Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
 • Wigilia

  19 grudnia po Jasełkach, które miały miejsce na sali gimnastycznej uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami i obecnymi mamami rozeszli się do swoich klas na wigilię klasową. Zgodnie z naszą tradycją bożonarodzeniową, wigilię rozpoczęto od łamania się opłatkiem i składaniem życzeń świątecznych. Następnie wszyscy zasiedli do stołu wigilijnego, na którym królowały ryby, pierogi z grzybami, uszka z barszczem czerwonym, ciasto. W trakcie spożywania wieczerzy wspólnie śpiewano kolędy. Wielką również radością dla wszystkich były prezenty spod choinki. Podczas Wigilii panowała atmosfera życzliwości, uprzejmości, radości, spokoju.

  Mamom dziękujemy za przygotowanie potraw na stół wigilijny.

                                                                                                                                                      Bożena Krupa

 •  „Najpiękniejsza choinka retro”- konkurs plastyczny

  Przed świętami w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pn. „Najpiękniejsza choinka retro”, skierowany dla wszystkich dzieci i uczniów. Jego celem było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozwój wrażliwości plastyczne i artystycznej oraz pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

  Każda klasa  przygotowała  jedną tradycyjną choinkę z  naturalnymi  ozdobami wykonanymi m. in. ze słomy, szyszek, papieru i włóczki. Drzewka zostały też ozdobione złotymi orzechami, jabłuszkami, pachnącymi pierniczkami, kolorowymi cukierkami oraz mieniącymi się łańcuchami. Najpiękniejsze choinki zostały wyróżnione na apelu bożonarodzeniowym, a ich wykonawcy otrzymali dyplomy i nagrody pieniężne ufundowane przez Panią Dyrektor Barbarę Guzińską  w postaci dofinansowania do wycieczek szkolnych.

  Oto lista nagrodzonych klas:

  I miejsce – klasa VIII – nagroda w wysokości 500 zł

  II miejsce – klasa VI – nagroda w wysokości 300 zł

  III miejsce – klasa VI - nagroda w wysokości 200 zł

 • V edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Cybernauci"

  V edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Cybernauci"

  W grudniu 2018 r. rozstrzygnięta została V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Cybernauci - BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI", pt. "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci" realizowanym przez Fundację Nowoczesna Polska, pod patronatem min. MEN, Ministerstwa Cyfryzacji, Collegium Civitas. W tej edycji projektu również nasza szkoła wzięła udział otrzymując po raz kolejny certyfikat oraz wyróżnienie poprze zamieszczenie naszej realizowanej inicjatywy pt. "Konkursy, quizy i spotkania z policjantem" w "Dobrych praktykach" na stronie:https://cybernauci.edu.pl/konkursy-quizy-i-spotkania-z-policjantami-zespol-placowek-oswiatowych-w-dobrowodzie/ 

  Głównym celem tego projektu było podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej. Projekt został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

     Największym efektem realizacji naszego projektu jest:

  • wiedza uczniów, nauczycieli i rodziców , co to jest cyberprzemoc, cyberagresja, w jaki sposób reagować na przejawy hejtu, agresji, stalkingu w Internecie,
  • znajomość zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów w sieci,
  • nabycie wiedzy o prawach autorskich, ochrony wizerunku i danych osobowych,
  • rozwijanie umiejętności odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych oraz urządzeń mobilnych.

  Koordynatorem realizacji projektu w naszej placówce była p. Bożena Krupa

                                        Gratulacje!  

                                                                                                                                        

 • Próbny egzamin ósmoklasistów już za nami

  Uczniowie klasy ósmej przystąpili do ogólnopolskiego próbnego  sprawdzianu organizowanego przez Centralną Komicję Egzaminacyjną.

  Przeprowadzono egzaminy z trzech przedmiotów:

  18 grudnia – z języka polskiego,

  19 grudnia –  z matematyki

  20 grudnia –z  języka angielskiego.

  Celem przeprowadzenia takiego egzaminu jest zaznajomienie uczniów z jego formą, formatem arkuszy, pracą z kartą odpowiedzi w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań oraz diagnozą stopnia opanowania wiadomości z poszczególnych przedmiotów.

