Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
 • Nadzwyczajny miesiąc misyjny w ZPO w Dobrowodzie

  W tym szczególnym miesiącu, który Papież Franciszek ogłosił Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym mali misjonarze z naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody tego miesiąca. Już na początku października wzięli udział w konkursie na: " Najciekawszy różaniec misyjny", zostały także przeprowadzone katechezy misyjne z wykorzystaniem filmu: " Dzieci pomagają dzieciom" gdzie uczniowie mogli zapoznać się z niełatwą pracą misjonarzy. Nasi mali misjonarze także zaangażowali się w akcję uCZYNek Wiary- Rowery dla katechistów w Afryce organizowanej przez MIVA Polska. Aby przeprowadzić tą akcję, przy współpracy z rodzicami została przeprowadzona loteria gdzie były sprzedawane pluszaki, przybory szkolne, płyty, a także słodkości. Dochód z loterii przeznaczony był na rower dla misjonarza. Uczniowie zebrali 540 złotych jest to kwota wystarczająca na zakup roweru. Brak transportu w wielu regionach Afryki sprawia, że katechiści muszą wędrować pieszo po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów. Rowery byłyby dla nich wielkim udogodnieniem. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc katechistom na misjach w sprawniejszym dotarciu do ludzi z nauką wiary chrześcijańskiej. Wszystkim za wszelką pomoc dziękuję. Pani katechetka.

 • "Bezpieczeństwo na 5" - konkurs powiatowy

  W dniu 28,09,br.w Powiatowym Konkursie "Bezpieczeństwo na 5", który odbył się w Busku-Zdroju wzięli udział uczniowie klasy V: Julia Topór, Szymon Lechowski, Mateusz Matusik pod opieką Pani Dyrektor.. 

    W tym roku tematem pracy plastycznej było: "100-lecie Policji".

    Nasi uczniowie zdobyli srebrny medal za zajęcie III miejsca. 

                         Gratulujemy.

 • Stypendia dla najzdolniejszych

  Dnia 24 października dziewięcioro najzdolniejszych uczniów ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Busko-Zdrój odebrało dyplomy stypendialne z rąk Burmistrza Waldemara Sikory. jednym z tych uczniów był nasz absolwent - Kamil Skotnicki.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Wspaniała zabawa

  Wspaniała zabawa

  Nadszedł przez uczniów oczekiwany dzień 21.10.2019r. Uczniowie klasy I i III pod opieką wychowawczyń Marty Skowrońskiej i Barbary Wielgo pojechali na wycieczkę integracyjną do Buska-Zdroju obiecaną przez rodziców po ślubowaniu klasy I.

  Piękna pogoda sprzyjała spacerom. Zaczęliśmy od zwiedzania zabytkowego, najstarszego buskiego kościoła p.w. Św. Leonarda. Drewniany kościół został wybudowany 1699roku. Ciekawie o jego historii opowiedział nam p. Józef Żelazny.

  Następnie podziwialiśmy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. W parku dzieci nazbierały liści  i kasztanów. Była też bitwa na liście. Po czym zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się do Kingsman Bawialni. Tam przez dwie godziny były wspaniałe gry i zabawy pod okiem opiekunów. Atrakcyjne wyposażenie nie pozwoliło nawet na chwilę usiedzieć dzieciom w miejscu.

  Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. To był dzień pełen wrażeń. Mnóstwo atrakcji, zabaw integrujących, wysiłku fizycznego i relaksu. Musimy to powtórzyć.

                                                                                                                Barbara Wielgo

 • ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I - 17.X.19r.

  ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I - 17.X.19r.

  Ślubuję być dobrym polakiem... taką nasi pierwszoklasiści składali przysięgę przed panią Dyrektor Barbarą Guzińską,  Burmistrzem Miasta i Gminy Busko-Zdrój p. Waldemarem Sikorą, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Busku-Zdroju p. Robertem Burchanem, Przewodniczącą Rady Rodziców p. Edytą Smak, rodzicami, nauczycielami, przedszkolakami i uczniami  z całej szkoły.

