Dnia 14.05. odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Rodzina razem się trzyma". Naszą szkołę reprezentowała Zofia Myszk z klasy II przygotowana przez Panią Martę Skowrońską, która przepięknie recytowała wiersz pt. "Moja siostra królewna". W przerwie konkursu Zosia zaprezentował się również śpiewając piosenkę w języku angielskim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Danuta Dziadek
Konkurs recytatorski
Mały Pitagoras
Dnia 12.05. 2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Mały Pitagoras”. Uczestnikami tego konkursu byli uczniowie klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Gwóźdź. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Amelka mimo tego, że nie otrzymała wyróżnienia to jednak wykazała się dużą wiedzą. Wielkie brawa za godne reprezentowanie szkoły. Dziękujemy p. Gwóźdź za zapewnienie transportu.
Dorota Olszowa
Pokaz strażacki
Dnia 11.05. 2015 r. w naszej szkole odbył się pokaz wozów strażackich i sprzętu pożarniczego jakiego strażacy używają w swojej pracy. Strażacy z Buskiej strażnicy zapoznali uczniów ze swoją pracą oraz ze sprzętem jakiego używają. Wyjaśnili, że ich praca to nie tylko gaszenie pożarów lecz również pomoc przy wypadkach, a także udział w akcjach ratowniczych na wodzie. Dzieci dokładnie mogły zobaczyć jak należy założyć „kapok” , obejrzeć boisko szkolne z wysokości, a także przyjrzeć się w jaki sposób strażacy gaszą pożar.
Dorota Olszowa
Ponidzie – moja mała Ojczyzna
Dnia 07.05.2015r. odbyła wycieczka przyrodnicza dla uczniów klasy IV i V do rezerwatów położonych na terenie PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH PONIDZIA, zorganizowana przez Panią Anitę Skotnicką – nauczycielkę przyrody w naszej szkole.
Najpierw odwiedziliśmy Wełecz oraz znajdującą się tam sosnę zwyczajną, która jest pomnikiem przyrody ożywionej. Ta niezwykła, prawie stuletnia sosna, nazywane jest również sosną na szczudłach. Rośnie na skraju lasu we wsi Wełecz koło Buska-Zdroju. Ma odkryte korzenie, dlatego jest taka wyjątkowa.
Następnie udaliśmy się do Gacek, które swoją nazwę wzięły od nietoperza występującego w naturalnych pieczarach gipsowych. Szliśmy dosyć długo po błotnistym terenie, ale gdy doszliśmy na miejsce, ujrzeliśmy przepiękny widok na wyrobisko gipsowe wyglądające jak ogromne, naturalne jezioro. Okazało się, że jesteśmy na terenie rezerwatu przyrody Grabowiec, który słynie z naturalnego stanowiska roślinności stepowej na południowym skłonie wzniesienia w lesie dębowo - grabowym. Występują tu między innymi dyptam jesionolistny , wisienka stepowa oraz miłek wiosenny – roślina będąca symbolem Ponidzia. Jest to jeden z najstarszych rezerwatów, ponieważ teren był objęty ochroną od 1922 roku. Wysłuchaliśmy też ciekawej pogadanki przewodnika – Pana Dariusza Wiecha – pracownika Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, który zadziwił nas swoją wiedzą przyrodniczą i ekologiczną. Dowiedzieliśmy się, że podziwiany przez nas chrząszcz majowy jest bardzo szkodliwym stworzeniem. Zjada korzenie, przez co niszczy roślinę. Następnie oglądaliśmy kolejny pomnik przyrody, ale tym razem nieożywionej. Były to głazy gipsowe. Były naprawdę wielkie. Wraz z panem przewodnikiem zrobiliśmy test kwasowości gleby. Dowiedzieliśmy się, w okolicach miejscowości Gacki, Wiślica i Busko -Zdrój rozwinął się kras podziemny tworząc liczne jaskinie, bramy skalne, ponory, wywierzyska i jeziorka krasowe. Formy krasu obserwowane na terenie Parku mają charakter unikatowy. Najcenniejsze i najatrakcyjniejsze są gipsy wielko krystaliczne, tzw. szklicowe, zbudowane z kryształów o rzadko spotykanych rozmiarach dochodzących do 3,5 m długości.
