• IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny w ZPO W Zbludowicach
          • IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny w ZPO W Zbludowicach

          •                                        Mamy sukces w konkursie matematycznym !

            Dnia 10 maja 2016r. uczennice klasy VI: Zuzanna Kuc oraz Julia Smorga uczestniczyły w IV Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Zbludowicach. W zmaganiach uczestniczyło 7 szkół  z gminy Busko - Zdrój. Nasze uczennice bardzo dobrze napisały test i godnie reprezentowały szkołę. Zuzanna zajęła II miejsce, Julia zdobyła wyróżnienie.

            Gratulujemy dziewczętom oraz opiekunce pani Anicie Skotnickiej.yes

        • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sławnych Polakach pt. ,,Szukamy autorytetów".
          • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sławnych Polakach pt. ,,Szukamy autorytetów".

          • Dnia 28.04.2016r. w Szkole Podstawowej w Zbludowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sławnych Polakach pt. ,,Szukamy autorytetów". Uczniowie napisali test, który wymagał opanowania obszernej wiedzy dotyczącej życia i działalności 12 sławnych Polaków.

            Po sprawdzeniu prac okazało się, ze poziom wiedzy uczniów jest bardzo wysoki. Konkurs bez wątpienia zachęcił uczniów do dalszego poszerzania wiedzy o sławnych Polakach i szukania autorytetów do naśladowania.

            W rywalizacji wzięły udział 3 uczennice klasy VI: Julia Smorga, Zuzanna Kuc i Wiktoria Ficek. Wśród grona laureatów znalazła się Julka, która zajęła II miejsce.

            Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy konkursu dyplomy. Gratulujemy!

            Ewa Nowaczkiewicz

        • Przegląd Artystyczny Szkół w BSCK  w Busku-Zdroju
          • Przegląd Artystyczny Szkół w BSCK w Busku-Zdroju

          • Wzorem ubiegłych lat, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Artystycznym Szkół z terenu naszej gminy.
            Na deskach Buskiego Samorządowego Centrum Kultury zaprezentowali następujące utwory:
            - układ taneczny do muzyki z filmu Piraci z Karaibów;
            - zaśpiewali Śmieszną Piosenkę;
            - na zakończenie połączyli swe siły wokal i taniec, wykonali Deszczową Piosenkę.
            W tegorocznym przeglądzie wzięli udział:
            Marta Koziara, Klaudia Szcześniak, Piotr Nowak - śpiew.
            Alicja Nowak, Barbara Nowak, Amelia Majewska, Zofia Myszk, Oliwia Kowalska, Martyna Wardzichowska ,Kinga Gadawska, Natalia Kolarz, Gabriela Klepacz, Aleksandra Milewska, Justyna Wach - taniec.
            Komisja Artystyczna w składzie- Mariola Żak, Ewa Marciniec, Tomasz Śledź bacznie przyglądała się młodym wykonawcom. 
            Uczniowie w piękny sposób zaprezentowali efekty swojej pracy, otrzymali dyplom, nagrody książkowe oraz zaproszenie do Zdrojowej Muszli Koncertowej.
            W dniu 2 maja wystąpili dla szerszej publiczności, dostali gromkie brawa od kuracjuszy i rodzin, które na ten występ przybyły bardzo licznie.
            Dziękujemy rodzicom za pomoc w czasie występu, za dowóz uczniów i za wszelkie dobre słowa, oraz wsparcie.    



                                                                                                                                                Renata Bugdalska

        • "Witaj majowa jutrzenko..." - uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • "Witaj majowa jutrzenko..." - uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • „Witaj majowa jutrzenko…”

                        Dnia 29 kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu flagowego oraz odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie klasy piątej i szóstej zainscenizowali dramatyczne wydarzenia II rozbioru Polski oraz obrady Sejmu Wielkiego wcielając się w postaci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, marszałka Stanisława Małachowskiego, Stanisława Staszica i Hugo Kołłątaja. W trakcie przedstawienia zaśpiewano „Pieśń konfederatów barskich”.  Mali aktorzy przypomnieli ważne fakty z historii Polski.

            Podniosły nastrój podkreśliła patriotyczna scenografia z symbolami narodowymi Polski, galowy strój uczniów, chorągiewki i biało – czerwone kotyliony uczniów i nauczycieli. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie pieśni „Witaj, majowa jutrzenko”.

            3 maja 2016 roku w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, odbyły się obchody miejskie święta narodowego, które  zostały zorganizowane przez pracowników Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.  W uroczystości wzięła udział również nasza drużyna zuchów pod opieką dh Doroty Olszowej, dh Marty Skowrońskiej oraz pani Barbary Wielgo. Zuchy złożyły wiązankę kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

        • "MOJE PIERWSZE PRAWO JAZDY" - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
          • "MOJE PIERWSZE PRAWO JAZDY" - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

          • 29.04.2016r. w szkole odbyło się spotkanie z Policjantami z "Drogówki" pod hasłem "Moje pierwsze prawo jazdy" goście omawiali zagadnienia z zakresu ruch drogowego. Uzyskane informacje porządkowały wiedzę uczniów przed którymi pierwszy egzamin na "rowerowe prawo jazdy". Obecny na spotkaniu funkcjonariusz z KPP w Busku Zdroju -Tomasz Piwowarski zwracał uwagę na odpowiedzialność jaka spoczywa na uczestnikach ruchu drogowego. Przybyli policjanci z KWP w Kielcach: obdarowali uczniów odblaskami i drobiazgami za wykazanie się wiedzą z zakresu budowy i działania roweru, przepisów ruch drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Następne spotkanie - robocze, to już egzamin. Wszystkim, przed którymi egzamin, w trosce o Wasze bezpieczeństwo, życzymy powodzenia!
             

        • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej-eliminacje wojewódzkie - Kamil laureatem
          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej-eliminacje wojewódzkie - Kamil laureatem

          • 27.04.2016r. w  Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej   w Kielcach odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

            Kamil Skotnicki zajął I miejsce i ZWYCIĘŻYŁ w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Pokonał uczniów z 13 powiatów województwa świętokrzyskiego. Eliminacje składały się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego.  Testy pisali wszyscy uczestnicy - 30 pytań w 30 minut. Trzech uczniów, którzy uzyskali najwięcej punktów z testu przeszło do etapu ustnego. Każdy z nich odpowiadał na 5 pytań. Po podsumowaniu punktów okazało się, że Kamil ma taka samą ilość punktów co inny uczestnik finału. Aby wyłonić zwycięzcę była dogrywka. Przy szóstym pytaniu rywal udzielił złej odpowiedzi i  Kamil wygrał, tym samym zakwalifikował się do udziału w eliminacjach centralnych OTWP.

            Otrzymał dyplomy, gadżety, słodycze i TABLET z dostępem do Internetu.

            Przed nami jeszcze wiele pracy, nauki, aby jak najlepiej przygotować się do eliminacji centralnych. tam oprócz etapu pisemnego i ustnego są jeszcze do wykonania zadania praktyczne. Nowe urządzenie na pewno w tym pomoże.

            Kamil godnie reprezentował naszą szkołę, gminę i powiat.

            Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

                        Barbara Wielgo

             

        • TYDZIEŃ EKOLOGICZNY W SZKOLE - SPRAWOZDANIE
          • TYDZIEŃ EKOLOGICZNY W SZKOLE - SPRAWOZDANIE

          • Poniedziałek był Dniem Słońca. Uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły  w ubraniach w kolorze żółtym.

                Na lekcjach odbyły się wybory najsympatyczniejszej uczennicy i ucznia z każdej klasy. Wychowawcy ozdabiali uczniów pieczątkami z uśmiechem przygotowanymi przez naszą panią dyrektor Barbarę Guzińską. Tego dnia odbyło się  również w spotkanie z pielęgniarką szkolną   p. Elżbietą Gołębiowską. Tematem spotkania był „ Zdrowy styl życia” opracowany w formie prezentacji multimedialnej i wzbogacony dyskusją na żywo. Głównym celem zajęć  było uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o zdrowie poprzez zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia. Uczniowie dowiedzieli się , jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa zdrowa żywność oraz w jaki sposób same mogą wpływać na swoje zdrowie poprzez dokonywanie właściwych wyborów żywieniowych (ograniczenie słodyczy, spożywanie owoców i warzyw). Pani pielęgniarka uświadomiła uczniom,   że taki zdrowy styl życia jest szczególnie ważny w wieku szkolnym, kiedy to występują zwiększone potrzeby żywieniowe ze względu na intensywny wzrost, dużą aktywność i sprawność fizyczną. Oprócz tematu zdrowego odżywiania podczas rozmowy poruszona została kwestia higieny ciała, spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz znaczenia ilości snu dla młodego organizmu. Poruszony został również temat szkodliwości palenia i innych używek, z którymi mogą zetknąć się dzieci w dzisiejszym niebezpiecznym świecie.
            Tematy poruszane przez panią pielęgniarkę cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na wiele pytań i z  zaciekawieniem słuchały cennych rad.

            Dziękujemy pani Eli za ciekawą pogadankę. Jesteśmy zadowoleni  ze współpracy z panią pielęgniarką.

            Dzień ten mimo niezbyt słonecznej pogody,  był bardzo ciepły i radosny.

            Wtorek był  Dniem Natury.  W strojach uczniów i nauczycieli przeważał kolor brązowy.

            Uczniowie klas I-III w trakcie zajęć szkolnych wykonywali prace plastyczne pt. „ Kochane zwierzaki”. Na wyróżnienia zasłużyły prace uczniów z klasy III, które były wykonane bardzo starannie i  pomysłowo. Postarały się również dzieci z klasy I, II a nawet maluchy z zerówki, które też bardzo chętnie rysowały swoje ulubione zwierzątka.

            Wyróżnienia:

            1. Zofia Myszk kl. III
            2. Martyna Wojciechowska kl.III
            3. Oliwia Kowalska kl. III
            4. Justyna Wach kl.III
            5. Grzegorz Drechnowicz kl. III
            6. Patryk Dusza kl. III
            7. Kacper Szczesniak kl. III
            8. Mateusz Smak kl. III
            9. Wojciech Skiba kl. II
            10. Jakub Nowak kl.II
            11. Jakub Kolarz kl.II
            12. Filip Kałuża kl. II
            13. Maciej Gwóźdź kl.II
            14. Jakub Grudzień kl.II

            W klasach IV- VI odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej pod nazwą „Uczmy się ekologii”. Uczniowie mieli do napisania test, w którym musieli wykazać się znakomitą wiedzą na temat struktury i ochrony środowiska naturalnego. Okazało się, że dzieci świetnie znają tę tematykę i wiedzą jak żyć ekologicznie. Laureatem konkursu został uczeń klasy VI – Eryk Wardzichowski, który uzyskał maksymalną ilość punktów. Brawo!!