   17 października 2019 roku uczniowie klasy pierwszej przyszli do szkoły w odświętnych strojach. Ten dzień był wyjątkowy, gdyż mieli zostać pasowani na uczniów. Radość towarzyszyła wszystkim. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zgromadziła się cała szkoła. Z tej okazji uczniowie klasy I  z wychowawcą  p. Barbrą Wielgo  wspólnie z klasą III i ich  wychowawcą  p. Martą Skowrońską przygotowali montaż słowno- muzyczny.                                                                                                                                      

   Po części oficjalnej, występie artystycznym, dobrze zaliczonych próbach uczniowie klasy I złożyli  ślubowanie, po czym dyrektor szkoły p. Barbara Guzińska pasowała ich na uczniów Zespołu Placówek Oświatowych  w Dobrowodzie. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci z rąk pani dyrektor    i pana burmistrza otrzymały dyplomy i pierwszy dokument tożsamości  - legitymację. Od pana Burmistrza, pana Przewodniczącego Rady Miejskiej, Przewodniczącej Rady Rodziców, księdza proboszcza Piotra Rojewskiego i rodziców kosze słodkich niespodzianek. Uczniowie klasy III z tej okazji wręczyli młodszym kolegom– własnoręcznie wykonane upominki. Dzieci z  klasy V i VII powitały młodszych kolegów wierszem, miłym słowem.

  Gromkie brawa wszystkich uczestników tej uroczystości: przedszkolaków i całej szkolnej społeczności powitały pierwszaków w gronie uczniów.

  Miła i podniosła atmosfera unosiła się wokół. Rodzice pierwszoklasistów przygotowali poczęstunek. Wychowawca klasy I przekazała zebranym tort. Dzieci dowiedziały się także, że z okazji ślubowania pojadą na wycieczkę integracyjną do Buska-Zdroju. Szczęście, śmiech i ogromne zadowolenie towarzyszyło wszystkim zebranym szczególnie dzieciom.  

  Ten dzień na długo zostanie wszystkim w pamięci.

      Uczniowie  klasy pierwszej wraz z wychowawcą dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania  i przebiegu ślubowania oraz uświetnili ten dzień swą obecnością.

                                                                                                                          Barbara Wielgo

 • "Najciekawszy różaniec" - konkurs szkolny

  "Najciekawszy różaniec" - konkurs szkolny

  Dnia 7 października 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs na: „ Najciekawszy różaniec”. W tym roku po raz pierwszy dzieci wykonały różańce misyjne, ponieważ w ten sposób włączyły się do obchodów Nadzwyczajnego  Miesiąca Misyjnego, który został ogłoszony przez Papieża Franciszka. Cała nasza społeczność szkolna chętnie zaangażowała się i wzięła udział w konkursie. Dzieci wykazały się wielką pomysłowością i wykonały przepiękne kolorowe różańce: z masy solnej, kasztanów, żołędzi, żelków, włóczki kolorowej itd. W różańcu misyjnym musiały znaleźć się kolory misyjne, które symbolizują 5 kontynentów. Kolor zielony nawiązuje do zieleni afrykańskich lasów tropikalnych, kolor nadziei. Kolor niebieski symbolizuje wody chrztu i Oceanu spokojnego, kolor czerwony nawiązuje do Indian rdzennych mieszkańców obu Ameryk oraz krwi męczenników, kolor żółty przypomina o Azji kontynencie „ Wschodzącego słońca” oraz kolor biały jak szaty Papieża, który mieszka w Watykanie.

  Różaniec misyjny to najbardziej rozpoznawalny znak dzieci z PIESKIEGO DZIELA MISYJNEGO DZIECI. Nasi uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w działalność tego dzieła i od tego roku stali się małymi misjonarzami.

  Jury spośród tak wielu pięknych różańcy przyznało kilka wyróżnień.

  W kategorii klas I-III

  I miejsce zajęła Wiktoria Pechcińska z kl. II

  II miejsce  zajęła Julia Kuta z kl. II

  III miejsce zajęła Zuzia Jurecka z kl. II

  W kategorii klas IV-VIII

  I miejsce zajęły uczennice Martyna Wardzichowska i Kinga Gadawska

  II miejsce  zajęły Julia Gwóźdź z siostrą Amelią

  III miejsce zajął Bartosz Górak z kl. V

  Wszyscy uczestnicy otrzymali oceny celujące z religii i nagrody rzeczowe, które zostały wręczone w dniu 14X na Apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej przez panią Dyrektor i ks. Proboszcza Piotra Rojewskiego.

