• Sukcesy naszych uczniów w zawodach sportowych

          • Opiekun Pan Marcin Pałys

             

            1.

            Patryk Borto      

            Indywidualne zawody lekkoatletyczne – bieg 60 m 

            I miejsce – etap powiatowy

            2.

            Patryk Borto

            Indywidualne zawody lekkoatletyczne – bieg 300 m 

            I miejsce – etap powiatowy

            3.

            Klaudia Walasek

            Indywidualne zawody lekkoatletyczne – bieg 300 m 

            I miejsce w etapie powiatowym

            4.

            Aleksandra Kielar

            Klaudia Walasek

            Patrycja Skotnicka

            Sylwia Marzec

            Katarzyna Wojciechowska

            Kinga Pasternak

            Drużynowy czwórbój lekkoatletyczny

            I miejsce w etapie powiatowym

            5.

            Sylwia Marzec

            Indywidualne zawody lekkoatletyczne – rzut piłeczką palantową

            II miejsce w etapie powiatowym

            6.

            Kinga Pasternak

            Katarzyna Wojciechowska

            Aleksandra Jasiak

            Dominika Wąsik

            Aleksandra Obcowska

            Aleksandra Cepuchowicz

            Drużynowy trójbój lekkoatletyczny

            II miejsce w etapie powiatowym

            7.

            Krzysztof Ćwiek

            Indywidualne zawody lekkoatletyczne – bieg 300m

            III miejsce w etapie powiatowym

            8.

            Jan Kosmala

            Oscar Gwóźdź

            Mikołaj Wolicki

            Mateusz Kupiec

            Dawid Niciarz

            Patryk Kliś

            Drużynowy trójbój lekkoatletyczny

            III miejsce w etapie powiatowym

             

          • Wycieczka do Pacanowa

          • 25 maja dzieci z Oddziału Przedszkolnego, kl. I i II pojechały na całodniową wycieczkę pod opieką Pani Barbary Wielgo i Pani Doroty Olszowej. Przygoda zaczęła się w Kurozwękach, gdzie zwiedzili Zespół Pałacowy wraz z podziemiami, następnie podziwiałi olbrzymie bizony, stado dzików, strusie, lamy, konie - po takich przeżyciach smakowały im bardzo kiełbaski z grila. Następnym punktem programu było zwiedzanie średniowiecznych murów obronnych, zamku Kazimierza Wielkiego i Bramy Krakowskiej w Szydłowie. Pobyt w Pacanowie rozpoczął się od posiłku w restauracji "Bajkowa", po czym udali sie do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Tam przeżyły europejską podróż kulturową  poprzez bajkę. Zachwycone atrakcjami relaksowały sie w parku wokół Centrum.

            Męczący ale pełen wrażeń dzień skończył się, ale pamiątki i miłe wrażenie dzieci zabrały do domu.

          • Realizacja Projektu "Indywidualizacja procesu nauczania w naszej szkole

          • W  II semestrze roku szkolnego 2010/2011w  Szkole Podstawowej  w Dobrowodzie był realizowany projekt "Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III w Gminie Busko-Zdrój" współfinansowany przez Unię Europejską. Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji.

            Główne cele projektu to:

            -stymulowanie i usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych,

            -doskonalenie umiejętności poprawnego mówienia i wypowiadania się na podany temat,

            -doskonalenie czytania i pisania pod względem kaligraficznym i ortograficznym,

            -wzbudzanie poczucia  wiary we własne siły

            -rozwijanie zainteresowań

                        Udział w nich wzięli uczniowie klasy II i III, nauczycielem prowadzącym była p. mgr Marta Skowrońska. Zrealizowano 30 godz. lekcyjnych w każdej grupie. Uczniowie mogli uczyć się przez zabawę korzystając z otrzymanych pomocy dydaktycznych a są to: ,,Dysleksja” multimedialne oprogramowanie wspomagające profilaktykę oraz terapię pedagogiczną – trudności w czytaniu i pisaniu”, "Czytam i piszę" – interaktywna gra edukacyjna kształcąca umiejętności czytania i pisania.

