Dnia 26.04.2013r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku - Zdroju, odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego ogłoszonego w związku z rokiem Tuwima. Tematem prac plastycznych było zilustrowanie ulubionego wiersza Juliana Tuwima. Pracę wykonali uczniowie klasy II i III. Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że I miejsce zajął uczeń klasy III Dawid Sobczak, natomiast uczeń klasy II Kamil Skotnicki zdobył wyróżnienie.
Również w związku z rokiem Tuwima w SP nr 2 w Busku - Zdroju odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki pt. „Wiersze Juliana Tuwima”. Wzięło w nim udział troje uczniów z naszej szkoły: Julia Smorga z klasy III przygotowana przez panią Danutę Dziadek, Kamil Skotnicki z klasy II przygotowany przez panią Barbarę Wielgo oraz Adam Koładziński z klasy I przygotowany przez panią Dorotę Olszową. Konkurs stał na wysokim poziomie i dlatego też cieszą bardzo dobre wyniki naszych uczniów – Kamil Skotnicki zajął bowiem II miejsce, a Adam Koładziński miejsce III. Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 26.04.2013r. w Szkole Podstawowej w Dobrowodzie odbył się Jubileuszowy X „Mały” Gminny Konkurs Recytatorski, którego kordynatorem jest Pani Danuta Dziadek. W konkursie udział wzięło 8 szkół z terenu gminy Busko - Zdrój: Siesławice, Zbludowice, Kameduły, Szaniec, Słabkowice, Kołaczkowice, Szczaworyż, Dobrowoda. Konkurs odbywał się pod hasłem „Wszystkie Dzieci Nasze są: Basia, Michael, Małgosia, John…”. Uczestnicy rywalizowali w 2 kategoriach: klasy 0 – I i klasy II – III. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom przygotowania do recytacji. Różnorodne wiersze zawierały tematykę dziecięcą. Pojawiła się również twórczość własna. Celem konkursu było:
-
Popularyzacja literatury dziecięcej.
-
Rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności.
-
Rozwijanie ekspresji i wrażliwości estetycznej.
-
Doskonalenie wyrazistej mowy, rozwijanie pamięci, wyrabianie odwagi i śmiałości.
-
Doskonalenie prawidłowego interpretowania utworu.
-
Podnoszenie poziomu kompetencji językowych oraz zasobu słownictwa.
-
Uświadomienie konieczności respektowania reguł konkursu.
-
Integrowanie dzieci z różnych szkół i placówek.
Wyniki Konkursu przedstawiały się następująco:
w kategorii klas 0 - I
I miejsce – Izabela Wleciał – SP Dobrowoda
II miejsce – Natalia Sakwa – SP Siesławice
II miejsce – Anna Maciąg – SP Kołaczkowice
w kategorii klas II –III
I miejsce – Weronika Grochowina – SP Słabkowice
II miejsce – Weronika Czyż – SP Zbludowice
III miejsce – Aleksandra Majcherczak – SP Kameduły
Laureaci Konkursu będą prezentować swoje umiejętności na konkursie powiatowym w dniu 17.05.2013r. w BSCK w Busku Zdroju. Uczestników oceniało Jury w składzie Wioletta Kaczmarek, Anna Głogowska, Ewa Nowaczkiewicz. Dla zwycięzców przygotowano nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki pozyskane od sponsorów. Dzieci otrzymały również drobny poczęstunek. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Umiejętność bezbłędnego pisania to nie lada sztuka. Przekonali się o tym nasi uczniowie - Adrian Kaleta (kl. V) i Oskar Gwóźdź (kl. VI) - uczestnicy Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 9 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju. Jego celem jest popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny, podnoszenie sprawności ortograficznej i motywowanie do nauki ortografii.
Tekst tegorocznego dyktanda nawiązywał do sylwetki i twórczości Janusza Korczaka - niezwykłego Polaka, przyjaciela dzieci, pisarza, który twierdził, że: „sztuką jest pięknie mówić i pięknie pisać”. I choć dyktando do łatwych nie należało, a nasi uczniowie zajęli dalsze miejsca – to zdobyta wiedza i umiejętności podniosą znacząco ich kulturę języka.
Dnia 22 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Zbludowicach odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sławnych Polakach - „Szukamy autorytetów”, w którym wzięły udział 3 uczennice z klasy VI. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy o życiu, twórczości, osiągnięciach i dokonaniach najsłynniejszych rodaków – m.in. Fryderyka Chopina, Jana Kochanowskiego, Józefa Wybickiego, Jana Matejki, Henryka Sienkiewicza, Józefa Piłsudskiego, Wisławy Szymborskiej i wielkiego Patrona szkoły w Zbludowicach – Jana Pawła II.
Wyniki konkursu są następujące:
Monika Ściubis - II miejsce
Aleksandra Cepuchowicz - III miejsce
Aleksandra Obcowska - IV miejsce
Gratulujemy uczniom oraz opiekunowi - Pani Ewie Nowaczkiewicz!