            W środę na korytarzach szkoły było pomarańczowo. Był to Dzień Zdrowia.

                W szkole można było zobaczyć wiele akcentów w tym kolorze, zarówno w ubiorze uczniów jak i nauczycieli. Nie zabrakło też pomarańczy i soku pomarańczowego, które chętnie spożywaliśmy, by być zdrowymi!                                                                                     

            W klasach I- III panie wychowawczynie rozmawiały z dziećmi o zdrowiu, jak dbać  o higienę jamy ustnej i całego ciała, co jeść, by być zdrowym oraz jak postępować, by nie zarazić się chorobami „brudnych rąk”.

            Dzieci starsze miały za zadanie wykonać prace plastyczne pt.: „Kolorowy i zdrowy jadłospis”. Wśród różnobarwnych propozycji  najciekawszą  pod względem pomysłu  i techniki wykonania była praca Klaudii Szcześniak z kl. V. Na wyróżnienia zasłużyły również prace:  Kingii Kanickiej i Krystiana Kalety z kl. VI, Łukasza Dulika i Wojciecha Jarosa z kl. IV oraz Natalii Walasek z kl. V.

            Dzień czwarty- Dzień Ekologa przybrał barwę niebieską.

            W tym dniu w klasach młodszych dzieci oglądały prezentację multimedialną na temat ochrony środowiska i sposobu segregacji odpadów oraz film przyrodniczy pt. „ Skarby leśnego królestwa”.

            Uczniowie klas  IV-V wraz z panią Anitą Skotnicką i Renatą Bugdalską wybrali się na wycieczkę szkolną do Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych oraz zwiedzali Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Podczas tych zajęć dzieci nauczyły się, co to znaczy recykling i jak segregować odpady. Zobaczyły również, jak przebiega proces sortowania odpadów  i pozyskiwania surowców wtórnych, po to, by zmniejszyć ilość śmieci na wysypiskach  i poprawić stan środowiska naturalnego.

            Piątek był  Dniem Ziemi. Tego dnia w ubiorze uczniów oraz nauczycieli przeważał kolor zielony.

            Od rana w szkole było gwarno i wesoło. Dzień zaczął się od apelu szkolnego, podczas którego pani Dyrektor wraz z organizatorką Tygodnia Ekologicznego panią  Anitą Skotnicką wręczały dyplomy oraz nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach. Były też słodycze dla wszystkich uczniów w nagrodę za kolorowe ubiory.

            Po apelu dzieci klas 0-III udały się wraz z paniami : Dorota Olszową, Barbarą Wielgo, Danutą Dziadek oraz Martą Skowrońską na spacer w celu posprzątania najbliższej okolicy min. otoczenia szkoły , Ośrodka Zdrowia, poboczy dróg oraz terenu wokół kościoła   w Dobrowodzie. Po ciężkiej pracy rodzice wraz z nauczycielami zorganizowali dzieciom pieczenie kiełbasek na grillu, które bardzo smakowały na świeżym, wiosennym powietrzu.

            Natomiast klasy IV- VI wraz z panią Anitą Skotnicką, Ewą Nowaczkiewicz i Renatą Bugdalską wyruszyły w dalszy teren drogą do Baranowa. Posprzątali rowy wzdłuż drogi, którą szli, pobliskie lasy oraz przystanki, a także wszystkie dróżki i sąsiadujące z nimi  pola  w miejscowości Baranów. Akcja ta odbyła się we współpracy z sołtysem panem Stanisławem Świądrem, który na zakończenie zaprosił dzieci i panie na ognisko z pieczeniem kiełbasek. Były też zabawy, dzieci mogły pograć w piłkę, pobawić się w piaskownicy lub zwyczajnie odpocząć na świeżym powietrzu rozmawiając  z kolegami i koleżankami. Było bardzo przyjemnie i wesoło, dopisywała też pogoda. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Dziękujemy panu Sołtysowi za wszystkie atrakcje, jakie dla nas przygotował  w tym dniu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów powtórzymy tę szlachetną akcję.

            Tak przebiegał Tydzień Ekologiczny w naszej szkole. Dziękuję wszystkim dzieciom za aktywny udział, nauczycielom i rodzicom za pomoc, pani Dyrektor za wsparcie i nagrody.

            Anita Skotnicka

        • XXIV Tydzień Kultury Języka
          • XXIV Tydzień Kultury Języka

          • Dnia 15 kwietnia zakończył się, organizowany po raz pierwszy w naszej szkole, XXIV Tydzień Kultury Języka. Tegoroczne hasło Tygodnia brzmiało: „Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo”.

            Szczegółowy program XXIV Tygodnia Kultury Języka: 7 12 marca 2016 r.

            ROK 2016 ROKIEM HENRYKA SIENKIEWICZA

            L.p.

            Hasło –

            języki sztuk

             

             

            Instytucja

            organizująca

             

            Tytuł wydarzenia

            Adresat

            Miejsce

            i czas realizacji

             

            Osoba

            odpowiedzialna

             

             

            1.