Koło południa i udaliśmy się do Krzyżanowic – siedziby Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, w którym obejrzeliśmy prezentację multimedialną o pięknie rzeki Nidy oraz całego Ponidzia. Po zakończeniu projekcji odbyło się ognisko, na którym wszyscy upiekliśmy kiełbaski. Po odpoczynku poszliśmy pojechaliśmy do Chrobrza do pałacu, który został zbudowany w 1859r., a jego fundatorem był margrabia Aleksander Wielopolski. Zwróciliśmy uwagę na to, że ten budynek był podobny do naszego, buskiego sanatorium Marconi, ponieważ zostały one zaprojektowane przez tę samą osobę. W pałacu było bardzo ładnie. W niektórych pomieszczeniach były oryginalnie, malowane ręcznie sufity. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat tego miejsca. Gdy już wracaliśmy do autobusu, szliśmy pięknym parkiem, w którym rosły stare drzewa – m.in. stary i rzadki miłorzęb japoński.
Wycieczka wszystkim się podobała. Wiele nauczyliśmy się na temat naszej małej ojczyzny oraz dawnych jej mieszkańcach.
Dominika Durnaś klasa V
Konkurs literacki kl.I-III
Dnia 07.05.2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju odbył się Międzszkolny konkurs literacki poświęcony twórczości Grzegorza Kasdepke. Konkurs ten zorganizowany był dla dzieci klas I-III. Uczestniczyły w nim również dzieci z naszej szkoły. Z klasy I – Alicja Nowak , z drugiej Aleksandra Milewska, a z klasy trzeciej Adam Koładziński. Uczniowie klasy I musieli zapoznać się z lekturą „Detektyw Pozytywka”, z klasy II „ Nowe kłopoty detektywa Pozytywki” , a klasy III „ Co to znaczy...101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”.
Cała trójka wykazała się dużą wiedzą i wszyscy otrzymali wyróżnienia, dyplomy i nagrody. Wszystkim bardzo gratulujemy. Serdecznie dziękujemy p. Milewskiemu za zapewnienie transportu.
Dorota Olszowa
Udział w obchodach 3 maja
Dnia 3-go maja reprezentacja drużyny zuchowej „Polne Kwiatki” tj. Natalia Orzeł, Mateusz Sagan i Iza Wleciał wzięła udział w Gminnych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Zuchy wzięły udział we mszy św. a następnie przemaszerowały ze wszystkimi ulicami miasta pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie odbyły się główne uroczystości. Po wysłuchaniu przemówienia wygłoszonego przez p. Burmistrza Waldemara Sikorę wraz ze wszystkimi delegacjami zuchy złożyły wiązankę pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.
Dorota Olszowa
W świecie baśni
21.04.2015r. uczniowie klas młodszych od Oddziału Przedszkolnego do klasy III pojechali do Buska-Zdroju. W Buskim Samorządowym Centrum Kultury obejrzeli spektakl pt. ,,Śnieżka" w wykonaniu aktorów Katolickiego. Teatru Edukacji.Wspaniała gra aktorów, piękna scenografia, bogata aranżacja środków scenicznych dostarczyła oglądającym niezapomnianych wrażeń. Ponadczasowa walka dobra ze złem, kształtowanie systemu wartości, budowanie właściwych postaw i własnej osobowości to główne wartości dydaktyczne tego spektaklu. Dzieci aktywnie w nim uczestniczyły, właściwie reagowały na grane treści, świetnie się bawiły. Po zakończonym spektaklu wesołe i z ożywieniem opowiadały o swoich przeżyciach. Udział w takich spektaklach to wspaniała nauka poprzez zabawę.
Podziękowania dla rodziców, którzy świadomie włączają się w rozwój swoich dzieci.
