaliliśmy zasady obowiązujące podczas zajęć oraz stworzyliśmy kodeks młodego badacza,

  - kolejne zagadnienia poświęcone były, niezwykłej tajemnicy zwykłej wody, powietrzu, prowadzeniu hodowli rzeżuchy.

  Podczas realizacji zajęć będzie miało miejsce m.in.: wykonywanie doświadczeń i eksperymentów fizyczno-chemicznych.

   

  Renata Bugdalska

 • Dzień Patrona Szkoły

  Dnia 1 grudnia, w 605 rocznicę urodzin Jana Długosza, uczniowie starszych klas obchodzili uroczyście Dzień Patrona naszej szkoły. Przypomnijmy: Jan Długosz herbu Wieniawa urodził się 1grudnia1415 w Brzeźnicy, a zmarł 19 majar. W Krakowie. Był historykiem, kronikarzem,   geografem, pierwszym heraldykiem polskim i dyplomatą.  Jego najwybitniejszym dziełem są Roczniki, czyli kroniki sławnego Królestwa Polskiego, obejmujące historię Polski od najdawniejszych czasów do 1480 r

  Choć w tym roku wydarzenia miały skromniejszy charakter, szkoła zorganizowała wiele wydarzeń w ramach opracowanego projektu edukacyjnego. Cała szkolna społeczność w tym dniu uczestniczyła w niekonwencjonalnych lekcjach historii. Na lekcjach plastyki uczniowie projektowali w aplikacji Teams kartkę z życzeniami urodzinowymi dla Jana Długosza oraz oglądali filmy na temat Roczników i słynnej fundacji na Ponidziu - kościoła w Chotlu Czerwonym. Z informatyki ogłoszony został konkurs dla klas V-VIII na najciekawszą prezentację o Janie Długoszu wykonaną w PowerPoint.

  Na lekcjach języka polskiego poznawali historię powstania Domu Długosza w Wiślicy, opisywali wygląd herbu Wieniawa oraz czytali fragmenty Roczników dotyczące bitwy pod Grunwaldem.

  Dzień ten był okazją do poszerzenia wiedzy na temat naszego Patrona i czasów, w których żył.

   

 • Akcja MEN "Razem na Święta"

  Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

  Uczniom proponujemy następujące działania:- wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),- przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,- zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt.

  Zbiórka karmy dla zwierząt w Przytulisku w Busku – Zdroju, odbędzie się w dniach 16.12 – 18.12.2020r.

  Karmę w oryginalnym opakowaniu należy przynieść do świetlicy szkolnej.

  Uczniowie biorący udział w akcji zostaną nagrodzeni dodatnimi punktami z zachowania.

 • Mikołajki

  W piątek 4 grudnia pomimo pandemii odbyło się Mikołajkowe szaleństwo czapkowe. Na lekcjach zdalnych uczniowie oraz nauczyciele zaprezentowali się w przepięknych strojach.  Na lekcjach języka polskiego uczniowie  pisali list do św. Mikołaja.

   Mikołaj odwiedził również naszych najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego i przedszkola.

  A czy wiecie,  jak jest Mikołaj nazywany w  innych krajach?

  Święty Mikołaj w różnych językach:

  Po angielsku-  Santa Claus lub Father Christmas

  Po niemiecku-  Weihnachtsmann

   

  Po portugalsku- Papai Noel

   

  Po rosyjsku-  Дед Мороз /Ded Moroz/

   

  Samorząd uczniowski

 • Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

  4 grudnia nasze przedszkole gościło wspaniałego i długo wyczekiwanego gościa - Świętego Mikołaja. Progi naszego przedszkola Mikołaj przekroczył w asyście naszej Pani Dyrektor Barbary Guzińskiej, która pomagała nieść worki z prezentami. Przedszkolaki przywitały Świętego radośnie piosenką i wierszem, w nagrodę każde dziecko dostało prezent i mogło usiąść na jego kolanach . Gość z Dalekiej Laponii wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków, a swoją obecnością wprowadził nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. 

  Małgorzata Sobczak, Martyna Nowocień 

 • ,,Odwiedził nas Św. Mikołaj"

  Wizyta świętego Mikołaja w naszej Zerówce, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowaliśmy się do niego  starannie. Przez cały tydzień dzieci wykonywały ciekawe prace plastyczne, na których królował Mikołaj. Przygotowaliśmy również montaż słowno - muzyczny, który zaprezentowany został przed wyjątkowym gościem. Ubraliśmy pięknie choinkę.

        4 grudnia nadszedł długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Powitaliśmy go piosenką o Mikołaju i zaprosiliśmy na specjalnie przygotowany fotel.Bardzo chętnie dzieci opowiadały Mikołajowi o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że były grzeczne.

           Po wspaniałych występach i recytacji wierszy nadeszła wyczekiwana chwila - Mikołaj wręczał każdemu dziecku paczkę. Odwiedziła nas również Pani Dyrektor Barbara Guzińska i podarowała dzieciom prezenty a były to klocki Lego tak uwielbiane przez wszystkich.