            Mistrz

            powieści

            historycznej

             

               Szkoła        Podstawowa                w Dobrowodzie

            Dzień  z Sienkiewiczem

            przybliżenie sylwetki pisarza oraz jego utworów,

            - wystawka książek pisarza

            głośne czytanie fragmentów prozy

            Sienkiewicza,

            krzyżówka

            - karta pracy

            -tworzenie folderów  i albumów nt. życia, twórczości pisarza i ekranizacji jego dzieł

            Uczniowie klas

              IV VI

             

            Szkoła Podstawowa              w Dobrowodzie

             

             Poniedziałek    11.04. 2016r.

             

            Ewa Nowaczkiewicz

            Bożena Krupa

            2.

            Kultura Języka Polskiego

            Szkoła Podstawowa             w Dobrowodzie

            Szkolny Konkurs Ortograficzny   pod hasłem „Ortograficzne zmagania  z Sienkiewiczem”

            Uczniowie klas

              II VI

             

            Szkoła Podstawowa              w Dobrowodzie

             

            Wtorek                     12.04. 2016r.

             

            Ewa Nowaczkiewicz

            Danuta Dziadek

            Marta Skowrońska

            3.

            Ekranizacje

            dzieł pisarza

            Szkoła Podstawowa  w Dobrowodzie

            Projekcja filmu pt. „W pustyni  i w puszczy”

            - zapoznanie uczniów z najważniejszymi informacjami                   na temat filmu i jego twórców

            - ilustrowanie wybranej przygody bohaterów filmu

            Uczniowie klas

            II VI

             

            Szkoła Podstawowa         w         Dobrowodzie

             

            Środa                        13.04. 2016r.

            Ewa Nowaczkiewicz

            Barbara Guzińska

            Renata Bugdalska

            Anita Skotnicka

            Danuta Dziadek

            Marta Skowrońska

            4.

            Kultura Języka Polskiego

            Szkoła Podstawowa  w Dobrowodzie

            Szkolny Konkurs „Zostań Mistrzem Kaligrafii”

            -wzorowe przepisywanie przez uczniów wybranych fragmentów książek H. Sienkiewicza

            Uczniowie klas

               I VI

             

            Szkoła Podstawowa               w Dobrowodzie

             

            Czwartek

            14.04. 2016r.

            Ewa Nowaczkiewicz

            Barbara Guzińska

            Renata Bugdalska

            Barbara Wielgo

            Danuta Dziadek

            Marta Skowrońska

             

            5.

            Piękno języka polskiego

            Szkoła Podstawowa               w Dobrowodzie

            Apel podsumowujący Dni Kultury Języka                  – wręczenie nagród uczniom wyróżnionym                     w konkursach szkolnych.

            Uczniowie klas

              I VI

             

            Szkoła Podstawowa            w Dobrowodzie

             

            Piątek                       15.04. 2016r.

            Ewa Nowaczkiewicz

            Barbara Guzińska

            Renata Bugdalska

             

             

                 Celem wszystkich zajęć było zwrócenie uwagi na kulturę języka polskiego.. Tydzień rozpoczął się od lekcji, na których uczniowie mieli okazję poznać dokładnie sylwetkę pisarza oraz jego bogatą twórczość. Służyła temu wystawka dzieł H. Sienkiewicza, którą stworzyli uczniowie oraz plansze przedstawiające ważne wydarzenia historyczne, wokół których pisarz budował akcję swoich utworów. Uczniowie klas IV-VI  na lekcjach informatyki opracowali niezwykłe albumy fotograficzne,i foldery dotyczące:życiorysu,twórczości  i ciekawostek z życia noblisty oraz  ekranizacji jego dzieł. Uczniowie korzystając z różnich źródeł, w tym z interneu wykonali swoje prace korzystając z programów Word, Publisher,PowerPoint.

            Na wtorek zaplanowaliśmy konkurs wewnątrzszkolny pod hasłem „Ortograficzne zmagania  z Sienkiewiczem”. Uczniowie zmagali się z niełatwym fragmentem  książki pt. „W pustyni i w puszczy”. Po sprawdzeniu prac wyłoniono uczniów, dla których ortografia i interpunkcja nie stanowi tajemnic.

            KLASA NAZWISKO, IMIĘ UCZNIA MIEJSCE
            II

            Barbara Nowak, 

            Natalia łabaj

            Dawid Dulik/Wojciech Skiba

            I

            II

            III

            III

            Gabriela Klepacz

            Zofia Myszk

            Aleksandra Milewska

            I

            II

            III

            IV

            Adam Koładziński,

            Izabela Wleciał, Amelia Gwóźdź

            Aleksandra Kubasik, Natalia Orzeł

            I

            II

            III

            V

            Kamil Skotnicki

            Marta Koziara

            Natalia Pudło

            I

            II

            III

            VI

            Radosław Judasz

            Kinga Kanicka, Dominika Durnaś

            Julia Smorga

            I

            II

            III

             

            W środę uczniowie spędzili miłe chwile na oglądaniu filmu pt. „W pustyni i w puszczy” z 2001 r., słynnej ekranizacji książki H. Sienkiewicza, gdzie główne role zagrali: Adam Fidusiewic  (Staś Tarkowski) i Karolina Sawka  (Nel Rawlison). Film stał się inspiracją do wykonania wielu wspaniałych ilustracji, w których dużą rolę odgrywała egzotyczna fauna i flora Czarnego Lądu.