            Programy te wprowadzają dzieci w świat emocjonującej przygody z literkami, dzięki czemu uczą się płynnie i ze zrozumieniem czytać oraz przyswajają sobie reguły poprawnego  pisania. Uczniowie utrwalili również poznane zasady ortograficzne, wykonali wiele ćwiczeń ze słowniczkami ortograficznymi, słownikami: języka polskiego,  języka obcego itp.

            Wszyscy uczniowie brali udział  w terapii podczas zajęć korzystając z programu eduSensus Dysleksja-trening słuchania, czytania i pisania. Wykorzystując różne metody pracy pedagogicznej dzieci doskonaliły umiejętność czytania i pisania ze zrozumieniem, umiejętność poprawnego wypowiadania się i wiele innych.

            Zajęcia cieszyły sie dużym zainteresowaniem, dzieci chętnie w nich uczestniczyły. Kontynuacja tego projektu nastąpi w II semestrze roku szk. 2011/2012.

             

             

             

                                                                                                                  

          • Udział w Rajdzie "Bartek"

          • W dniach 3 i 4 czerwca zuchy z 15 Buskiej Drużyny Wielopoziomowej "Polne Kwiatki" pod opieką Pani Doroty Olszowej wzięły udział w XXVIII Rajdzie Zuchowym "Bartek 2011"  Kargów - Tuczępy.

            Na trasę wyruszyli z Kargowa w bardzo dobrych humorach mimo tego, że przed nimi była do przebycia 10-cio kilomertowa trasa a słońce grzało mocno. Dzielnie spisywały się zuchy z "0" Maciuś i Michałek. Po dotarciu do miejscowości Tuczępy na wszystkich czekała smaczna zupa, oraz parada ze  znanymi marżonetkami ze Skalbmierza. Po chwilowym odpoczynku zaczęły się przygotowania do "białego balu", który trwał do późnych godzin. Nocleg zorganizowany w szkole spędzili z zuchami ze Słabkowic i Zbludowic. W końcu zmęczeni walkami na poduszki i zmaganiami całego dnia zasnęli. Rano następnego dnia po śniadaniu i apelu, wrócili autokarem do Buska, gdzie czekali na nich rodzice. Czuwaj! Do następnego rajdusmiley

          • Wycieczka w Pieniny

          •           31 maja i 1 czerwca odbyła się szkolna wycieczka w Pieniny, w której wzięli udział starsi uczniowie naszej szkoły. Celem wyjazdu było poznanie walorów Pienińskiego Parku Narodowego, wędrówka szlakiem górskim, podziwianie uroków krajobrazu oraz integracja jego uczestników. Program  wycieczki był bardzo interesujący. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Park Wodny w Szczawnicy i mieliśmy okazję doskonalić umiejętności pływackie. Następnie – po pysznym obiedzie- udaliśmy się na wędrówkę uroczym Wąwozem Homole, który ma bardzo urozmaiconą rzeźbę i ciekawą budowę geologiczną. Dnem tego bardzo znanego wąwozu, uważanego za jeden z najpiękniejszych w Polsce, płynie potok Kamionka. który odegrał dużą rolę w rzeźbieniu koryta wąwozu.

                        Po powrocie ze szlaku zgłodniali wędrowcy przygotowali wspaniałe góralskie ognisko, w czasie którego cały przygotowany prowiant zniknął w żołądkach wygłodniałych turystów.

                        Następnego dnia – a był to Dzień Dziecka – udaliśmy się nad Zalew Czorsztyński, aby popłynąć po nim gondolą o nazwie „Czorsztynianka”. Dzięki wspaniałej pogodzie z radością podziwialiśmy niezwykłe widoki na Pieniny. Ale nie był to koniec atrakcji. Podążyliśmy na zamek w Niedzicy, by posłychać niezwykłych opowieci o jego dawnych właścicielach i mieszkańcach oraz poznać opowieści „z dreszczykiem” o pojawiających się tam duchach.

