• "Mali inżynierowie" - projekt w klasie III

• Uczniowie kl.III pod kierunkiem pani Marty Skowrońskiej przystąpili do Projektu „Mali Inżynierowie. Czym możemy podróżować” . Projekt realizowany jest we współpracy z Uniwersytetem Dzieci w Krakowie. Zrealizowaliśmy już zajęcia na temat:

• Dlaczego strach i złość są  nam potrzebne?
            • Jak trenować myślenie?

Na zajęciach dzieci tworzyły swoją mapę przestrzenną  w klasie na podstawie prezentacji i rysunku mapy z projektu. Bardzo się zaangażowali tworząc góry, wodospady, jeziora zamieniając klasę w bajeczną krainę. Wykorzystaliśmy do tego  materiały, którymi dysponowaliśmy (np. koce, papier, bibułę, szarfy, ringo, dywan, krzesła, stoliki), aby przygotować góry, ognisko, jezioro i inne elementy widoczne na mapie(np. dwie połączone ławki to jaskinia, wieszak to wodospad, dywan to jezioro itd.)

Obejrzeliśmy również film pt.” Jak radzić sobie w sytuacjach zaskakujących ”, w którym psycholog, Anna Pactwa, opowiedziała, jak radzić sobie z niespodziewanymi sytuacjami.

W drugiej części zajęć uczniowie poznali urodzinową przygodę pewnego chłopca, którego zaskoczyli koledzy i zadaniem dzieci było przygotowanie przyjęcia. Z tym zadaniem również sobie świetnie poradzili. Pracując w grupach podzielili się obowiązkami i przygotowali wspaniały tort, dekorację i super gry. Celem tego ćwiczenia było kreatywne rozwiązanie problemów i przygotowanie przyjęcia

urodzinowego przy użyciu rekwizytów dostępnych w klasie.

W ramach projektu wszyscy uczniowie otrzymali Indeksy Ucznia Uniwersytetu Dzieci.

• "Wielki Dzień Nauki"- w Szkole Ponadpodstawowej im. M. Kopernika w Busku- Zdroju

• W dniu 20.02.2020 klasa VIII brała udział w “Wielkim Dniu Nauki”, który odbył się w Szkole Ponadpodstawowej im. Mikołaja Kopernika w Busku- Zdroju. Uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju warsztatach przygotowanych przez organizatorów. Opiekun, który został Nam przydzielony oprowadził klasę ósmą po całej szkole pokazując pracownię historyczną, biologiczną, językową, matematyczną i wiele innych. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia gastronomiczne,   na których uczniowie poznali tajemnicę robienia kruchych ciastek, a nawet  mogli je samodzielnie wykonać. Najlepsze było to, że po zakończeniu warsztatów skosztowali wypieków. Z ciekawością uczniowie przyglądali się nakrytym stołom z tradycyjnymi śniadaniami z Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii. Mogli również spróbować smacznie wyglądających deserów przygotowanych przez uczniów klasy trzeciej  hotelarstwa.

Wiśniewska Urszula

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

• Dzień Babci i Dziadka to jedno z piękniejszych dni w naszym kalendarzu, to właśnie w tym dniu możemy uroczyście podziękować im za pomoc w naszym wychowaniu.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki w odświętnych strojach , z pełnym zaangażowaniem, zademonstrowały swoje umiejętności sceniczne. Na zaproszonych gości czekały też skromne prezenty od wnuków oraz słodki poczęstunek.

• Zabawa choinkowa w klasach VII-VIII

• 13 lutego w wigilię Walentynek uczniowie klasy VII i klasy VIII mieli zorganizowaną zabawę choinkową w nastroju walentynkowym. Oprawą muzyczą zajął się jak co roku Grzegorz Drechnowicz. Wystrój sali balowej przyygotowała klasa siódma, gdzie dominowały czerwone balony w ksztacie serc.
               Młodzież świetnie bawiła się od godziny 17:00 do 19:15. W czasie przewry tanecznej tancerze odpoczywali w salach prowadząc dyskusje, spożywając zamówioną pizzę oraz przygotowane przez dziewczyny smakołyki a także uzupełniając płyny.

Rozbawiona i zmęczona tańcami młodzież rozeszła się domów.

Bożena Krupa

• Kolędnicy misyjni

• 25 stycznia nasi mali misjonarze i opiekunowie udali się na spotkanie Diecezjalne Kolędników Misyjnych do Miechowa. Było to dla nas pierwsze takie spotkanie i dlatego wszyscy z ogromnym zapałem pomimo ferii udaliśmy się do Bazyliki Grobu Bożego do Miechowa. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym kolędowaniem. Później siostra zakonna przybliżyła historię Bazyliki. W trakcie spotkania o swojej posłudze misyjnej opowiadał ks. Grzegorz Pańczyk, który od 9 lat jest proboszczem w jednej z Parafii w Peru. Spotkanie uświetniły też animacje misyjne, zabawy w Indian peruwiańskich i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą gwiazdę.

Ks. dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci przybliżył nam historię Grobu Bożego w Miechowie, mogliśmy go zobaczyć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie spotkania uczestniczyliśmy we wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem ks. Bp. Jana Piotrowskiego, który podkreślił, że mali misjonarze są uczestnikami wielkiego dzieła, które wyrasta z wiary, aby ona stała się darem dla innych. Dziękował wszystkim za trud kolędowania.

Na koniec otrzymaliśmy upominki- gadżety misyjne oraz słodki poczęstunek. Ubogaceni duchem modlitwy wróciliśmy do swoich domów na wymarzony odpoczynek.

Wyjazd do Miechowa sfinansował nam ks. Proboszcz Piotr Rojewski

Wszystkim rodzicom za dowóz dzieci dziękuję, a szczególnie opiekunom.

Pani katechetka.