            Finaliści konkursu plastycznego:

            KLASA

            IMIĘ, NAZWISKO MIEJSCE
            II

            Alicja Nowak

            Wojciech Skiba, Szymon Kolarz

            Jakub Kolarz, Dawid Dulik

            I

            II

            III

            V Klaudia Szcześniak I
            V/VI Daniel Klepacz/ Dominika Durnaś II
            V Maciej Czekaj  III
                 

            W czwartek wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w szkolnym konkursie „Zostań Mistrzem Kaligrafii”, którego celem było rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki pięknego pisania,  ćwiczenie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

            Zadaniem uczniów było wzorowe przepisanie  wskazanego fragmentu książki H. Sienkiewicza pt. „W pustyni  i  w puszczy”.

            Oto Mistrzowie Kaligrafii naszej szkoły:

            KLASA IMIĘ, NAZWISKO UCZNIA MIEJSCE
            I

            Joanna Milewska

            Milena Gwóźdź

            Monika Bucka

            I
            II
            III
            II

            Alicja Nowak

            Dawid Dulik

            Jakub Kolarz, Barbara Nowak

            I
            II
            IIII
            III

            Oliwia Kowalska

            Aleksandra Milewska

            Grzegorz Drechnowicz/ Natalia Kolarz

            I
            II
            III
            IV

            Izabela Wleciał

            Aleksandra Kubasik

            I

            II

            V

            Klaudia Szczesniak

            Natalia Pudło

            Marta Koziara/ Natalia Walasek

            I
            II
            III
            VI

            Wiktoria Ficek/ Dominika Durnaś

            Julia Smorga / Zuzanna Kuc

            Monika Adamczyk

            I
            II
            III

             

               Pracowity i bardzo ciekawy tydzień zakończył się apelem szkolnym, na którym podsumowano XXIV Tygodnia Kultury Języka w naszej szkole, urządzono wystawę prac plastycznych i wytypowano zwycięzców konkursów.  Po wysłuchaniu ciekawostek wzbogacających naszą wiedzę na temat twórczości pisarza, najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy, również za najciekawsze prace wykonane techniką komputerową.

            Jury wyróżniło następujące  albumy i foldery:

            KLASA IMIĘ, NAZWISKO UCZNIA MIEJSCE

            V / VI

            IV

            VI

            Marta Koziara, Bartłomiej Klepacz, Dawid Sobczak, Zuzanna Kuc, Julia Smorga

            Amelia Gwóźdź, Wiktor Skiba

            Dominika Durnaś

            I

            II

            III

             

              Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom za aktywny udział w XXIV  Tygodniu Kultury Języka i już teraz zapraszam do wspólnej nauki oraz zabawy w przyszłym roku.

            Ewa Nowaczkiewicz

        • XIII "Mały" Konkurs Recytatorski -"Otwórzmy drzwi do fantazji" - etap międzyszkolny
          • XIII "Mały" Konkurs Recytatorski -"Otwórzmy drzwi do fantazji" - etap międzyszkolny

          • W dniu 21.04.20156r. w naszej szkole odbył się  XIII ,,Mały" Gminny Konkurs Recytatorski dla klas 0 -III ,,Otwórzmy drzwi do fantazji" – etap międzyszkolny. W konkursie brało udział 6 szkół.
            - Szkoła Podstawowa w Dobrowodzie
            - Szkoła Podstawowa w Kołaczkowicach
            - Szkoła Podstawowa w Siesławicach
            - Społeczna Szkoła Podstawowa w Słabkowicach
            - Zespół Placówek Oświatowych  w Szańcu
            - Zespół Placówek Oswiatowych w Zbludowicach
            Naszą Szkołę reprezentowały:
            Julia Kubala kl. 0
            Julia Gwóźdź kl. I
            Alicja Nowak kl. II
            Zofia Myszk kl. III
            Temat konkursu pozwolił, aby można było przedstawić różnorodność poezji dla dzieci.
            Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom.
            Komisja w składzie:
            Dyrektor szkoły pani Barbara Guzińska
            przew. Wioletta Kaczmarek
            Agnieszka Zawacka-Musiał
            Jadwiga Szlufik

            Jury miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców.
            Ostatecznie w grupie 0-I:
            I miejsce zajęła: Julia Gwóźdź
            II miejsce zajęła: Maja Sikora
            III miejsce zajęła: Julia Kubala

            w grupie II-III:
            I miejsce zajęła: Matylda Kobos
            II miejsce zajęła: Amelia Paw
            III miejsce zajęła: Zofia Myszk
            Zwycięzcy będą reprezentować naszą Gminę w konkursie na etapie powiatowym, który odbędzie się 13.05.2016r. w BSCK w Busku Zdroju.
            Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie - powiatowym.
            Dziękujemy panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój za ufundowanie nagród, Radzie Rodziców za poczęstunek przygotowany dla uczestników, Komisji, która wyłoniła zwycięzców, oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.
            Zapraszamy za rok.


            Koordynator
            Danuta Dziadek

          • Tydzień ekologiczny w szkole

          • W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole w dniach od 18 do 22  kwietnia 2016 roku zostanie przeprowadzona akcja „Kolorowy tydzieńekologiczny”. Każdy dzień tygodnia będzie przebiegał pod innym hasłem. W poszczególnych dniach obowiązuje inny kolor ubioru, który dotyczy zarówno uczniów jak i nauczycieli. Organizując tydzień ekologiczny w szkole kierujemy się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcenia ich do pogłębienia wiedzy na temat problemów ekologicznych.