                        Jednak największą radość sprawiła dziaciom wizyta w Parku Rozrywki w Kluszkowcach i szaleństwo na torze saneczkowym. Ostatnim punktem programu była wizyta w McDonaldzie i  trzeba było niestety wracać do domu. Za rok znowu gdzieś wyjedziemy i na pewno to będą góry! Zdjęcia w zakładce Wycieczka Pieniny 2011

             

          • Piknik Rodzinny 2011 w naszej szkole

          •             29 maja 2011 r. w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. W słoneczne popołudnie teren naszej szkoły był pełen gwaru i zabawy. Dzięki uprzejmości Prezesa Klubu Ring Pana Władysława Olszowego i Pana Zdzisława Patality, został wypożyczony ring bokserski służący jako scena. Utalentowani wokalnie i tanecznie uczniowie mogli w pełni zaprezentować swoje umiejętności. Uwagę zgromadzonych gości zwróciły występy najmłodszych uczniów recytujących wiersze i śpiewających piosenki na cześć wszystkich Mam. Na aplauz zasłużyli wszyscy wystepujący artyści śpiewający piosenki i grający na instrumentach oraz tańczący.

                        Wielką radość wszystkim dzieciom sprawiły bezpłatne atrakcje - dmuchana zjeżdżalnia i trampolina.

                          Na piknik przybywały całe rodziny, aby miło i rodzinnie spędzić czas  i  nagradzać artystów  gromkimi brawami.

                          Po występach dzieci można było pokrzepić nadwątlone siły pysznymi kiełbaskami  i kaszankami z grilla oraz lodami ze sklepiku.

                          Na koniec wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce miejscowego zespołu "Anex".

            Dyrekcja dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji Pikniku.

             

             

          • „Szukamy autorytetów. Sylwetki słynnych Polaków”.

          •             W maju 2011 r. dwoje uczniów z naszej szkoły - Maciej Kanicki z klasy V i Aleksandra Kielar z klasy VI przygotowywani przez panią Ewę Nowaczkiewicz sprawdziło swoją wiedzę  i umiejętności w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez SP w Zbludowicach pod nazwą  „Szukamy autorytetów. Sylwetki słynnych Polaków”.

                        Zadaniem uczniów było zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi życia i działalności najwybitniejszych Polaków, m.in. Jana Pawła II, Fryderyka Chopina, Marii Skłodowskiej-Curie, Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Kościuszki, Józefa Piłsudskiego, Henryka Sienkiewicza i Jana Kochanowskiego.

                        Uczniowie rozwiązali test rewelacyjnie – Ola zajęła I miejsce, a Maciek  II. Zwycięzcom gratulujemy!

             

          • „Moje Ponidzie”

          •              W maju 2011 r. odbył się konkurs o tematyce regionalnej pod nazwą „Moje Ponidzie”.Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o Ponidziu, rozwijanie postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury regionalnej, kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie umiejętności zespołowej współpracy. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Patrycja Skotnicka (kl. V). Klaudia Rogowska (kl. VI) oraz Aleksandra Kielar (kl. VI), które zostały przygotowane przez panią Ewę Nowaczkiewicz.

            Konkurs składał się z 2 etapów:

                        - etap gminny – po którym drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła I miejsce w Gminie Busko- Zdrój,

                        - etap powiatowy – w którym nasze uczennice uplasowały się na II miejscu w powiecie!

                         Oprócz wiedzy z zakresu historii Ponidzia, przyrody, architektury, strojów i potraw regionalnych, obrzędów i zwyczajów, legend, ludzi zasłużonych dla Ponidzia, znajomości mapy Ponidzia, uczniowie musieli wykonać poster (plakat naukowy) pod tytułem „Śladami kapliczek Ponidzia”. Opiekunka grupy dziewcząt składa podziękowania Pani Renacie Bugdalskiej za pomoc w przygotowaniu plakatu i Panu Ryszardowi Rogowskiemu za przywiezienie uczennic na miejsce eliminacji powiatowych.

                        Drużynie dziewcząt serdecznie gratulujemy!