  Po sprawdzeniu uczniowie będą mogli omówić z nauczycielami na co zwrócić uwagę

                                                                                                                                                                 Anita Skotnicka

 • V Gminny  Konkurs Recytatorski

  Kolejny sukces w Konkursie Bożonarodzeniowym.

   

  W dniu 19.12.2018r. uczniowie Antoni Meuś z kl. I, Julia Kubala z kl. II, Julia Gwóźdź z kl. IV wzięli udział w V Gminnym  Konkursie Recytatorskim o tematyce świątecznej. Dzieci przepięknie recytowały wiersze związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Kolejny raz nasze Julki dały pokaz recytatorski. W kategorii klas I-II Julia Kubała zajęła I miejsce natomiast w kategorii klas
  III-IV I miejsce zajęła Julia Gwóźdź. Debiutujący Antek Meuś zdobył wyróżnienie. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Danuta Dziadek

 • Konkurs plastyczny - Międzyszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy w SP nr 2 w Busku

    A jak święta, to prezenty. Kiedy są już zakupione, to trzeba je zapakować. Szukacie inspiracji, to zapraszamy do kl. I i II. Uczniowie z tych klas Zuzia Jurecka z kl. I i Daniel Dulik z kl. II wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Bożonarodzeniowym, który odbył się 18.12.2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju.

         Zadaniem uczestników było w ciekawy sposób zapakować prezent bożonarodzeniowy.

       Udział Zuzi i Daniela zakończył się sukcesem. Zuzia zdobyła wyróżnienie, a Daniel I miejsce. Jego opakowanie w kształcie Mikołaja zrobiło ogromne wrażenie.

                       Serdeczne gratulacje.

   

                                                                                                                                                          Danuta Dziadek

   

 • Tu#programujeMY  zajęcia z robotem Dashem.

  W listopadzie nasza szkoła przystąpiła do projektu Tu#programujeMY . Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

       Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych i medialnych, w szczególności z zakresu nauki i nauczania programowania nauczycieli publicznej edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniów kl. 1-3 publicznych Szkół Podstawowych z woj. świętokrzyskiego.

      Po zakończonych szkoleniach stacjonarnych przez nauczycieli kl. I, II i III w ramach projektu Tu#programujeMY przyszła kolej na zajęcia praktyczne, które sukcesywnie odbywają się już w naszej szkole.

      Zajęciom praktycznym towarzyszy wiele pozytywnych emocji, okazuje się, że dla dzieci nauka programowania to przede wszystkim dobra zabawa! Dzieci podczas zajęć są bardzo aktywne i zaangażowane a spotkanie z sympatycznym robotem Dashem jest prawdziwym przeżyciem.

     Dopełnieniem zajęć praktycznych jest wspólna gra w Scottie Go! to gra do nauki podstaw programowania dla dzieci, która doskonali umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, uczy rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie, rozwija intuicję algorytmiczną. 

                                                                                                               Marta Skowrońska

 • Kiermasz Świąteczny

  15 grudnia na Placu Zwycięstwa w Busku-Zdroju odbyl się Kiermasz Swiąteczny, w którym uczestniczyla rownież nasza szkoła. Dzięki zaangażowaniu wielu mam, nauczycieli i uczniów zrobiono piękne stroiki bożonarodzeniowe oraz upieczono rozmaite, pyszne ciasta. Nasze stisko cieszyło się dużym powodzeniem wśród kupujących.

     Dziękujemy mamom, a szczególnie pani Edycie Smak - przewodniczącej Rady Rodziców za zaangażowanie oraz organizację stoiska na kiermaszu.

                                                                                                                                                                   Bożena Krupa                                                              

 • "O tym jak sroka znalazła się w kłopotach"

  Dnia 14 grudnia nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć pełnym humoru  teatrzyku pt. „9 października  "O tym jak sroka znalazła się w kłopotach", w którym brały udział zwierzęta leśne. Podczas przedstawienia dzieci spontanicznie reagowały na perypetie bohaterów i świetnie się bawiły, nawiązując bliski  kontakt z aktorami.  Niektórzy mieli nawet okazję wziąć udział w przedstawieniu, prezentując swoje umiejętności czytania i liczenia.     

