• Spotkanie z funkcjonariuszami policji
          • Spotkanie z funkcjonariuszami policji

          • W dniu 10.03.2017 odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszami policji panią Justyną Konopką i panem Patalitą. Spotkanie podzielone było na klasy 0-III i IV-VI. W młodszych klasach policjanci opowiadali o szkodliwości używek, pokazali slajdy o chorobach wywołanych przez palenie papierosów.

            W klasach IV-VI poruszyli temat dopalaczy. Pokazali szokujące filmy związane z zażywaniem  tych niedozwolonych substancji. Mówili co może się przytrafić osobom spożywającym dopalacze  oraz przestrzegali przed ich zażywaniem.

            Oba spotkania związane były z prowadzonymi w szkole programami „Nie pal przy mnie, proszę” dla klas 0- III oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie” dla klas IV-VI.

            Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały przedstawicieli policji. Następnie zadawały wiele pytań.

                                                                                                                                                     Wiśniewska Urszula

                                                                                                                                                      Dziadek Danuta

        • Grupa animatorów 'Zelektryzowani" z Lublina w naszej szkole
          • Grupa animatorów 'Zelektryzowani" z Lublina w naszej szkole

          • 10 marca  naszą szkołę odwiedziła grupa animatorów „Zelektryzowani” z Lublina. Celem spotkania było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla dzieci. W pokazach uczestniczyli uczniowie starszych klas. Uczestnicy obserwowali eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi. Dowiedzieli się, w jaki sposób domowym sposobem wytworzyć wodór, a nawet obserwowali jego wybuch. Mogli też na własnych strunach głosowych sprawdzić, jak hel zmienia głos. Poznawali też właściwości cieczy nienewtonowskich oraz wytwarzali  wir wody w butelce.

            Żywa lekcja fizyki bardzo podobała się wszystkim widzom, przede wszystkim poprzez możliwość udziału w ciekawych eksperymentach, a wszystko to odbywało się w formie zabawy.

            Mamy nadzieję, że prowadzący rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu fizyki i chemii. 

        • Podium w Gminnym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej należy do uczniów naszej szkoły!
          • Podium w Gminnym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej należy do uczniów naszej szkoły!

          • Wielki sukces Kamila Skotnickiego, Łukasza Dulika i Jakuba Farmasa  w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W kategorii szkół podstawowych wzięło udział ok 30 uczestników z gminy Busko-Zdrój. Uczniowie naszej szkoły przygotowania rozpoczęli już w styczniu. Wygrali eliminacje szkolne. Testy składały się z 25 pytań i zawierały min.: szczegółową wiedzę z zakresu historii, działalności, przepisów przeciwpożarowych, sprzętu, pierwszej pomocy...

             Pisanie testów przebiegło sprawnie, dłużej czekaliśmy na wyniki. Po ok 2 godzinach okazało się, że Kamil i Łukasz uzyskali tą samą ilość punktów 23  i będą mieli dogrywkę. Wtedy nie wiedzieliśmy, o które miejsce chłopcy rywalizują. Później okazało się, że zwyciężył Kamil i to on zajął I miejsce zdobywając 24 punkty na 25 możliwych do zdobycia, a II miejsce Łukasz z 23 punktami. Na to kto zajął trzecie miejsce musieliśmy poczekać do oficjalnych wyników.

             Bardzo ucieszyła nas informacja, że to Jakub jest tym uczniem, który uzyskał 3 wynik w naszej kategorii wiekowej. To  BARDZO rzadki widok. Całe podium należało do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie.Opłacił się trud włożony w przygotowania.

            Uczniowie z rąk  Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój p. Henryka Radosza i organizatorów tych eliminacji otrzymali gratulacje oraz dyplomy, książki i upominki. Jednak główną nagrodą jest awans do eliminacji powiatowych. Także jeszcze wiele pracy przed nami.

                        Składam serdeczne podziękowania rodzicom za pomocw przygotowaniach i w dowiezieniu dzieci na turniej.

                       Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!!!