  Najciekawsze eksponaty zostały wywieszone na gazetce ściennej oraz przystroiły naszą świątynię.

  Wszystkim serdecznie dziękuję za udział i zaangażowanie w konkursie różańcowym

                                                                                                       Joanna Zych

 • 14 X - Dzień Edukacji Narodowej

  14 X - Dzień Edukacji Narodowej

  „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

                                                                                                                                      Stefan Żeromski

  Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela 14 X obchodzony jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

  Z tej okazji 11 X w naszej szkole odbyla się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów z klas IV-VIII. pod opieką Pani Renaty Bugdalskiej przy współpracy Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie przedstawili program artystyczny, podczas którego pięknie recytowali wiersze, chór zaśpiewał piosenki, ciekawym układem tanecznym zaprezentowała się grupa taneczna klas I-III i grupa taneczna klas IV-VII wyrażając swoje podziękowania i słowa uznania dla trudnej pracy swoich pedagogów. Nie zabrakło elementów humorystycznych - Kacper z Emilią zagrali w skeczu pt. "Narzędzia i pomoce nauczyciela". Całą uroczystość prowadziła przewodnicząca SU - Amelia Gwóźdź.

  W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Barbara Guzińska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń, wręczyła "Nagrody dyrektora" paniom: Barbarze Wielgo, Bożenie Krupie, Ewie Kunat, Martynie Nowocień oraz paniom z obsługi: Halinie Stępień, Marzenie Domagale i Katarzynie Wilk. "Nagrodę Burmistrza" otrzymała Pani Renata Bugdalska.

  Na zakończenie uroczystości zostały wręczone nagrody i wyróżnienia uczniom biorącym udział w konkursie szkolnym: "Najpiękniejszy różaniec". 

 • Edukacja leśna - wycieczka szkolna do Solca Zdroju

       Dnia 9 października 2019 roku uczniowie klasy IV i V wraz z opiekunami , panią Joanną Zych oraz Anitą Skotnicką wyjechali na spotkanie z leśnikiem i zajęcia terenowe na ścieżce przyrodniczo- leśnej  w miejscowości Solec- Zdrój, wyznaczonej  przez Nadleśnictwo Chmielnik.

    Przewodnikiem naszej wycieczki była pani  Barbara Jarząbek - przedstawiciel nadleśnictwa. Po przywitaniu się z panią, wyruszyliśmy na spacer ścieżką przyrodniczą Z rozmieszczonych na trasie tablic tematycznych  dzieci dowiedziały się wiele o  roślinach, grzybach i żyjących tu zwierzętach. Miały okazję podziwiać  opisane gatunki drzew: buki, dęby, klony, sosny, modrzewie. Pani przewodnik wyjaśniała jak rozpoznawać drzewa np. po szyszkach, igłach czy kształcie liści.  Poznawały różnorodność runa leśnego, zachwycały się przepięknymi mchami, porostami oraz grzybami.  Dzieci wsłuchiwały się w odgłosy lasu, przytulały do brzozy, która daje spokój i wyciszenie. a do kącika przyrodniczego zbierały szyszki, trochę mchu, kolorowe liście, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Kilku chłopcom udało się znaleźć grzyby jadalne. Podczas tej lekcji w terenie dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, zrozumiały jego znaczenie dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza i odpoczynku.

     Ostatnim przystankiem naszej wędrówki była leśna wiata. Tam mogliśmy upiec kiełbaski na ognisku, pobawić się. Zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcie. Lekko zmęczeni, lecz w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły. Ten miło spędzony czas  w otoczeniu pięknej, jesiennej przyrody dostarczył nam wspaniałych wrażeń.  