  Pożegnaliśmy się z Mikołajem wspólnym tańcem i zaprosiliśmy go za rok. Zdjęcia z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

  Marta Skowrońska

 • PRZEZ DOŚWIADCZENIA DO DUŻEJ WIEDZY

   Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Dobrowodzie, biorą udział w innowacji pedagogicznej "Przez doświadczenia do dużej wiedzy". Głównym założeniem innowacji jest zachęcenie dzieci do aktywnego poznawania świata. Podczas zabaw badawczych i eksperymentów , dzieci w urozmaicony sposób zdobywają. Potrząsanie przedmiotami, przelewanie płynów, napełnianie pojemników itp. rozwija ich koordynację wzrokowo-ruchową, a wspólne wykonywanie zadań kształtuje umiejętności społeczne. Podczas realizacji innowacji doskonalimy również kompetencje językowe, poprzez opisywanie zaobserwowanych zjawisk oraz poprawne stawianie pytań. Wykonaliśmy już doświadczenia z cyklu - woda oraz powietrze.  

 • Andrzejki online w klasie 4

  Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Choć obecna sytuacja uniemożliwiła uczniom klasy IV spotkanie w szkole, uczniowie postanowili powróżyć  sobie inaczej. Każdy przygotował dla siebie i kolegów najpopularniejsze wróżby, nie zabrakło wśród nich zawodów czy imion przyszłych wybranek i wybraków. Nie zabrakło też słodkości i pysznych przekąsek. Wszyscy świetnie się bawili, a na koniec życzyli sobie spełnienia marzeń.

                                                                                                               Ewa Nowaczkiewicz

 • Matematyka jest wszędzie - innowacja w klasie VI

  W listopadzie realizowaliśmy tematykę:

  - GEOMETRIA W PRZYRODZIE , ARCHITEKTURZE i SZTUCE.

  Na pierwszych zajęciach obejrzeliśmy  film pt. „ Kaczor Donald w krainie matematycznej magii”. Bohater filmu podróżuje w czasie - poznaje Pitagorasa, dowiaduje się, czym jest pentagram. Podczas tej wycieczki ze zdumieniem odkrywa, że matematyka rzeczywiście jest wszędzie; w muzyce, przyrodzie, architekturze i może stać się najbardziej czarodziejską przygodą w życiu!

  Film był wstępem do  kolejnego tematu: „ Mozaiki i parkietarze”. Dzieci dowiedziały się co to są mozaiki i parkietarze, obejrzały prezentację o ich rodzajach i sposobach wykonania. Zobaczyły, gdzie wokół nas są takie mozaiki np. w kuchni, łazience, na podwórku, w kościołach, muzeach i wielu innych miejscach.

  Zainspirowane tymi przykładami z chęcią przystąpiły do samodzielnego wykonania prac. Pomysłów było wiele, prace ciekawe i starannie wykonane. Oto kilka z nich:

 • Andrzejki w zerówce

  W poniedziałek, 30 listopada obchodziliśmy w naszej Zerówce Andrzejki. Przedszkolaki od rana chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Przygotowane dekoracje andrzejkowe i rekwizyty umieszczone w sali stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych rekwizytów ukrytych w walizce sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem. Podczas zabaw andrzejkowych nie opuszczał nas uśmiech i dobry nastrój, a wróżby andrzejkowe traktowaliśmy z przymrużeniem oka. Wierzymy, że każdemu z nas i tak w życiu będzie się wiodło.

  Marta Skowrońska

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada br. dzieci z Zerówki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdy przyniósł do przedszkola swojego małego lub dużego przyjaciela - misia. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków.

  Następnie dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", 'Jadą, jadą misie".Były również bajki o misiach,zabawy ruchowe,zagadki i prace plastyczne.

  Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

  Marta Skowrońska

 • III Przegląd Kolęd i Pastorałek „ Anielskie kolędowanie”

  Przegląd Kolęd i Pastorałek  organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczyw Broninie, wpisał się już w świąteczny nastrój w naszej szkole.

  W przeglądzie bierzemy udział już po raz trzeci, ale po raz pierwszy w zupełnie innej formule. Występy uczestników przyjmowane są wyłącznie w formie zapisu audiowizualnego. Do eliminacji szkolnych przystąpiło 6   solistów i 2 duety.

  Komisja w składzie Pani Dyrektor, Pani Marta Skowrońska i Pani Renata Bugdalska miała bardzo trudne zadanie, aby spośród uczestników wybrać przedstawiciela, który zaprezentuje naszą szkołę.

  Wszyscy bardzo się postarali, poczuliśmy atmosferę świąt a poziom wykonania był wysoki. W eliminacjach szkolnych podziwialiśmy śpiew i grę na instrumentach.

  Zwyciężyła Maja Misztal z kl.4 i to ona będzie reprezentować szkołę w przeglądzie.

  II miejsce – Julia Kubala kl.4 i  Daniel Dulik kl.4

  III miejsce – Klara Woś kl.6,  Amelia Gwóźdź kl.2 i Julia Gwóźdź kl.6

  Wyróżnienie – Julia Topór i Aleksandra Ozdoba kl.6

  Wyróżnienie- Szymon Kolarz kl.5

  Wyróżnienie – Wojciech Warzecha kl.5

  Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w szkolnych eliminacjach i gratulujemy.

  Renata Bugdalska

 • Tegoroczny stypendysta - Bartosz Górak

  Dziewięcioro najzdolniejszych uczniów ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Busko-Zdrój otrzymało ,,Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój”. Z naszej szkoły stypendium otrzymał Bartosz Górak z klasy 6. Wręczone stypendia za uzyskanie znakomitych wyników w nauce oraz godne reprezentowanie swojej szkoły uczniowie otrzymywać będą przez cały rok szkolny 2020/2021.

  Z uwagi na epidemię SARS-CoV-2 uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

strona:

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
  Dobrowoda 26
  28 -100 Busko Zdrój
 • Tel i fax: 413781525

Galeria zdjęć