  Wszyscy na długo zapamiętają morał z przedstawionej bajki, że nie powinno się nikogo bezpodstawnie oskarżać.

                                                                                                                 Ewa Nowaczkiewicz

 • "Ubierzmy razem choinkę" - akcja pod patronatem UMiG Busko-Zdrój

  14 grudnia na Placu Zwycięstwa w Busku – Zdroju przedstawiciele naszej szkoły dekorowali choinkę. Ozdoby były własnoręcznie przygotowywane przez uczniów. Nasza choinka jest w barwach biało – czerwonych , w ten sposób pragnęliśmy zaakcentować 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Już po raz piąty  braliśmy  udział w bożonarodzeniowej akcji organizowanej przez UMiG w Busku-Zdroju.

  Otrzymaliśmy wyróżnienie oraz nagrodę w kwocie 300 zł

                                                                                                                                                        Renata Bugdalska

 • Przegląd kolęd i pastorałek "Anielskie kolędowanie" w Broninie

  Przegląd kolęd i pastorałek "Anielskie kolędowanie" w Broninie

  12 grudnia 2018r. odbyła się pierwsza edycja” Anielskiego kolędowania”. Organizatorem przeglądu był Ośrodek  Szkolno – Wychowawczy w Broninie.

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8 – Marta Koziara i Klaudia Szcześniak. Dziewczyny zaprezentowały „Kolędę Maryi”. Jury przeglądu uznało jednogłośnie, że zaprezentowane kolędy i pastorałki ujęły „anielskim” wrażeniem artystycznym, a wszyscy uczestnicy zasłużyli na szczególne wyróżnienia.

      Przegląd kolęd i pastorałek "Anielskie kolędowanie" w Broninie - Obrazek 1                      Przegląd kolęd i pastorałek "Anielskie kolędowanie" w Broninie - Obrazek 2                                                                                                                         Renata Bugdalska

 • WSPANIAŁE WYNIKI W KONKURSIE MATEMATYCZNYM!!!

  Dnia 11.12.2018r nasi uczniowie brali udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym szkół podstawowych z Gminy Busko- Zdrój, organizowanym przez  Publiczną Szkolę Podstawową im. Jana Pawła w Zbludowicach.

  W tym roku był on dwuetapowy:

     W I etapie konkursu uczniowie mieli do wykonania makiety lub plany swojej wymarzonej świetlicy środowiskowej z uwzględnieniem realnego kosztorysu jej zagospodarowania.

    W II etapie wszyscy uczestnicy rozwiązywali test matematyczny złożony z zadań zamkniętych i otwartych.

    Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy IV: Bartosz Górak, Mateusz Matusik, Klara Woś oraz uczeń klasy VI- Patryk Dusza.

    Wszyscy wykonali piękne prace projektowe, które można było oglądać na wystawie szkolnej w Zbludowicach oraz bardzo dobrze rozwiązali test. 

    W kategorii klas IV-V - Mateusz Matusik zajął III miejsce, Bartosz Górak i Klara Woś otrzymali  wyróżnienia, a w kategorii klas VI- VII Patryk Dusza również zajął wysokie, III miejsce.

    Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałych wyników, życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania należą się również paniom: Anicie Skotnickiej oraz Bożenie Krupie, które przygotowały dzieci do konkursu oraz rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy i towarzyszyli im podczas ich matematycznych zmagań.

                                                                      Brawo!!!

                                                                                                                                Anita Skotnicka

 • "Czad i ogień. Obudź czujność" - spotkanie ze strażakiem

         11 grudnia odwiedził naszą szkołę strażak z KP PSP w Busku-Zdroju z pogadanką na temat „Czad i ogień. Obudź czujność”. Spotkał się z uczniami i nauczycielami, aby wygłosić pogadankę edukacyjną na temat zagrożeń, jakie może spowodować tlenek węgla. Dowiedzieliśmy się,  skąd się bierze ten groźny gaz i dlaczego jest tak niebezpieczny. Jest on niewidoczny i w ogóle go nie czuć, dlatego wykrywaniu niebezpieczeństwa służą specjalne czujniki. Mieliśmy możliwość je zobaczyć i usłyszeć dźwięk alarmujący o zagrożeniu. Na koniec spotkania otrzymaliśmy kalendarz strażacki PSP na rok 2019.