  Anita Skotnicka, Joanna Zych

 • Dzień papieski Dobrowodzie

  W dniu 13 października uczniowie z naszej szkoły pod opieką pani katechetki wzięli udział w obchodach XIX Dnia Papieskiego. Uczniowie uczestniczyli we Mszy św. przygotowując czytania, śpiew psalmu. Po Mszy św. kwestowali przy Kościele zbierając do puszek pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Wszystkim dzieciom dziękuję za zaangażowanie w to dzieło.

                                                                                                                                         Joanna Zych

 • 10.10.2019

  Moduł Samorząd Uczniowski został zmodyfikowany

 • Noc Bibliotek

  Noc Bibliotek

  Wieczorem 4 października w  Bibliotece Szkolnej we współpracy z Filią  Biblioteczną  MGBP w Dobrowodzie odbyła się Noc Bibliotek. Wzięli w niej udział dzieci, rodzice i nauczyciele. Rozpoczęliśmy czytaniem książki Marcina Wichy pt. „Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka”, którą czytała pani dyrektor ZPO w Dobrowodzie p. Barbara Guzińska, p. Dorota Olszowa, p. Bożena Krupa, p. Bożena Milewska, p. Barbara Dulik oraz p. Krzysztof Klepacz. Następnie odbyły się warsztaty biblioteczne pod hasłem: Skarb w bibliotece, podczas, których układaliśmy  niesamowite historie starych przedmiotów przyniesionych przez czytelników . Było wiele śmiechu i zabawy. Integracja grupy nastąpiła podczas zabawy : „Gwiazdy nocą”. Odbyła się również projekcja filmu pt. „Ptyś i Bill”. Następnie po wspólnej kolacji  wszyscy uczestnicy przygotowali sobie miejsca na materacach do spania na sali gimnastycznej . Tu były jeszcze gry planszowe i długie nocne szepty w grupkach.

          Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników, szczególnie dla rodziców i nauczycieli za udział i pomoc w organizacji tej akcji. Czekamy do następnej Nocy Bibliotek.

  Marta Skowrońska

 • Wybieramy patrona szkoły

  Wybieramy Patrona naszej szkoły - kolejne zadanie zrealizowane.

        Dnia 04.10.2019r. przewodniczący klas IV- VIII wzięli udział w losowaniu kandydatów na patrona szkoły, którzy  przeszli do kolejnej tury. Tym razem zadaniem uczniów będzie wykonanie prezentacji na temat wylosowanego patrona oraz przedstawienie jego postaci na plakacie. 

  Oto wyniki losowania:
  Klasa IV: Henryk Sucharski,
  Klasa V: Jan Długosz,
  Klasa VI : Jan Kochanowski,
  Klasa VII: Józef Piłsudski,
  Klasa VIII: Henryk Sienkiewicz.

  Czekamy na ciekawe prezentacje do 20 października.

                                                                                                                Zespół Koordynujący.
   

 • Franio Kubala na podium

  W  XVIII Międzynarodowym Biegu  Zdrojowym 22 września 2019 r.  wziął udział w biegu na 100 metrów najmłodszy uczestnik z zerówki Franio Kubala i zajął  II miejsce.

  Wielkie gratulacje dla młodego biegacza.

 • Sprzątanie świata

  AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA -  23-25 WRZEŚNIA

  "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

  Celem tegorocznej akcji było  zachęcanie wszystkich do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi mieszkańcami naszej planety. Uczniowie naszej placówki tradycyjnie  i z wielkim zapałem wzięli się za sprzątanie. Najmłodsi  „ najbliższego podwórka”, czyli własnych sal lekcyjnych i terenu wokół szkoły. Starsi uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli w dalszy teren i posprzątali pobocza dróg w Dobrowodzie, fragment drogi do Baranowa oraz pobliski lasek. Mamy nadzieję, że swoją aktywną postawą zachęcimy wszystkich mieszkańców do działań mających na celu uwolnienie naszej gminy od śmieci i poprawę jej wizerunku.

  Szkolny koordynator akcji; Anita Skotnicka

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

                                         Czytają dzieci, czytają dorośli, czytajmy sobie nawzajem

     Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić uczniom, tym starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.  Wśród zalet głośnego czytania należy wspomnieć choćby kilka: rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć i koncentrację, a przede wszystkim wprowadza w ciekawy świat literatury.