Barbara Wielgo
224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dnia 30.04.2015 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowany przez uczniów klasy piątej. Wspólnie uczciliśmy święto narodowe, przypominając ważne fakty z historii Polski. Uczniowie zadbali o odpowiednią scenografię, wyeksponowali symbole narodowe Polski i zawiesili portrety twórców konstytucji. Apel rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego i wprowadzeniem pocztu flagowego. Zaprezentowaliśmy historię konstytucji i wysłuchaliśmy poloneza Michała Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”. Uczniowie klasy V recytowali wiersze: „ Wiwat trzeci maj”, „Opowiedz nam, moja Ojczyzno”, śpiewali pieśni patriotyczne: ”Zgoda sejmu” , „Mazurek Trzeciego Maja”, „Ojczyzna”. Na zakończenie wspólnie odśpiewali piosenkę Jana Pietrzaka pt. „Żeby Polska była Polską”. Apel wzbudził uczucia patriotyczne wśród uczniów, w ciekawy sposób przedstawiał wydarzenia historyczne i teraźniejszość.
Ewa Nowaczkiewicz
„ DZIEŃ ZIEMI 2015” w Szkole Podstawowej w Dobrowodzie
Do obchodów światowego Dnia Ziemi jak co roku przystąpiliśmy z wielkim zapałem. Wraz z uczniami klasy IV przygotowałam przedstawienie ekologiczne pt. „Ziemia woła S.O.S”, które zostało zaprezentowane na apelu szkolnym z okazji „ Święta Ziemi”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem nauczyły się swoich ról, przygotowały stroje oraz dekorację sceny. Na lekcjach przyrody rozmawialiśmy o zagrożeniach współczesnego świata oraz sposobach ochrony środowiska naturalnego.
Jednym z głównych zadań akcji było posprzątanie najbliższego otoczenia. W tym roku dzieci młodsze robiły porządki wokół szkoły, natomiast klasy IV- VI zadbały o czystość w pobliskim Baranowie. Tam pozbieraliśmy śmieci i po ciężkiej pracy zostaliśmy zaproszeni przez pana sołtysa Stanisława Świądra na wspólne ognisko. Dzień ten spędziliśmy bardzo przyjemnie i pożytecznie. Życzylibyśmy sobie, aby tak czysto jak w tym dniu było wokół nas zawsze, ale musimy pamiętać o tym wszyscy. „ Znacznie łatwiej jest rzucić papierek, czy inny śmieć niż go podnieść”.
Dziękuję wszystkim dzieciom oraz nauczycielom, którzy tak aktywnie uczestniczyli w tegorocznych obchodach „ Dnia Ziemi”.
Anita Skotnicka- szkolny koordynator akcji
Znów szukamy autorytetów
W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest znaleźć młodzieży autorytety, które mogą służyć jako wzór do naśladowania.. We współczesnym świecie zdominowanym przez technikę i dobra materialne trudno jest młodym ludziom odnaleźć prawdziwe wartości, a przecież nie brak wybitnych osobowości wśród Polaków. Któż nie zna Jana Pawła II, Wisławy Szymborskiej czy Józefa Piłsudskiego? Często jest to jednak wiedza bardzo fragmentaryczna.
Nasi uczniowie przystąpili do Konkurs Wiedzy o Sławnych Polakach pt. "Szukamy autorytetów", by zgłębić swoją wiedzę na temat życia i działalności wybitnych Polaków, Konkurs, który miał formę testu, odbył się 26 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach. Nasza szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy VI. Dwie z nich zostały laureatkami konkursu: Patrycja Piła zajęła I miejsce, Joanna Molenda - II miejsce, natomiast trzecia z uczennic – Malwina Naporowska - otrzymała wyróżnienie.
Uczestnicy konkursu mieli okazję do rozszerzenia swojej wiedzy o historycznych postaciach , a nabyta wiedza z pewnością będzie również pomocna na lekcjach języka polskiego czy historii. Gratulujemy!
Ewa Nowaczkiewicz
Przegląd Artystyczny Szkół
W dniu 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się na deskach BSCK. Reprezentowali nas : Piotr Nowak, Marta Koziara, Klaudia Szcześniak, Ala Nowak, Basia Nowak, Oliwka Kowalska, Zosia Myszk, Justynka Wach, Martynka Wardzichowska, Gabrysia Klepacz,Natalka Kolarz, Ola Milewska. Uczniowie wykonali piosenki - Przyjaciel wie i Rowerowa piosenka, oraz zatańczyli układ do utworu Ewy Farna. Występ spodobał się Radzie Artystycznej i zaprosiła ona naszych uczniów do zaprezentowania się szerszej publiczności. Podziękowania kierujemy w stronę rodziców za dowóz dzieci do Buska i zapewnienie strojów.