     Pamiętajmy: O naszym bezpieczeństwie decyduje przestrzeganie podstawowych zasad. Warto zainstalować specjalne czujniki. Nie wolno także nigdy bagatelizować objawów w postaci bólów i zawrotów głowy, duszności, wymiotów, osłabienia, oszołomienia, przyspieszenia oddechu oraz czynności serca, gdyż mogą stanowić sygnał o zatruciu organizmu czadem. Wówczas należy przewietrzyć dane pomieszczenie i jak najszybciej udać się do lekarza.

                                                                                                                                                            Marta Skowrońska

 • Przedszkolaki w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Busku-Zdroju 

  13.12.2018r. Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola wzięły  udział w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece w Busku-Zdroju pod patronatem kampanii społecznej „Mała książka-Wielki człowiek”. Kampania ma na celu zbliżyć, zaciekawić, a przede wszystkim  zachęcić najmłodszych i ich rodziców,  do rozpoczęcia wspaniałej przygody z książkami. W Bibliotece Miejskiej dzieci świetnie spędziły czas. Dzięki wykwalifikowanemu  personelowi prowadzącemu zajęcia biblioteczne, przedszkolaki sensorycznie poznawały świat jaki otwiera przed nimi książka- magiczny i tajemniczy. 

 • Mikołajki w Domu Dziecka w Pacanowie
  7 grudnia zgodnie z tradycją nasza szkoła już po raz kolejny zorganizowała Mikołajki w Domu Dziecka w Pacanowie. Uczniowie przygotowali pod opieką pani katechetki spektakl słowno- muzyczny o tematyce związanej ze świętem św. Mikołaja oraz dla każdego dziecka paczkę pełną słodkości. Kilka dni wcześniej dzieci przynosiły na świetlicę szkolną słodycze, soki, owoce, pluszaki, gry, a także ubrania: kurtki, bluzy, spodnie, które później zostały spakowane i osobiście św. Mikołaj rozdawał dzieciom. Było dużo radości uśmiechu. Na twarzach dzieci było widać wielkie wzruszenie i zadowolenie. Mikołaj nie zapomniał również o siostrach i opiekunach pracujących w tej placówce. Także i dla nich znalazły się słodkie upominki. Po przedstawieniu nasi uczniowie zostali zaproszeni na mały poczęstunek, gdzie mogli porozmawiać ze swoimi rówieśnikami. Siostry podziękowały nam wręczając przepięknego anioła ręcznie wykonanego przez opiekunkę panią Kasię i złożyły świąteczne życzenia dla pani dyrektor i dla wszystkich nauczycieli. Uczniowie wrócili zadowoleni, że mogli komuś pomóc i sprawić radość. 
  Dziękuję rodzicom za wsparcie tej akcji bo bez nich na pewno by się ta akcja nie powiodła. Dziękuję też mamom za opiekę i pomoc w czasie pobytu w Pacanowie.
                                                                                                                                              Joanna Zych
 • W Wiosce Świętego Mikołaja w Bałtowie

  6 grudnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego, klasy I i klasy IV pojechały na spotkanie ze Świętym Mikołajem do Bałtowa. Miejscowość powitała nas bajkową scenerią. Lekki mróz, oszronione drzewa i piękne widoki.

   Zwiedzanie pod okiem przewodnika rozpoczęliśmy wędrówką wzdłuż blisko kilometrowej ścieżki dydaktycznej, przy której znajduje się blisko 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Dzieci dowiedziały się, że tu gdzie obecnie leży Bałtów była jurajska plaża, po której wędrowały dinozaury. Dowodem na tą są odnalezione w tutejszym wąwozie tropy dinozaurów. Właśnie to odkrycie stało się inspiracją do powstania pierwszego w Polsce parku jurajskiego.