     W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy już w piątek 27 września i był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki.  

     W tym roku wykorzystaliśmy nowości z biblioteki, które otrzymaliśmy w ramach Norodowego Programu Rozwoju  Czytelnictwa. Akcję rozpoczęła pani dyrektor Barbara Guzińska czytając fragment książki pt. „Magiczne drzewo”. Następnie  dzieci z klasy piątej pod kierunkiem p. Ewy Nowaczkiewicz czytały dalszy ciąg książki. Uczniowie kl.VI czytali również fragmenty książki pt. „ Felix,Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.

    Uczennice z kl. VII  z Koła Przyjaciół Biblioteki razem z p. M. Skowrońską zorganizowały  akcję głośnego czytania dla dzieci w przedszkolu. Maluchy miały okazję wysłuchać  opowieści  z książki pt. „Nasze prosię gra na nosie” Agnieszki Urbańskiej. Na pamiątkę tego święta otrzymali kolorowe zakładki do książki. Kolejnym punktem święta było głośne czytanie książki pt. „Gang Słodziaków” przez uczniów kl. I, II i III. Słuchaczami były również zaproszone dzieci z oddziału „0”.Na zakończenie został ogłoszony konkurs rysunkowy pt. „Przygody Gangu Słodziaków”. Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć.

    Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. To my kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia, my jesteśmy odpowiedzialni za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego życia. Czytanie to jedna z dróg, dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania.

  Marta Skowrońska

  http://zpodobrowoda.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=643

 • Wyniki I etapu projektu "Nadanie Imienia Szkole"

         Projekt ten jest realizowany od września 2019 r.  Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwa Dyrektor Szkoły – p. Barbara Guzińska, zespół koordynujący (p. Renata Bugdalska, p. Dorota Olszowa, p. Marta Skowrońska i  p. Joanna Zych, ) oraz przedstawiciele Rady Rodziców ( p. Marzena Domagała, p. Justyna Gwóźdź i p. Ewa Woś.

   Do  23.09.2019r. cała społeczność szkolna  oraz rodzice mogli zgłaszać kandydatów na patrona szkoły wrzucając propozycje do skrzynki, która była umieszczona na korytarzu szkolnym.

        W dniu 23.09.2019r. dokonano otwarcia skrzynki w obecności pani Dyrektor, zespołu koordynującego, przedstawicieli rodziców oraz przedstawicieli samorządów klasowych tj.: Mateusz Patalita, Antoni Meuś, Julia Kubala, Szymon Kolarz, Natalia Kuc, Maciej Gwóźdź, Aleksandra Milewska i Kacper Kruk.

  Ilość wyjętych kart ze skrzynki : 62

  Kart ważnych -  60

  Kart nieważnych – 2.

  Kandydaci z największą ilością głosów:

  1. Jan Kochanowski - 7
  2. Henryk Sienkiewicz - 6
  3. Henryk Sucharski - 6
  4. Jan  Długosz – 6
  5. Józef Piłsudski – 6

      Do 29 listopada uczniowie i rodzice zostaną zapoznani szczegółowo z wymienionymi wyżej postaciami. Zostaną przeprowadzone lekcje wychowawcze i prezentacje kandydatów na gazetkach szkolnych.

                                                                                                                    Zespół Koordynujący.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Dnia 24.09.2019r. odbyły się wybory na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. W wyborach startowały: Zofia Myszk z klasy VII oraz Amelia Gwóźdź z klasy VIII. W głosowaniu brali udział uczniowie klas 1-8. Niewielką przewagą głosów wygrała Amelia Gwóźdź.

  Dnia 25.09.2019r. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wybrała zarząd w składzie:

  Przewodnicząca: Amelia Gwóźdź

  Zastępca: Zofia Myszk

  Skarbnik: Kacper Kruk

  Kronikarz: Aleksandra Kubasik

  Opiekun: mgr Urszula Wiśniewska

  GRATULUJEMY i życzymy owocnej pracy.