            PRZEBIEG TYGODNIA EKOLOGICZNEGO

            I dzień  poniedziałek

            Dzień Słońca - w ubiorach uczniów i nauczycieli obowiązuje kolor żółty

            klasy 0-VI

            Wybory najsympatyczniejszej uczennicy, najsympatyczniejszego ucznia z każdej klasy.

            Rozdawanie uczniom plakietek z „uśmiechniętą buźką”.

            II dzień  wtorek

            Dzień Natury - w ubiorach uczniów i nauczycieli obowiązuje kolor brązowy                                   

            Klasy I-III

            Uczniowie wykonują prace plastyczne pt. " Kochane zwierzaki "

            (pod kierunkiem nauczycieli wychowawców)

             Klasy IV-VI

            Konkurs wiedzy przyrodniczej.

            (odpowiedzialny nauczyciel przyrody p. Anita Skotnicka)

            III dzień  środa

             Dzień Zdrowia  - w ubiorach uczniów i nauczycieli obowiązuje kolor pomarańczowy

            klasy I-III

            Pogadanka na temat zdrowia, spotkanie z pielęgniarką szkolną.

            Klasy IV-VI

                                                Konkurs plastyczny pt. „Kolorowy i zdrowy jadłospis"

             Zasady konkursu:

            ·        ułożenie jadłospisu na jeden dzień tygodnia zgodnie z zasadami zdrowej diety.

            ·        zaprezentowanie jadłospisu na kartce w formacie A4  lub A3, w atrakcyjnej formie - (np. z kolorowymi ilustracjami)

            ·        technika dowolna

            IV dzień czwartek

            Dzień Ekologa - w ubiorach uczniów i nauczycieli  obowiązuje kolor niebieski

                      klasy I-III

            Prezentacja multimedialna na temat ochrony środowiska.

            klasy IV-VI

            Wyjazd do Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej na warsztaty ekologiczne i zwiedzanie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie. 

            V dzień  piątek

            Dzień Ziemi - w ubiorach uczniów i nauczycieli obowiązuje kolor zielony

            klasy 0-III

            Posprzątanie najbliższego otoczenia szkoły oraz ognisko i pieczenie kiełbasek.

            Klasy IV-VI

            Prezentacja multimedialna na temat ochrony środowiska, rozdanie dyplomów i nagród dla  uczniów biorących udział w konkursach.

            Spacer po okolicy w celu posprzątania środowiska naturalnego, ognisko i pieczenie kiełbasek.

             Anita Skotnicka

        • Mali piekarze
          • Mali piekarze

          • 15 kwietnia dzieciaki z oddziału przedszkolnego "zeróweczki" bawiły się w piekarzy. Z ogromnym skupieniem i zaangażowaniem wyrabiały ciasto z masy solnej, z którego potem formułowały w różnych kształtach i wielkościach bułeczki, rogale, ciastka, chlebki. Swoje wytwory upiekły  w domu z pomocą mam i babć Dzieciaki podczas pracy wykazywały się pomysłowością, zręcznością a przede wszystkim wspaniale bawiły się. 

        • Szkolne eliminacje do XIII "Małego"Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. "Otwórzmy drzwi do fantazji"
          • Szkolne eliminacje do XIII "Małego"Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. "Otwórzmy drzwi do fantazji"

          • W dniu 14 kwietnia 2016r. odbyły się szkolne eliminacje do "Małego" Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Otwórzmy drzwi do fantazji". W konkursie brało udział 16 uczniów z klas 0 - III. Dzieci recytowały wiersze w dwóch kategoriach, klasy 0 - I i II - III.

            W grupie 0 – I:

            I miejsce zajęły: Julia Kubala z klasy 0 oraz Julia Gwóźdź z klasy I.

            II mejsce zajął Bartosz Górak

             III miejsce zajęła  Milena Gwóźdź.


            W kategorii II – III:

            I miejsce zajęły:  Alicja Nowak z klasy II oraz Zofia Myszka z klasy III.

            II miejsce zajęła Oliwia Kowalska z klasy III

            III miejsce zajął Dawid Dulik z klasy II.


            Uczennice, które zajęły pierwsze miejsce będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się dnia 21 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dobrowodzie.
            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. smiley


            Danuta Dziadek

        • Konkurs międzyszkolny pt. „Pro Arte Język Obcy w Sztuce”
          • Konkurs międzyszkolny pt. „Pro Arte Język Obcy w Sztuce”

          • W dniu 6 kwietnia 2016 w BSCK odbył się konkurs pt. „Pro Arte Język Obcy w Sztuce” zorganizowany przez ZPO w Zbludowicach. Uczniowie klasy V i VI przygotowali i odegrali przedstawienie w wersji anglojęzycznej pt. „Cinderella”. W rolę Kopciuszka wcieliła się Monika Adamczyk, macochę odegrała Dominika Durnaś, siostrami Kopciuszka były Wiktoria Ficek i Kinga Kanicka, rolę księcia odegrał Piotr Nowak, dobra wróżka to Marta Koziara. Bartek Klepacz odegrał rolę królewskiego sługi, Klaudia Szcześniak była narratorem. W konkursie zdobyliśmy III miejsce. Gratuluje młodym aktorom!