Renata Bugdalska
Konkurs recytatorski
„Rodzina razem się trzyma”
Dnia 22.04.2015r. w naszej szkole po raz XII odbyły się eliminacje gminne "Małego" Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Rodzina razem się trzyma". W konkursie wzięło udział 5 szkół (Dobrowoda, Siesławice, Szaniec, Szczaworyż, Zbludowice).
Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice
Klasa 0 - Julia Gwóźdź
Klasa I - Alicja Nowak
Klasa II - Zofia Myszk
Klasa III - Natalia Orzeł
Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach:
Klasy 0 - I oraz klasy II - III. W pierwszej kategorii zwyciężył Ernest Opozda ze szkoły w Zbludowicach, miejsce drugie zajęła Anna Zoch również ze szkoły w Zbludowicach, miejsce trzecie Wiktoria Drzazga ze szkoły w Szczaworyżu.
W kategorii drugiej zwyciężyła Zofia Myszk ze szkoły w Dobrowodzie, drugie miejsce zajęła Amelia Paw ze szkoły w Zbludowicach, miejsce trzecie zajął Jakub Lipiński ze szkoły w Szańcu.Wszyscy uczestnicy zaprezentowali piękne wiersze o tematyce rodzinnej. Były to wiersze zarówno bardzo nostalgiczne jak i pełne humoru. Uczestnicy mimo młodego wieku wykazali się talentem recytatorskim.
Na zwycięzców czekały nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. W przerwie konkursu uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Zwycięzcy eliminacji gminnych zmierzą się w kolejnym etapie powiatowym, który odbędzie się 14.05.2015r. o godzinie 09:00 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku Zdroju.
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim opiekunom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Serdecznie gratuluję naszej uczennicy Zosi Myszk i życzę powodzenia w kolejnym etapie.
Koordynator Danuta Dziadek
Echo sportowe
Mini Piłka Ręczna Dziewcząt
Zawody odbyły się 20.03.2015r na Hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Powiatowego w Busku Zdroju. W rozgrywkach brały udział reprezentacje Szkoły Podstawowej w Kołaczkowicach, Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku Zdroju, Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku Zdroju. Zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie po wygraniu wszystkich meczów ( Dobrowoda – Kołaczkowice 7:2, Dobrowoda – SP nr 1 Busko 5:1, Dobrowoda – SP nr 3 Busko 9:1 ) zajęły I miejsce awansując tym samym do półfinału wojewódzkiego w piłce ręcznej.
Mini Piłka Nożna Chłopców Szkół Wiejskich
o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Busko Zdrój
Zawody odbyły się 24.03.2015r. w Kołaczkowicach. W rozgrywkach wzięły udział ZPO w Szańcu, ZPO w Zbludowicach, SP w Dobrowodzie, SP w Siesławicach, SP w Kołaczkowicach. Po emocjonujących meczach i przegraniu tylko z reprezentacją szkoły z Szańca uczniowie z Dobrowody zajęli II miejsce.
Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne
Chłopców i Dziewcząt
Zawody odbyły się 10.04.2015 r. na stadionie w Busku Zdroju. W zawodach brały udział SP w Dobrowodzie, SP nr 2 w Busku Zdroju, SP w Kołaczkowicach, SP w Siesławicach, SP nr 1 w Busku Zdroju. Zawody podzielone były na pięć konkurencji : bieg na 60m, bieg na 300m, bieg na 1000m chłopcy i 600m dziewczyny, rzut piłeczką palantową i skok w dal.