          • „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.”

          •  

                                                                                                                           4 maja 2011 r. uczniowie starszych klas pod kierunkiem pani Ewy Nowaczkiewicz uczcili 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczystym apelem szkolnym. Była to okazja do przypomnienia zebranym o historii tego święta oraz do poznania okoliczności uchwalenia tego doniosłego  dokumentu. Recytatorzy deklamowali poezje patriotyczne, a chór zaprezentował swoje umiejętności wokalne w pieśniach „Polonez 3 Maja”, „Płynie Wisła” oraz „Hymn konfederacji barskiej”.

                        Uroczystość przebiegała w poważnej i podniosłej atmosferze.

          • Sprawdzian 2011

          •             We wtorek 5 kwietnia 2011 r. 20 szóstoklasistów z naszej szkoły  pisało obowiązkowy sprawdzian na koniec szkoły podstawowej. Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 60 minut.  Podczas sprawdzianu był oceniany poziom opanowania umiejętności ujętych w pięć obszarów standardów wymagań egzaminacyjnych: czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji, wykorzystywanie wiedzy w praktyce. W czasie sprawdzianu można uzyskać maksymalnie 40 punktów. Wyniki testu zostaną opublikowane w czerwcu.

             

          • „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” - KATYŃ 1940

          • 18 kwietnia 2011 r. odbyła się w naszej szkole niezwykła  lekcja historii, w której wzięli udział uczniowie starszych klas pod kierunkiem nauczycielki historii pani Ewy Nowaczkiewicz. Na początku wszyscy przypomnieli sobie, co kryją daty 1 i 17 września 1939 r., a następnie poznali okoliczności,  w jakich doszło do zbrodni katyńskiej.Uczniowie ze wzruszeniem obejrzeli na tablicy interaktywnej prezentację zdjęć przedstawiających lasy katyńskie i cenne pamiątki wydobyte z grobów ofiar. Z  wielkim przejęciem odczytywali pożółkłe listy więźniów do najbliższych i wysłuchali wierszy o tematyce patriotycznej. Nie zapomnieli też  o ofiarach zeszłorocznej katastrofy smoleńskiej.  Na zakończenie oddali hołd tragicznie zmarłej parze prezydenckiej i postaci Jana Wawro, którego upamiętnia dąb katyński posadzony obok naszej szkoły.

          • Beatyfikacja Jana Pawła II

          • Z okazji Beatyfikacji Jana Pawła II w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy pt: " Jan Paweł II- Wielki" dla uczniów klas IV-VI. Celem tego konkursu było poszerzenie wiedzy na temat życia Papieża Jana Pawła II. W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy konkursu rozwiązywali test. Do drugiego etapu przeszło po trzech uczniów z każdej klasy, którzy uzyskali największą ilość punktów. Każda drużyna odpowiadała na 7 pytań, a czas konkursu ograniczony był do jednej godziny lekcyjnej. Konkurs uświetniła krótka inscenizacja o Papieżu przygotowana przez uczniów klasy VI. Pierwsze miejsce zajęli najmłodsi zawodnicy w składzie: Oskar Gwóźdź, Dawid Niciarz i Monika Ściubis. Drugie miejsce zajęła klasa VI Patrycja Molęda, Amanda Cieślik i Klaudia Rogowska. Trzecie miejsce przypadło klasie V, drużyna w składzie: Patrycja Skotnicka, Kacper Klepacz i Maciej Kanicki. Wszystkim gratulujemy!

               W dniu 29 kwietnia odbyła się akademia poświęcona wielkiemu Polakowi Janowi Pawłowi II. Uczniowie klas V i VI zaprezentowali swoim kolegom i nauczycielom montaż słowno- muzyczny poświęcony Ojcu Świętemu. Po apelu wszyscy uczniowie brali udział w posadzeniu: Żywego Pomnika w postaci Jodły Paieskiej upamiętniającej ten ważny moment jakim jest Beatyfikacja sługi Bożego Jana Pawła II. Jodłę Papieską zasadziła Pani Dyrektor, przewodniczący szkoły i pani katechetka.