            Wiśniewska Urszula

        • XXVII Rajd „Szlakiem Powstania Styczniowego” - GROCHOWISKA 2016
          • XXVII Rajd „Szlakiem Powstania Styczniowego” - GROCHOWISKA 2016

          • 2 kwietnia 2016 roku w piękny, słoneczny dzień  spod Domu Harcerza wyruszyliśmy na trasę XXVII Rajdu „Szlakiem Powstania Styczniowego” - GROCHOWISKA 2016. Podziwiając wiosenny krajobraz Ponidzia  szybko dotarliśmy na miejsce. W tym roku obchodziliśmy 153 rocznicę bitwy pod Grochowiskami  i przybyło bardzo dużo ludzi między innymi poseł do Parlamentu Europejskiego pan Bogdan Wenta,  braliśmy udział  w apelu poległych. Później poszliśmy obserwować inscenizację bitwy, która miała miejsce 18 marca 1863 roku. Choć warunki pogodowe nie przypominały tamtych dni, to jednak grupy rekonstrukcyjne przybliżyły nam tamte wydarzenia.  Na zakończenie rajdu wszyscy spotkaliśmy się na pysznej wojskowej grochówce, która najlepiej smakuje właśnie na Grochowiskach. 

                                                                                                                                                                 Dorota Olszowa

        • XIII Międzyszkolny Konkurs Literacki dla uczniów klas I-III
          • XIII Międzyszkolny Konkurs Literacki dla uczniów klas I-III

          • 07.04.2016r. w SP nr 2 w Busku-Zdroju odbył się konkurs literacki dla klas I-III, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły:

            • z klasy I - Julia Gwóźdź 
            • z klasy II - Dawid Dulik
            • z klasy III - Gabriela Klepacz

                        Cała klasa I pod okiem wychowawcy p. Barbary Wielgo przygotowała się  z książki pt. ,, Pięciopsiaczki " W. Chotomskiej. Julia Gwóźdź wzięła udział w konkursie międzyszkolnym, jednak o wygranej zdecydował dopiero 4 etap eliminacji klasowych, w którym dosłownie 1 punktem wygrała z Bartoszem Górak, trzecie miejsce zajął Mateusz Matusik.

            Bardzo dobre przygotowanie i wysoki poziom eliminacji klasowych sprawił, że Julia Gwóźdź zajęła I miejsce - ZWYCIĘŻYŁA także konfrontację z  uczniami innych szkół z gminy Busko-Zdrój.

            Dawid Dulik pod kierunkiem p. Danuty Dziadek dobrze napisał test z książki pt. ,,Karolcia", jednak ilość zdobytych punktów nie wystarczyła do zajęcia punktowanego miejsca.

            Gabriela Klepacz uczyła się  z wychowawcą p. Martą Skowrońską.  Bardzo dobrze zapamiętała treść książki: ,,Akademia pana Kleksa". Pięknie napisała test i zajęła III miejsce - dwa punkty zabrakło do zwycięstwa.

            Wszyscy uczestnicy  otrzymali dyplomy, gadżety, napoje, słodycze ,  a zwycięscy nagrody książkowe.

             Opinią dzieci i opiekunów testy, w tym roku były bardzo trudne.  W konkursie wzięło udział ok 70 uczniów z klas I-III. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. W związku z tym zwycięstwo i miejsce na podium zasługuje na szczególna pochwałę. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę i bardzo dobrze wypadli na tle uczniów z innych szkół.

            Gratulujemy!!! Życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                                                             Barbara Wielgo

        • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap powiatowy
          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap powiatowy

          •  1 kwietnia 2016r. odbył się w Busku-Zdroju Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom" - etap powiatowy.

              Kamil Skotnicki uczeń klasy piątej  zajął I miejsce i zwyciężył ! W turnieju brali udział uczestnicy z 8 gmin powiatu buskiego. Eliminacje były na bardzo wysokim poziomie. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka, w której wzięło udział czterech uczestników. Kamil okazał się najlepszy i tym samym zakwalifikował się do udziału w turnieju na etapie wojewódzkim. Za opanowanie ogromnej specjalistycznej wiedzy pożarniczej otrzymał zasłużoną nagrodę.

            W tym roku na uczestników czekały wyjątkowe nagrody:

            • I miejsce - rower
            • II miejsce - wieża
            • III miejsce - radiomagnetofon
            • oraz dla każdego uczestnika słodycze i gadżety.

            Ten piękny rower będzie przypominał Kamilowi, że warto poświęcić czas, aby rozwijać swoją wiedzę i umiejętności oraz podejmować nowe wyzwania. Ta nagroda powinna także zachęcić innych uczniów do brania udziału w konkursach.

            Kamil godnie reprezentował naszą szkołę.  

            http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/busko-zdroj/a/do-turnieju-wiedzy-pozarniczej-szykuja-sie-na-rowerach,9912171/

            Gratulujemy i życzymy sukcesu w eliminacjach na etapie wojewódzkim!!!!!!!!!!!