                                                                                                                                 Bożena Krupa

 • Koło plastyczne i taneczne w naszej szkole

  Koło plastyczne spotyka się w piątki w godz. 12.45 – 13.30, wykorzystujemy bardzo różne techniki plastyczne oraz niesamowite materiały. Tworzymy piękne prace, kompozycje przestrzenne oraz dekorację szkoły. Uczestnicy koła plastycznego to prawdziwi artyści z wyjątkowym talentem i inwencją – zdobywamy nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych.  
  Celem zajęć plastycznych w naszej szkole jest pogłębianie wrażliwości uczniów, rozwijanie ich zdolności plastycznych oraz ekspresji plastycznej dziecka. Zajęcia plastyczne są formą odreagowania napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię. Kształcą pamięć wzrokową i sprawność manualną.

  Zajęcia taneczne organizowane są w naszej szkole od kilku lat i cieszą się stałym zainteresowaniem. W tym roku szkolnym spotykamy się w poniedziałki  w godz. 12.45 – 13.30. Program zajęć dostosowany jest do indywidualnych możliwości dzieci. Myślą przewodnią w rozwijaniu umiejętności tanecznych dzieci jest połączenie zabawy i tańca. Uczestnictwo w zajęciach to nie tylko rozrywka, ale również dobre samopoczucie, radość oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. Występy taneczne naszych uczniów uświetniają imprezy i uroczystości organizowane w naszej szkole. Każdy występ na scenie przynosi naszym uczniom radość i zadowolenie. 
  Celem zajęć tanecznych w naszej szkole jest kształtowanie sprawności motorycznej oraz koordynacji wzrokowo – ruchowej uczniów, kształtowanie poczucia rytmu, rozwijanie poczucia pewności siebie, poznawanie elementów tańca, dostarczanie radości z obcowania z muzyką.

                                                                                                                                             Renata Bugdalska

 • W tym roku wybieramy patrona szkoły.

          Prosimy o podanie propozycji  Patrona naszej szkoły przez rodziców i uczniów do dnia 23.09.2019r. wrzucając kartkę z proponowanym imieniem i nazwiskiem patrona szkoły do skrzynki umieszczonej w szkole lub mailowo na adres: sp_dobrowoda@wp.pl (można skorzystać z zakladki KONTAKT). .

       Każda szkoła powinna mieć własnego patrona. Nie tylko, aby była rozpoznawalna na zewnątrz, chociaż to jest ważne, ale głównie po to, aby tenże patron był dla uczniów wzorem do naśladowania.

   

  PATRON KSZTAŁTUJE WIZERUNEK SZKOŁY

 • Wycieczka klasy I i klasy III do Buska-Zdroju

  Wycieczka klasy I i klasy III do Buska-Zdroju

      Dnia 11 września –uczniowie klasy I z wychowawczynią p. Barbarą Wielgo i klasy III z wychowawczynią p. Martą Skowrońską byli na wycieczce w Busku-Zdroju.

  Dzieci zobaczyły Dworzec Autobusowy, po czym spacerkiem udały się do Straży Pożarnej. Tu strażacy oprowadzili ich po salach, zapoznali ze sprzętem i wozami strażackimi. Bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne przeprowadzono w sali edukacyjnej „Ognik”.

  W   pomieszczeniach : pokój dzienny, kuchnia oraz łazienka  dzieci  mogły zobaczyć między innymi z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać w domu lub mieszkaniu, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, a także mogły sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi wybuchł pożar.

  Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z  panem Michałem Imosą w MGB. Pan Michał Imosa mieszka w Nowym Folwarku koło Buska-Zdroju. Ma tam również małą, prywatną galerię sztuki. Znaną jako Imosowa Pecyna, gdzie można podziwiać jego - jedyne w swoim rodzaju "portrety w chomątach".

        Na spotkaniu z dziećmi pan Michał przedstawił nową  serię przygód Matołka, którą napisał w formie rymowanych zwrotek, a rysunki do komiksu stworzyły dzieci. Wszyscy chętnie słuchali czytanych fragmentów i w wesołych nastrojach udali się na lody a następnie do szkoły.

   

                                                                                                         Marta Skowrońska

strona:

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
  Dobrowoda 26
  28 -100 Busko Zdrój
 • Tel i fax: 413781525

Galeria zdjęć