  Po spotkaniu z dinozaurami zwiedziliśmy Lodową Krainę Królowej Śniegu. Baśniowe postacie, piękne dekoracje, fragmenty filmu, wspólne śpiewanie piosenek i sesje zdjęciowe z bohaterami lodowej krainy np. Królową Śniegu, czy psotnym Bałwankiem. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobił świąteczny seans w Kinie Emocji Cinema 5D. Z każdej strony słychać było okrzyki zadowolenia. A to nie koniec wrażeń.

  Grupa przeniosła się na warsztaty plastyczne, gdzie pracowite Elfy, w tym  pani choinka, pomagały im wyczarować ozdoby świąteczne. Pani ciasteczko pomagała  w ozdobieniu aniołków. Prace zostały zapakowane i zabrane na pamiątkę do domu. Była też chwila relaksu w namiotowym placu zabaw: zjeżdżalnie, kulko land, domki, huśtawki itp.

  Po takim wysiłku musieliśmy odpocząć i zjeść posiłek. W chatce z kominkiem wszyscy  mieli chwilę na relaks i regenerację sił. Jednak myślami każdy był już ... w Wiosce Świętego Mikołaja.

  Kolejną atrakcję było spotkanie z Mikołajem, Elfami i Śnieżynkami.  Dla tych, którzy trochę rozrabiali, Mikołaj przygotował specjalny młynek do mielenia grzechów. I tak mogliśmy się pozbyć wszystkich złych uczynków. Wszyscy mogli z Mikołajem porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie, a kto był przez cały rok grzeczny to dostał od Mikołaja prezent. Hubert  podarował Mikołajowi  własnoręcznie wykonany prezent - piękny rysunek,  a Julka i Amelka wraz z dziećmi zaśpiewały piosenkę. 
  Mikołaj był zachwycony. W chacie poczuliśmy magię świąt, czekały na nas także inne atrakcję. Można było skosztować pysznych domowych wypieków, rozgrzać się gorącą czekoladą lub aromatyczną zimową herbatą, lub posiedzieć i ogrzać się przy kominku.                        

  Po spotkaniu z Mikołajem zwiedzaliśmy jego niesamowitej, bajkową wioskę. Siedzieliśmy w saniach zaprzężonych w  renifery. Zrobiliśmy zdjęcia z Królową Śniegu, która później urządziła nam zawody. Opuszczaliśmy wioskę po zmroku i nagle: budynki, drzewa i wszelkie atrakcje rozbłysły tysiącami światełek. Zrobiło to na wszystkich niesamowite wrażenie!!!Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się do autokaru. Dzieci całą drogę dzieliły się swoimi przeżyciami. Opowieści kontynuowały w domach rodzinnych.  

  Wycieczka po magicznej Wiosce Świętego Mikołaja to niesamowite przeżycie, które przeniosło nas do bajkowej krainy.  Spotkanie ze Świętym Mikołajem jest spełnieniem marzeń większości dzieciaków, ale i nie tylko ich…

  Bardzo dziękuję pani dyrektor i  rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.                                                                                                                                                        .                                                                                                                                       

                                                                                                                                                 Barbara Wielgo

 • Spotkanie z Mikołajem

  Dnia 6 grudnia pojawił się w naszej szkole  ten długo oczekiwany gość- Mikołaj . Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Najpierw odwiedził  uczniów klas I, II i III oraz  VI wręczając im słodkie upominki. Następnie złożył wizytę  najmłodszym dzieciom w oddziale przedszkolnym. Wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem siedząc mu na kolanach. Na końcu odwiedził również  Bibliotekę oraz uczennice działające w kółku bibliotecznym. Słodkie upominki sprawiły uczniom wiele radości.

             Miejmy nadzieję, że zachowanie uczniów będzie wzorowe i w przyszłym roku Mikołaj także nie zapomni o naszej szkole.

                                                                                                                                         Marta Skowrońska

 • Szybuj Bezpiecznie w Internetowej Chmurze 2018

  Od września do końca listopada 2018r. społeczność szkolna realizowała zadania zawarte w projekcie "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2018". Lekcje były poświęcone mądremu i bezpiecznemu użytkowaniu zasobów Internetu,  spotkania uczniów z funkcjonariuszami policji i konkurs dla uczniów, to m.in. działania które zostały zaplanowane w ramach ósmej edycji projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2018”.  Przedsięwzięciu skierowanemu do uczniów szkół  regionu świętokrzyskiego honorowo patronuje marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Organizatorami przedsięwzięcia są: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach i Allegro.pl sp. z o.o.  