             


             

          • Gminny Konkurs w naszej szkole

          • 20 kwietnia w naszej szkole odbył się VIII "Mały" Gminny Konkurs Recytatorski "Kogo kocham, kogo kubię...". Do rywalizacj przystąpili wytypowani uczniowie klas 0 - III z nastepujących szkół:

            Szkoła Podstawowa w Siesławicach, Szkoła Podstawowa w Szczaworyżu, Szkoła Podstawowa w Zbludowicach i Szkoła Podstawowa w Dobrowodzie.

            Rywalizowała między sobą 14 uczestników w 2 kategoriach wiekowych: klasy 0 - I i klasy II - III.

            Kategoria I klasy 0 - III:

            I miejsce - Agnieszka Czerw - SP Siesławice

            II miejsce - Patrycja Baran - SP Dobrowoda

            III miejsce -  Michał Nowak - SP Dobrowoda

            Kategoria II klasy II - III

            I miejsce - Paweł Kwaśniewski - SP Zbludowice

            II miejsce Wiktor Malęga - SP Siesławice

            III miejsce Klaudia Pudło - SP Dobrowoda

            Ponadto wyróżnienie otrzymała Klaudia Smak z SP Dobrowoda.

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w następnym etapie! Dziękujemy bardzo za organizację Konkrsu Pani Koordynator - Dorocie Olszowej oraz komisji oceniającej w składzie: Ewa Nowaczkiewicz, Marta Skowrońska i Beata Durnaś. Foto w albumie w zakładce Konkurs Recytatorski 2011

          • Konkurs na Palmę Wielkanocną

          • Z okazji zbliżających sie Świąt Wielkanocnych w naszej szkole odbył sie konkurs na Najpiękniejszą Palmę. Corocznie konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem, uczniowie chętnie robią palemki, a w wykonanie wkładaja wiele pracy i wysiłku, gdyż wszystkie elementy zrobione są własnoręcznie.

            Konkurs odbył sie w dwóch kategoriach:

            Pierwsza kategoria klasy 0 - III

            I miejsce - Maciuś Czekaj kl. "0"

            II miejsce - Julcia Smorga kl. I i Klaudia Smak kl. III

            III miejsce - Klaudia Pudło kl. II

            Druga kategoria klasy IV - VI

            I miejsce - Patrycja Skotnicka kl. V

            II miejsce - Amanda Cieślik kl. VI i Eryk Wardzichowski kl. I

            III miejsce - Aleksandra Obcowska kl. IV

            Po przeprowadzeniu szkolnego konkursu wyróżnione palemki brały udział w konkursie w Domu Kultury w Busku - Zdroju.

            Okazało się, że uczennica klasy V Patrycja Skotnicka otrzymała III miejsce!!! Gratulujemy. Szczegóły na stronie www.busko.com.pl "Palmy w Domu Kultury"  a szkolne foto w albumie w zakładce Palmy 2011

             

          • Przegląd artystyczny szkół

          • W dniu 19 kwietnia uczennice naszej szkoły, przygotowane przez Pania Renatę Bugdalską, wzięły udział w Przeglądzie Artystycznym Szkół organizowanym przez BSCK.

            Zespół w składzie: Katarzyna Wojciechowska - kl. IV, Aleksandra Cepuchowicz - kl. IV, Natalia Kubasik - kl.IV, Klaudia Walasek - kl. V, Paulina Warzecha - kl. V, Klaudia Rogowska - kl. VI, Aleksandra Kielar - kl. VI wykonał dwie piosenki "Pięknie żyć", "Rzeka marzeń" i układ taneczny do piosenki Shakiry "Waka, waka". Dziewczęta zaprezentowały się bardzo ładnie, porwały publiczność do tańca. Przywiozły dla szkoły dyplom i nagrodę ksiażkową. Rada artystyczna uznała występ dziewcząt za bardzo atrakcyjny i zaprosiła je do zaprezentowania się szerszej publiczności w muszli koncertowej. O terminie poinformujemy później.  Gratulujemycheeky Składamy podziękowania Panu Marcinowi Pałysowi za pomoc w dostarczeniu dziewcząt do BSCK.