                                                                                                                                                           Barbara Wielgo

        • 8 marca - Dzień Kobiet
          • 8 marca - Dzień Kobiet

          • 8 marca – w Dniu Kobiet chłopcy złożyli życzenia Paniom i koleżankom, okazując w ten sposób szacunek dla Pań i sympatię dla dziewczynek. W tym dniu na twarzach dziewczynek gościł uśmiech i radość. W każdej klasie dziewczyny otrzymały oprócz życzeń pamiątkowe upominki, zaś chłopcy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. W starszych klasach chłopcy również przygotowali dla dziewczyn różne konkurencje i zabawy.

              Był to dzień pełen zabawy i miłych wrażeń.

            Podziękowania dla rodziców z klas I-IV, którzy pomogli przygotować upominki.

             Dziękujemy za pamięć.

        • 1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
          • 1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

          • 1 marca obchodzimy w naszym kraju Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.

            Nasi uczniowie postanowili uczcić Niezłomnych Marszem Pamięci, który wyruszył spod szkoły, a zakończył się na cmentarzu w Dobrowodzie, gdzie zapalili znicze i pomodlili się za wszystkich poległych za naszą Ojczyznę. Wielu uczniów wykonało plakaty patriotyczne upamiętniające to święto.
             

            CZĘŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

            Ewa Nowaczkiewicz

        • Wycieczka klas 0-3 na sztukę pt. "Piękna i Bestia"
          • Wycieczka klas 0-3 na sztukę pt. "Piękna i Bestia"

          • 28 lutego 2017 roku uczniowie klasy 0,I II i III wybrali się do BSCK w Busku-Zdroju  na sztukę teatralną pt. „Piękna i Bestia”- jedną z najpiękniejszych, i najbardziej magicznych baśni o miłości. Wielokrotnie adaptowana na potrzeby literatury, filmu i teatru.Tym razem zagościła na scenie Buskiego Domu Kultury, którą wystawiał Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
            Tę wspaniałą opowieść wzbogaciła bajkowa scenografia, kolorowe kostiumy i piękne piosenki, które przeniosły widzów w magiczny, tajemniczy, zaczarowany świat, skrywany za starymi murami zamku. Spektakl w mądry sposób opowiedział dzieciom o istocie miłości, lęku, akceptacji inności, pokazując, że w każdym człowieku można znaleźć dobro i wrażliwość, a w życiu najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu...

            Przedstawienie bardzo się podobało. Podziwialiśmy wspaniałą grę aktorów, piękne kostiumy oraz scenografię pełną grozy i tajemniczości, które potęgowała muzyka i gra świateł.

        • Wieści z rajdu
          • Wieści z rajdu

          • Dnia 24 lutego2017r. drużyna zuchowa Polne Kwiatki wybrała się na XV Rajd Zimowy Zmarzlaczek ze Zborowa do Kikowa. Tak jak już od kilku lat bywa, pogoda była całkiem niezimowa.  Dzień był bardzo wietrzny.  Ale  "Każdy osioł potrafi być dobrym skautem przy pogodzie" Po uroczystym apelu i zjedzeniu słodkiego pączka wyruszyliśmy na trasę. Najmłodszym piechurem był Daniel z zerówki, który doskonale radził sobie na trasie   Tegoroczny rajd połączony był z Dniem Myśli Braterskiej. Dzień Myśli Braterskiej, to święto przyjaźni obchodzone, co roku przez harcerzy i skautów na całym świecie, w rocznicę urodzin twórcy skautingu Roberta Baden – Powella. Wszystkie drużyny wymieniły się cytatami twórcy skautingu, przekazując sobie serdeczne życzenia. Na mecie rajdu w Kikowie, czekało na nas ognisko, przy którym każdy mógł się ogrzać i upiec kiełbaski. Dobry humor towarzyszył nam przez całą wędrówkę. Do zobaczenia na następnym rajdzie.

        • Dzień Bezpiecznego Internetu
          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. 