                                                                                                                Barbara Wielgo

        • Palma Wielkanocna- wyniki konkursu
          • Palma Wielkanocna- wyniki konkursu

          • 31 marca w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się wernisaż pokonkursowy "Palma Wielkanocna". W konkursie wzięli udział: Szymon Kolarz - klasa II i Natalia Kolarz - klasa III, Macjej Czekaj i Jakub Farmas - klsa V, Krystian Kaleta - klasa VI. Nagrodę za najładniejszą "Palmę Wielkanocną" otrzymali: Maciej Czekaj, Jakub Farmas oraz Krysian Kaleta. Po odbiór nagrody pojechali do Buska pod opieką pani Renaty Bugdalskiej. Wszystkie palmy były bardzo piękne. Wspaniale, że nasi uczniowie swoją pracą i udziałem w konkursie kultywują tradycje wielkanocne w naszym regionie.

            Gratulacje!

            http://www.bsck.busko.pl/pl/galeria/1971-wernisa-qpalma-wielkanocnaq.html  -uroczystość wręczenia nagród

                                                                                                                                                          Bożena Krupa

        • Witamy Wiosnę - Wiosna, cieplejszy wieje wiatr...
          • Witamy Wiosnę - Wiosna, cieplejszy wieje wiatr...

          • Dnia 21 marca 2016r. uczniowie naszej szkoły uroczyście powitali wiosnę. Wszyscy uczniowie tego dnia przyszli do szkoły ubrani w zielone elementy stroju zgodnie z hasłem: Zielono mi.  Na początku pani dyrektor Barbara Guzińska powitała wszystkich zebranych.

            W tym roku przedstawienie pt. „Witaj wiosno ” przygotowali uczniowie kl. III wraz z wychowawczynią p. Martą Skowrońską. Chłopcy przegonili Marzannę- zimową kukłę a kwiaty powitały Panią Wiosnę tańcem i piosenką.

            Do tegorocznych obchodów  cała szkoła przygotowywała się już dużo wcześniej. Każda klasa wykonała na konkurs Marzannę oraz plakat do wiersza Mieczysławy Buczkówny "Znaki wiosny"... 

            Wyniki konkursów:

            I msc. w konkursie „Marzanna 2016”  zajęły klasy II, IV, VI pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia.    W konkursie : wykonaj plakat do wiersza pt. „Znaki wiosny”

            I msc. kl.III

            II msc.kl. II

            III msc. kl.I

            Dużo śmiechu i zabawy było podczas prezentacji najciekawszych wiosennych strojów.  Największe brawa  otrzymał Bartłomiej Klepacz( I msc. w konkursie ), który w damskim stroju prezentował się znakomicie, Gabrysia Klepacz –Pani Wiosna (I msc.w konkursie) oraz Patryk Dusza w przebraniu lalki ( II msc.)

            Jury nagrodziło wszystkich przebierańców dyplomami i nagrodami.  Na zakończenie uczniowie klasy V spalili Marzanny i przegonili zimę.

            Po częsci artystycznej zostały wręczone przez panią Dyrektor dyplomy i nagrody zwyciężcom konkursów organizowanym w marcu. Wszystkim mocno gratulujemy!!!

            Organizator: Marta Skowrońska

             

        • ,,Zajączki, króliczki, baranki..." -międzyszkolny konkurs plastyczny
          • ,,Zajączki, króliczki, baranki..." -międzyszkolny konkurs plastyczny

          • Dzieci  z klasy I  i III ze Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie wzięły udział  w międzyszkolnym konkursie plastycznym ,,Zajączki, króliczki, baranki...". Według organizatorów do konkursu zgłoszono wiele pięknych prac wykonanych przez uczniów ze szkół z gminy Busko-Zdrój.

            Komisja konkursowa z Zespołu Placówek Oświatowych Nr1 w Busku-Zdroju spośród nadesłanych prac wybrała te najładniejsze. Wśród nagrodzonych były dwie uczennice z naszej szkoły:

            I miejsce zajęła praca  uczennicy klasy I - Zuzanny  Smorga - wychowawca p. Barbara Wielgo

            II miejsce zajęła praca  uczennicy klasy III - Aleksandry Milewskiej- wychowawca p. Marta Skowrońska.

            Dzieci otrzymały dyplomy, nagrody książkowe i upominki. Nagrodzonym gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

                        Wychowawcy składają serdeczne podziękowania rodzicom.

                                                                                                                 Barbara Wielgo, Marta Skowrońska

                                                                                                              

        • "Musisz przeczytać tą ksiązkę"-konkurs plastyczny
          • "Musisz przeczytać tą ksiązkę"-konkurs plastyczny

          • W okresie od 22 lutego do 21 marca w bibliotece szkolnej trwał konkurs plastyczny pt. „Musisz przeczytać tę książkę”. Należało zareklamować książkę wartą przeczytania i zachęcić innych.

            I msc. zajęła Marta Koziara uczennica kl. V, która przygotowała prezentację multimedialną do książki pt. „Przygody Mikołajka”.

            Pozostali uczniowie wykonali prace plastyczne.

            II msc. Dulik Dawid kl. II, Zofia Myszk kl. III

            III msc. Aleksandra Milewska, Maciek Gwóźdź, Jakub Kolarz, Szymon Kolarz, Filip Kałuża

            Udział wzięli: Kinga Gadawska, Kacper Szcześniak kl. III

            Organizator konkursu:

            Marta Skowrońska

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
      • dobrowoda@oswiata.busko.pl; m.szkola57@gmail.com
      • Tel: 41 378 15 25
      • Dobrowoda 26 28 -100 Busko Zdrój 28-100 Dobrowoda Poland
      • mgr Renata Bugdalska
    • Logowanie