             

          • Turniej Wiedzy Pożarniczej- etap powiatowy

          • 1 kwietnia 2011r. odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom" na szczeblu powiatowym. Nasze uczennice Natalia Kubasik - kl. IV i Patrycja Skotnicka - kl. V reprezentowały gminę Busko - Zdrój. Miały do rozwiązania test składający się z 30 pytań. Patrycja popełniła tylko 2 błędy i zajęła III miejsce w powiecie. Była jedyną dziewczyną (biorąc pod uwagę wszystkie kategorie: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie), która "stanęła na podium".  Jest to wiedza specyficzna - wykraczająca poza zakres szkoły podstawowej, ale opłaciło się. Otrzymała odtwarzacz DVD! Natomiast Natalia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa- jako jedna z najmłodszych uczestniczek postanowiła odegrać się w następnym rokuwink Gratulujemy!!! Szczegóły i fotogaleria na stonie: www.busko.pl Finał powiatowy turnieju ppoż.

          • Konkurs BRD

          • 31marca 2011r. na hali sportowej w Busku - Zdroju odbył sie Gminny Konkurs Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Uczniowie naszej szkoły: Maciej Kanicki- kl. V, Maciej Kielar- kl. V i Patryk Borto- kl. VI (w zastępstwie za chorego Szymona Sowulę), pod opieką Pani Renaty Bugdalskiej zajęli IV miejsce. Gratulujemy!!!

          • Konkurs ortograficzny

          • Dnia 15 marca odbył się w SP nr 2 w Busku - Zdroju Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięły udział dwie uczennice klasy VI przygotowane przez Panią Ewę Nowaczkiewicz. Z trudnym dyktandem zmierzyły się Aleksandra Kielar i Klaudia Rogowska. Komisja egzaminacyjna przyznała V miejsce Oli. Gratulujemy!

             

          • Szkolna akademia z okazji Dnia Kobiet

          • 8 marca z okazji Dnia Kobiet w pięknie na ten dzień przybranej sali gimnastycznej odbyła się akademia  uświetniona przez  uczniów klasy VI, którzy przygotowali kabaretową wersję „Familiady” pod kierunkiem Pani Anity Skotnickiej. Zgromadzonych licznie widzów szczególnie rozbawiły występy w wykonaniu Mateusza Jureckiego i Szymona Sowuli z klasy VI, którzy za odwagę i poczucie humoru zostali nagrodzeni  gromkimi brawami. Niektórym mniejszym uczniom nogi same rwały się do tańca…

            Następnie w imieniu płci "brzydszej" złożył życzenia Paniom i "malym i dużym" jedyny w gronie Pan- nauczyciel wuefista-  Marcin Pałys, oraz wręczył kwiaty i słodkości.

            Dzień ten zapadnie na długo także  w pamięci naszych  Pań dbających o porządek w szkole. Mali mężczyźni z najstarszej klasy zadbali o to, by i one w tym dniu poczuły się wyjątkowo przyjmując pomoc i kwiaty od chłopców.

            Panowie, dziękujemy! Foto w albumie w zakładce Dzień Kobiet 2011

          • Konkurs Wiedzy Pożarniczej

          • Dnia 11 marca 2011r w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku - Zdroju, odył się Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" na szczeblu gminnym. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Natalia Kubasik z kl. IV, Patrycja Skotnicka z kl. V i Klaudia Rogowska z kl. VI.

            Wszystkie opanowały wiedzę z zakresu pożarnictwa bardzo dobrze: Patrycja zajęła I miejsce, Natalia II miejsce, a Klaudia V miejsce!!! Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
      • dobrowoda@oswiata.busko.pl; m.szkola57@gmail.com
      • Tel: 41 378 15 25
      • Dobrowoda 26 28 -100 Busko Zdrój 28-100 Dobrowoda Poland
      • mgr Renata Bugdalska
    • Logowanie