            Partnerem DBI 2017 jest Facebook. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską,  Minister Cyfryzacji Annę Streżyńską,  Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcina Cichego.

            W tym roku DBI obchodzono 7 lutrgo pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”.   

            Do akcji DBI przyłączyła się również nasza szkoła. W dniach 13-23 lutego w klasach 0-VI na zajęciach komputerowych, godzinie wychowawczej odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w internecie.

            Na podstwaie filmików: „ Necio” – kl.0, „Sieciaki” i „Owce w sieci” – kl.I-III dzieci dowiedziały się jakich zasad należy przestrzegać korzystając z internetu lub telefonu, aby uniknąć narażenia się na niebezpieczeństwo.  Rozwiązywały krzyżówki, labirynty, wykonywały prace plastyczne o Sieciakach i Sieciuchach. 

            W starszych klasach uczniowie oglądali film „Lekcja bezpieczeństwa” oraz „ Internet bez hejtu”. Przpomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w internecie, gdzie i w jaki sposób szukać pomocy, gdy zauważą coś niepokojącego w sieci. Klasa IV układała wiersze lub opwiadania (do wyboru), klasa V – opracowała w grupach plakaty, kl.VI – wykonała prezentacje multimedialne dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

            Prace uczniów zostały wyeksponowane w pracowni komputerowej oraz na korytarzu szkolnym.

                                                                                                                                                                      Bożena Krupa

        • Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej w Busku-Zdroju.
          • Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej w Busku-Zdroju.

          • 28 lutego uczniowie kl. „0”, I , II, III odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Busku-Zdroju. Zostaliśmy bardzo miło powitani przez p.Ewę Tarapatę, która poprowadziła lekcję biblioteczną na temat: „W zaczarowanej  krainie najpiękniejszych bajek i baśni- zapoznanie uczniów z bohaterami bajek i baśni”.

            Celem zajęć było: rozpoznawanie postaci z bajek za pomocą wylosowanych rekwizytów, wypowiadanie się na temat przeczytanych fragmentów książek; stosowanie dłuższych wypowiedzi, utrwalenie zasad korzystania z książeczek, utrwalanie sprawności w układaniu puzzli, kształtowanie spostrzegawczości i skojarzeń podczas odgadywania tytułu bajek, czerpanie radości z wspólnej zabawy z  rówieśnikami.

            Pierwszym zadaniem dzieci było układanie w grupach puzzli z ilustracjami z bajek i podawanie tytułów. Następnie dzieci odgadywały zagadki związane z baśniami np.

            Jaka to dziewczynka ma roboty wiele,
            A na pięknym balu gubi pantofelek?
            (Kopciuszek)

            Każda królewna, a tym bardziej ona,
            Uważać winna na wrzeciona
            (Śpiąca Królewna)

            W chatce krasnoludków mieszka prześliczna królewna
            (Królewna Śnieżka)

            Jakie imiona mają braciszek i siostrzyczka,
            Którzy w lesie spotykają chatkę z pierniczka
            (Jaś i Małgosia)

            Uczniowie klasy II i III chętnie wzięli udział w czytaniu  z podziałem na role fragmentów  baśni pt. „Calineczka”. Następnie  chętni uczniowie losowali karteczki w których psotny chochlik  poprzekręcał tytuły bajek i baśni  a  wszyscy odgadywali właściwe tytuły.

            Po wspólnej zabawie pani Ewa odczytała fragment „Kubusia Puchatka” i oprowadziła nas po bibliotece.

              

                                                                                                                                                           Marta Skowrońska

        • Otwarcie Filii Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w naszej szkole
          • Otwarcie Filii Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w naszej szkole

          • W ostatnich dniach lutego została otwarta w naszej szkole nowa biblioteka: Filia Miejsko-Gminnej  Biblioteki  Publicznej  w Busku-Zdroju.

            Z tej okazji chętni uczniowie szkoły wzięli udział w akcji „Kwiatek dla biblioteki”. Najwięcej kwiatów przynieśli uczniowie kl.III, którzy zwiedzili nową bibliotekę wspólnie z wychowawcą. Przy tej okazji zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych, obejrzeli książki i wykonali ilustracje do ulubionej książki.