Wyniki :
Piła Patrycja I miejsce – rzut piłeczką palantową,
II miejsce – 60m Molenda Joanna
III miejsce – rzut piłeczką palantową,
III miejsce – skok w dal Durnaś Dominika
III miejsce – bieg na 300m, III miejsce – bieg na 60m
Dusza Dawid III miejsce – bieg na 300m
Radosław Sędzielewski
Edukacja teatralna
Dnia 21 kwietnia uczniowie klasy IV, V i VI wybrali się do BSCK, aby obejrzeć spektakl teatralny pod intrygującym tytułem „Świat robotów”. Adaptację sceniczną na podstawie książki ,,Bajki robotów” Stanisława Lema wystawił Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Składały się na nią najbardziej znane opowiadania, które tworzyły spójną całość – połączenie żartu, baśni i science fiction. Czysty humor, dowcip słowny, aktorskie gagi sprawiły, że drugim bohaterem tego spektaklu jest „Śmieszność” – która towarzyszy nam według Lema zawsze i wszędzie. Spektakl dopełniła muzyka oraz efektowna gra świateł. W końcowej scenie pełnej humoru, napięcia, gonitwy – nawet za kulisy, kolejny już raz na scenie wspólnie z aktorami wystąpił jeden z uczniów – widzów spektaklu. Udało mu się rozśmieszyć publiczność, a nawet aktorów, za co został nagrodzony dużymi brawami. Spektakl miał duże wartości dydaktyczne i wychowawcze. Uczniowie mogli poznać nowy rodzaj sztuki oraz poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą polskiej literatury. Przedstawienie bardzo podobało się uczniom, nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
Teatr to magia! Z całą pewnością nie będzie to nasze ostatnie spotkanie z teatrem…Ewa Nowaczkiewicz
Lekcja biblioteczna o H.Ch. Andersenie
9 kwietnia 2015r. uczniowie kl. I-III wzięli udział w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez panie bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Busku- Zdroju p. Aleksandrę Gut i p. Ewę Tarapatę. Tematem spotkania było życie i twórczość Hansa Chrystiana Andersena w 210 rocznicę urodzin pisarza ze szczególnym uwzględnieniem baśni pt. „Calineczka” i obejmowało prezentację multimedialną oraz liczne konkursy.
Po powitaniu przybyłych gości, lekcję poprowadziła Ewa Tarapata. Nauczycielka przedstawiła twórczość Hansa Christiana Andersena, a następnie zapoznała ich z najpiękniejszymi baśniami duńskiego baśniopisarza. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością baśni, bardzo chętnie opowiadając przygody bohaterów.
W ramach zabaw konkursowych najmłodsi zgadywali, z jakich baśni pochodzą prezentowane na slajdach scenki oraz układali z puzzli obrazki przedstawiające główną bohaterkę baśni. Nie lada zdolnościami aktorskimi wykazali się wszyscy uczniowie podczas ostatniej zabawy konkursowej, w której wykorzystano elementy dramy. Uczniowie w trakcie tej zabawy wcielili się w bohaterów baśni i odegrali przypisane im role.Na zakończenie podziękowaliśmy zaproszonym gościom i umówiliśmy się na następne spotkanie w Bibliotece Pedagogicznej w Busku Zdroju.
Marta Skowrońska
Przegląd piosenki europejskiej
W dniu 26 marca 2015 roku w BSCK odbył się Przegląd Piosenki Europejskiej. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. W kategorii klas I- III uczennice klasy II zaśpiewały piosenkę „Rivers of Babylon” zespołu Boney M. i zdobyły wyróżnienie.
W kategorii IV-VI uczeń klasy IV Piotr Nowak zaśpiewał piosenkę „October and April”. Dwie dziewczynki z klasy V zatańczyły do piosenki śpiewanej przez Piotra.
Za wykonanie piosenki Piotr zdobył III miejsce.
Urszula Wiśniewska
Super debiut Kamila
Kamil Skotnicki 30 marca 2015 roku wziął udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku -Zdroju.
Kamil włożył bardzo dużo pracy w przygotowanie do turnieju. W ramach przygotowań m.in. odwiedziliśmy Państwową Straż Pożarną w Busku-Zdroju, gdzie zobaczył sprzęt będący na wyposażeniu jednostki i wysłuchał informacji na temat jego działania.
Kamil super zadebiutował w tych eliminacjach i godnie reprezentował Szkołę Podstawową w Dobrowodzie. Po podliczeniu punktów okazało się, że Kamil miał trzeci wynik punktowy spośród wszystkich uczestników z całego powiatu. Ostatecznie zajął czwarte punktowane miejsce. W nagrodę otrzymał gadżety, min.: piłkę, plecak, słodycze, itp.