  Spotkania z funkcjonariuszami policji były bardzo interesujące i pouczające.

  Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom policji za przeprowadzone zajęcia..

  W ramach realizacji Projektu zostały wykonane następujące działania:

  • Panie: M. Skowrońska i B. Krupa  wzięły udział w konferencji inauguracyjnej  w Kielcach,
  • Odbyło się bardzo ciekawe i pouczające spotkanie wszystkich obecnych w szkole uczniów z funkcjonariuszami buskiej policji,
  • W każdej klasie na informatyce, godzinie wychowawczej i na świetlicy przeprowadzone zostały lekcje poświęcone tematyce projektu,

  Do Szkolnego Konkursu "Razem dla lepszego Internetu" wpłynęło bardzo dużo prac. Wszystkie były pomysłowe.  ciekawe i związane z tematyką. Jury Szkolnego Konkursu wybrało po 3 prace z każdej kategorii, które zostały wysłane do organizatora Projektu.

  Kategorie konkursu:

  Kategoria I  – uczniowie klas I–III szkół podstawowych.

  Uczniowie przygotowali indywidualnie jedną pracę plastyczną na temat „Razem dla lepszego Internetu”. Praca powinna być ilustracją do jednej z kart 12-stronicowego, rocznego kalendarza ściennego.

  Kategoria II – uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych.
  Uczniowie przygotowali  indywidualnie w formie elektronicznej plakat będący ilustracją hasła „Razem dla lepszego Internetu”, ze szczególnym uwzględnieniem celów Projektu.

  Bardzo cieszymy się z licznego udziału uczniów w szkolnym konkursie i z zainteresowania tematyką omawianą w czasie realizacji Projektu.

  Zwycięzcami Szkolnego Konkursu zostali:

  w kategorii II:

  • Dawid Dulik kl. V
  • Klaudia Szcześniak kl. VIII
  • Kamil Skotnicki kl. VIII

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zwycięzcom życzymy sukcesow na kolejnym etapie.

  Koordynatorem projektu w klasach I-III byla pani Marta Skowrońska, w klasach IV-VIII - pani Bożena Krupa.

                                                                                                                                           Bożena Krupa

                                                                                              .

   

 • Milena Gwóźdź – mistrzynią Europy w tańcu Disco Show

   Milena - uczennica klasy IV naszej szkoły,  jest jedną z 41 tancerek Perfekta Dance Busko Zdrój z BSCK. Taniec jest wielką pasją Milenki. Na zajęcia tańca do BSCK Busko uczęszcza ponad rok.

     Na początku listopada 2018r.  Buska Perfekta Dance - jako jedyna grupa- reprezentowała Polskę w kategorii Disco Show na Mistrzostwach Europy IDO Street Dance Show w Skopje, w Macedonii zdobywając srebrny medal. W mistrzowskim turnieju startowało 915 tancerzy z 16 krajów.
      26 listopada 2018r. medalistki goszczono w popularnym programie telewizyjnym „Dwójki’ – „Pytanie na śniadanie”.

   

  Wielkie gratulacje Milenko i życzymy dalszych sukcesów!

   

                                                                                                                      Bożena Krupa                      

 •   Cyrk "Szok" w naszej szkole

   5 grudnia  2018 r. do naszej szkoły przyjechał ukraiński cyrk „Szok”. Cała społeczność uczniowska obejrzała ciekawy program artystyczny. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu akrobatycznego. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich.

      Zapierającą dech w piersiach chwilą była ta, gdy artystka pojawiła się z wężem na rękach i wyszła do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc długiego pytona jak również nasza pani nauczycielka od chemii.

     Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko.

                                                                                                                                                 Marta Skowrońska

strona:

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
  Dobrowoda 26
  28 -100 Busko Zdrój
 • Tel i fax: 413781525

Galeria zdjęć