• Spotkanie z policjantem

•         Dnia 27.01.2021r. przybyli do naszego oddziału przedszkolnego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Pani Justyna Konopka ciekawie opowiadała o pracy policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy - dzieci  podarowały gościom wcześniej wykonane rysunki. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci! Pani Justyna rozdała dzieciom piękne kolorowanki a najmłodsi podziękowali za przybycie.

• Szkolny Informatyczny Konkurs na najciekawszą prezentację "Jan Długosz"

• W grudniu został ogłoszony szkolny konkurs informatyczny na najciekawszą prezentację w PowerPoncie na temat "Jan Długosz". Celem konkursu było poznanie życiorysu patrona naszej szkoły, Jego twórczości i życia, ciekawostek i zaprezentowanie zebranych wiadomości i zdjęć w formie prezentacji multimedialnej.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

Prace oceniane były w dwóch grupach wiekowych, tj. I grupa - klasy V-VI, II grupa - klasy VII-VIII.

Wszystkie prace były na wysokim poziomie. Jury oceniło prace następująco:

I grupa:

I miejsce - Julia Gwóźdź

II miejsce - Bartosz Górak, Joanna Milewska

III miejsce- Natalia Kuc, Mateusz Matusik

Wyróżnienie - Wojciech Skiba, Andżelika Adamczyk, Klara Woś

II grupa:

I miejsce - Gabriela Klepacz

II miejsce - Ola Milewska

III miejsce - Dawid Dulik

Wyróżnienie - Kamil Burchan, Patryk Majewski

Wszyscy uczniowie otrzymali celującą ocenę cząstkową z informatyki, punkty z zachowania zgodnie ze statutem szkoły oraz dyplomy i nagrody, które zostaną wręczone w późniejszym czasie.

Wszystkim gratulujemy.

Bożena Krupa

Wybrane slajdy z prezentacji uczniów

• "Najpiękniejszy różaniec" - konkurs szkolny

• W październiku w naszej szkole odbył się  konkurs na: „ Najpiękniejszy różaniec”.  Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i pomysłowością.  Celem konkursu było: zaangażowanie uczniów do głębszego przeżywania modlitwy różańcowej w kościele, a także w rodzinnych domach, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości, budzenie aktywności twórczej, rozwój talentów u uczniów, promowanie młodych talentów. Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-III i IV-VI.  Jury oceniając prace brało pod uwagę następujące kryteria:

-wartość artystyczną i ogólne wrażenie estetyczne, wkład pracy, pomysłowość.

Przyznano następujące miejsca:

W kategorii klas I-III

1. Małgosia Wilk kl. III
            2. Wiktoria Pechcińska kl. III
            3. Amelia Gwóźdź kl. II

1. Hubert Górak kl. II
            2. Emilia Nowak kl. I

1. Kosałka Klaudia kl. II
            2. Kamil Kopeć kl. II

W kategorii klas IV-VI

1. Amelia i Julka Gwóźdź kl. VI i II
            2. Szymon Kolarz kl. V

1. Bartosz Górak kl. VI

1. Wojciech Kopeć kl. VI
            2. Mateusz Matusik kl. VI

Wszyscy uczestnicy otrzymali oceny celujące z religii. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy" i nagrody rzeczowe wszystkim wyróżnionym i biorącym udział w konkursie. Wszystkim dziękuję i zachęcam do udziału za rok. Pani katechetka

• XX Dzień Papieski

• W dniu 11 października uczniowie z naszej szkoły pod opieką pani katechetki wzięli udział w obchodach XX Dnia Papieskiego. Uczniowie uczestniczyli we Mszy św. przygotowując czytania, śpiew psalmu. Po Mszy św. kwestowali przy Kościele zbierając do puszek pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Wszystkim dzieciom dziękuję za zaangażowanie w to dzieło.