• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada br. dzieci z Zerówki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdy przyniósł do przedszkola swojego małego lub dużego przyjaciela - misia. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków.

Następnie dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", 'Jadą, jadą misie".Były również bajki o misiach,zabawy ruchowe,zagadki i prace plastyczne.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

• III Przegląd Kolęd i Pastorałek „ Anielskie kolędowanie”

• Przegląd Kolęd i Pastorałek  organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczyw Broninie, wpisał się już w świąteczny nastrój w naszej szkole.

W przeglądzie bierzemy udział już po raz trzeci, ale po raz pierwszy w zupełnie innej formule. Występy uczestników przyjmowane są wyłącznie w formie zapisu audiowizualnego. Do eliminacji szkolnych przystąpiło 6   solistów i 2 duety.

Komisja w składzie Pani Dyrektor, Pani Marta Skowrońska i Pani Renata Bugdalska miała bardzo trudne zadanie, aby spośród uczestników wybrać przedstawiciela, który zaprezentuje naszą szkołę.

Wszyscy bardzo się postarali, poczuliśmy atmosferę świąt a poziom wykonania był wysoki. W eliminacjach szkolnych podziwialiśmy śpiew i grę na instrumentach.

Zwyciężyła Maja Misztal z kl.4 i to ona będzie reprezentować szkołę w przeglądzie.

II miejsce – Julia Kubala kl.4 i  Daniel Dulik kl.4

III miejsce – Klara Woś kl.6,  Amelia Gwóźdź kl.2 i Julia Gwóźdź kl.6

Wyróżnienie – Julia Topór i Aleksandra Ozdoba kl.6

Wyróżnienie- Szymon Kolarz kl.5

Wyróżnienie – Wojciech Warzecha kl.5

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w szkolnych eliminacjach i gratulujemy.

• Tegoroczny stypendysta - Bartosz Górak

• Dziewięcioro najzdolniejszych uczniów ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Busko-Zdrój otrzymało ,,Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój”. Z naszej szkoły stypendium otrzymał Bartosz Górak z klasy 6. Wręczone stypendia za uzyskanie znakomitych wyników w nauce oraz godne reprezentowanie swojej szkoły uczniowie otrzymywać będą przez cały rok szkolny 2020/2021.

Z uwagi na epidemię SARS-CoV-2 uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.