            Uczniowie klasy IV oraz dzieci z oddziału „0”  przygotowali wiersze  o książkach i bibliotece, które  pięknie  recytowali na spotkaniu z bibliotekarzem. Dziewczynki z klasy IV i  V  ozdobiły  regały kolorowymi  balonami  i własnoręcznie wykonanymi kwiatami z bibuły  zrobionymi podczas popołudniowych spotkań bibliotecznych.

            Wszystkich czytelników serdecznie zapraszamy.

                                                                                                                                                    Marta Skowrońska

        • I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
          • I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

          • W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła w Zbludowicach w  dniu 23 lutego 2017 roku  odbył się   I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

             Szkołę w Dobrowodzie reprezentowało dwóch uczniów: Kamil Skotnicki z klasy VI i Wiktor Skiba z klasy V. Uczniowie z wielkim zapałem przygotowywali się do konkursu i pogłębiali swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych. Chętnie współpracowali ze sobą dzieląc się zdobytą wiedzą. W trakcie przygotowywania do konkursu korzystali z różnych źródeł  informacji.

            Po bardzo wyrównanej walce i dogrywce przygotowanej przez organizatorów Kamil zdobył wyróżnienie. Wiktorowi nie udało się zająć żadnego miejsca, ale może pochwalić się dużą wiedzą  na temat Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Za udział w konkursie uczniowie otrzymali ciekawe nagrody oraz dyplomy.

                                                                                                                                                    Urszula Wiśniewska

        • Wycieczka klas 0-3 do Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju
          • Wycieczka klas 0-3 do Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju

          • Dnia 20 lutego 2017r. dzieci z oddziału „0” pod opieką pani M.Skowrońskiej oraz uczniowie kl. I- wychowawcy pani D. Olszowej, kl. II wychowawcy pani B. Wielgo, kl. III wychowawcy pani D. Dziadek byli na wycieczce w PSP w Busku -Zdroju. Wzięli udział w projekcie „Bezpieczny Dom”, w którym realizowana jest akcja edukacyjna „Ognik”. Akcja ta, jest ogólnopolskim działaniem edukacyjnym, skierowanym do dzieci i młodzieży szkolnej, której celem jest edukacja na temat bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia.

              W siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Busku – Zdroju przeznaczono specjalne pomieszczenia na typowe mieszkanie. Z pomieszczeń wygospodarowano: pokój dzienny, kuchnię oraz łazienkę. Dzięki temu układowi dzieci mogły zobaczyć między innymi, z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać w domu lub mieszkaniu, jak rozprzestrzenia się dym w czasie pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, a także mogły sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi wybuchł pożar. W formie pogadanki i prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.

                Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

            Serdeczne podziękowania dla p. Sebastiana Farmasa oraz innych strażaków za miłe przyjęcie.

            Marta Skowrońska 

        • Tłusty czwartek
          • Tłusty czwartek

          • Zgodnie z tradycją w „tłusty czwartek” uczniowie wszystkich klas oraz pracownicy szkoły jedli pyszne pączki.  To ważne, aby od najmłodszych lat dbać o wartości i podtrzymywać tradycje regionalne. Była to bardzo smaczna lekcja!

            Dziękujemy naszym rodzicom za przygotowanie pączków. 

                                                                                                           

        • Tłusty czwartek w przedszkolu
          • Tłusty czwartek w przedszkolu

          • „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie.

            Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu, każdy ostatni czwartek karnawału to „Zapusty”, wedle tradycji to dzień, w którym możemy sobie pozwolić na małe, „co nieco”. Tak też było tego dnia w naszym przedszkolu. Pani Ania upiekła dla przedszkolaków pyszne oponki, czyli jak nazwały je dzieci „pączusie z dziurką”. Wypieki tak bardzo smakowały dzieciom, że wszystkie zniknęły z miseczki w oka mgnieniu.