Pomimo dużej konkurencji Kamil, uczeń klasy IV, pokonał wielu starszych kolegów i koleżanki. Jest to dobry prognostyk na przyszłość. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.
Szczególne podziękowania dla mamy Kamila i dla pani dyrektor Marty Skowrońskiej za pomoc w przygotowaniach do konkursu.
mgr Barbara Wielgo
„Świat starożytnej Grecji”
Dnia 18 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku – Zdroju odbył się etap gminny Powiatowego Konkursu Mitologicznego dla szkół podstawowych powiatu buskiego „Świat starożytnej Grecji”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów zainteresowanych starożytną kulturą i mitologią grecką.
Cele konkursu:
· popularyzacja wiedzy o literaturze antycznej i jej ponadczasowości,
· budzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą starożytną,
· wykazanie się znajomością treści mitów greckich,
· doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
· szukanie związków między mitologią grecką a współczesnym językiem,
· mobilizowanie uczniów do zdobywania wiedzy,
· integrowanie uczniów z różnych szkół,
· promowanie uczniów uzdolnionych z przedmiotów humanistycznych,
· motywowanie do zdrowej rywalizacji,
· uświadomienie konieczności respektowania reguł konkursu.
Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 2 uczniów klasy szóstej: Patrycja Piła i Jan Rogowski.
Ewa Nowaczkiewicz
XXVI Rajd Grochowiska 2015
Dnia 28 marca 2015 roku 15 Buska Drużyna Wielopoziomowa pod opieką dh Doroty Olszowej wybrała się na XXVI Rajd Grochowiska 2015. O godzinie 8.00 spod domu Harcerza 8 osób Julka Topór z 0, Ola Milewska i Mateusz Smak z klasy II oraz Łukasz Dulik, Ola Kubasik, Natalka Orzeł, Mateusz Sagan i Iza Wleciał wyruszyły na trasę Rajdu. Trasa prowadziła ścieżką rowerową aż do Grochowisk. Szczęście nam sprzyjało bo mimo zapowiedzi nie padał deszcz. Było chłodno, ale nie marzliśmy. Wszyscy dzielnie maszerowali podziwiając po drodze pierwsze oznaki wiosny. Po dotarciu na Grochowiska chętne dzieci zjadły kiełbaskę z ogniska i napiły się gorącej herbaty. Następnie wszyscy uczestnicy zebrali się pod pomnikiem powstańców gdzie odbył się Apel Poległych, złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Po oficjalnych uroczystościach udaliśmy się na gorącą grochówkę. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek i upominek po czym autokarami wróciliśmy do domu.
Pierwszy Dzień Wiosny
Dnia 20.03.2015 w naszej szkole żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Tydzień wcześniej każda klasa otrzymała list od Pani Wiosny i zadania do wykonania
Kochane dzieci!
Uwięziła mnie zła zima
Gdzieś daleko, za górami, za lasami.
Kto mnie uratuje,
Temu pięknie podziękuję!
Przygotujcie piękne rysunki
Panią Wiosnę ubierzcie,
Kilka słów o niej zbierzcie
Jak przybędę, niech będzie radośnie.
20 marca o godz.11.00
Na holu się zbierajcie
i na mnie czekajcie.Klasa III z wychowawczynią przygotowała montaż słowno - muzyczny pt. „Powitanie wiosny”. Każda z klas prezentowała swoją wersję wiosennej panny oraz w formie wiersza, piosenki lub krótkiego opisu przedstawiła jej zalety:
- WIOSNA SŁONECZNA
- WIOSNA RADOSNA
- WIOSNA UŚMIECHNIĘTA
- WIOSNA PIĘKNA
- WIOSNA KOCHAJĄCA
- WIOSNA KWIECISTA
- WIOSNA KOLOROWA.Następnie odbył się pokaz mody wiosennej, po czym wszyscy ruszyli z Marzannami na plac szkolny aby spalić Marzannę i przepędzić złą zimę.
Archiwum Aktualności