        • Udzielanie pierwszej pomocy - spotkanie w klasach 0-III
          • Udzielanie pierwszej pomocy - spotkanie w klasach 0-III

          • 24 lutego 2017r. w klasie III rozpoczęliśmy cykl spotkań z rodzicami -pt. ,,Poznajemy zawody i zainteresowania naszych rodziców". Pani dyrektor Barbara Guzińska powitała gościa i życzyła miłych zajęć.

            Dzisiaj poznaliśmy p. Sylwię Pasternak, która jest ratownikiem, wolontariuszem w Polskim Czerwonym Krzyżu oddział Kielce. Opowiedziała nam o akcjach, w których uczestniczyli ratownicy z jej grupy PCK. Wspólnie poznawaliśmy zasady udzielania Pierwszej Pomocy i uczyliśmy się resuscytacji. Ćwiczenia odbywały się na fantomie Junior. Wszyscy byli zgodni, że to bardzo ciężkie i wyczerpujące zadanie. Bardzo trudno przez długi efektywnie uciskać klatkę piersiową.

            Po zakończeniu ćwiczeń w klasie III p. Sylwia przeszkoliła jeszcze uczniów Oddziału Przedszkolnego i uczniów klasy I i II.

            Były to bardzo pouczające zajęcia. Praca społeczna na rzecz innych daje mnóstwo satysfakcji.

            Może i wśród naszych uczniów są przyszli wolontariusze? Czas pokaże. 

                                                                                                                                Barbara Wielgo

        • Pierwsza pomoc - szkolenie dla uczniów klas IV-VI
          • Pierwsza pomoc - szkolenie dla uczniów klas IV-VI

          • 23 lutego przedstawiciel ratownictwa medycznego – pani Sylwia Pasternak przeprowadziła dla uczniów klas IV- VI szkolenie na temat udzielenia pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, podczas omdlenia lub w czasie napadu padaczki. Pokazała również jak fachowo należy przekręcić rannego człowieka na bok. Chętni i odważni ochotnicy szkolenia ćwiczyli udzielanie pomocy na manekinie i kolegach. Zainteresowanie wśród uczniów było bardzo duże, z uwagą słuchali i śledzili czynności pokazywane przez panią Sylwię oraz zadawali mnóstwo pytań.

            Dziękujemy pani Sylwi za ciekawą i pouczająca lekcję!

        • IX Międzyszkolny Konkurs Informatyczny
          • IX Międzyszkolny Konkurs Informatyczny

          • 22 lutego 2017r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach odbył się finał IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego dla szkół podstawowych na „Najciekawszą i najładniejszą prezentację multimedialną wykonaną w programie PowerPoint”. W konkursie tym wzięli udział nasi uczniowie: Łukasz Dulik – kl.V i Kamil Skotnicki-kl.VI.

            Prezentacje oceniało jury pod przewodnictwem pana Marka Ciszewskiego – redaktora naczelnego portalu internetowego.

            Do konkursu zgłosiło się 10 uczestników reprezentujących 5 szkół podstawowych naszej gminy: ZPO Dobrowoda, ZPO Zbludowice, ZPO Szaniec, SP nr 2 Busko – Zdrój, SP Siesławice. Wszystkie prezentacje uczniów były na bardzo wysokim poziomie, więc komisja miała bardzo trudne zadanie z  wyłonieniem zwycięzcy. W czasie obrad jury, uczestnicy konkursu byli na słodkim poczęstunku. Pani dyrektor Beata Durnaś, pan Marek Ciszewski – główny sponsor nagród oraz organizatorka konkursu – pani Jolanta Wójcik wręczyli dyplomy i nagrody:

            I miejsce:

            Hubert Tomczyk – SP nr 2 im. J. Korczaka w Busku - Zdroju, prezentacja na temat „Chcesz wrażeń? Zejdź pod ziemię”

            II miejsce:

            Mikołaj Surowaniec –– Szkoła Podstawowa im. J.O. Szanieckiego w Szańcu, prezentacja na temat „Rośliny owadożerne”

            ex aequo

            Weronika Justyniarska - Szkoła Podstawowa im. J.O. Szanieckiego w Szańcu, prezentacja na temat„Najpiękniejsze zamki Europy”

            III miejsce:

            Kamil Skotnicki – ZPO w Dobrowodzie, prezentacja na temat „Najpiękniejsze zamki Europy

            ex aequo

            Amelia Wojnowska - SP nr 2 im. J. Korczaka w Busku - Zdroju, prezentacja na temat „Najpiękniejsze zamki Europy”

            ex aequo

            Karol Paw - SP im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach, prezentacja na temat „Rośliny owadożerne”

            Łukasz bardzo ładnie zaprezentował pracę na temat „Największe i najgroźniejsze wulkany świata”.

            Gratulacje dla Kamila i Łukasza! Wspaniale reprezentowali naszą szkołę!

             Za rok jubileuszowa X edycja konkursu.

        • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje szkolne
          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje szkolne

          • W dniu 20.02.2017 roku w Szkole Podstawowej przy ZPO w Dobrowodzie odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

            Przygotowania rozpoczęły się już w styczniu. Po sprawdzeniu testów okazało się, że 2 uczniów napisało testy na 100 %: Łukasz Dulik i Kamil Skotnicki i to oni zajęli I miejsce w tych eliminacjach.

            II miejsce zajął Maciej Czekaj  

            III miejsce - Jakub Farmas, który przygotowuje się dalej jako rezerwowy.

            Kamil Koziara napisał dobrze test, jednak ilość zdobytych punktów nie była wystarczająca.

            Do gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zakwalifikowali się następujący uczniowie :

            1. Łukasz Dulik kl. V
            2. Maciej Czekaj kl. VI
            3. Kamil Skotnicki kl. VI               

                 Rezerwowy Jakub Farmas kl. VI

                        Życzymy sukcesów w dalszych eliminacjach!!!

                                                                                                                                                             Barbara Wielgo

        • Powiatowy Konkurs Plastyczny: „ Czad i ogień. Obudź czujność’
          • Powiatowy Konkurs Plastyczny: „ Czad i ogień. Obudź czujność’

          • Film pochodzi z You Tobe

            We wtorek 14. 02. 2017r. w buskiej komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego dla dzieci Szkół Podstawowych - „Czad i ogień. Obudź czujność”. Na konkurs wpłynęło 39 prac wykonanych przez uczniów z terenu powiatu buskiego. 

            Jury przyznało wyróżnienie dla ucznia naszej szkoły -  Kamila Skotnickiego z klasy VI.  Kamil otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe.

            Nagrody wręczali  pani wojewoda Agata Wojtyszek- patron honorowy konkursu, zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej - Robert Sabat oraz komendant powiatowy - Artur Brachowicz.

                                                                                             Gratulujemy !!!!!! yes

        • WALENTYNKI
          • WALENTYNKI

          • 14 lutego w naszej szkole królował kolor czerwony i wielki ruch z „pocztą Walentynkową”.  Z samego rana uczniowie wrzucali do skrzynki przygotowanej przez Samorząd Uczniowski samodzielnie zrobione kartki dla osób, które darzą sympatią i przyjaźnią.  Punkt kulminacyjny nastąpił o godz. 10:35, gdy przedstawiciele SU chodząc po klasach przekazywali kartki walentynkowe.  Najwięcej Walentynekheart otrzymały dzieci w klasie II. Wspaniali rodzice przygotowali spotkanie walentynkowe. Na dzieci czekał nakryty stół z przysmakami. Wokół panowała miła i życzliwa atmosfera. Dzieci były dla siebie uprzejme. Śmiech i gwar w czasie zabaw sprzyjał integracji grupy klasowej. Na zakończenie klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia z wychowawcą..

            Dziękujemy !!!

            Był to dzień pełen wzruszeń i uśmiechów. smiley

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
      • dobrowoda@oswiata.busko.pl; m.szkola57@gmail.com
      • Tel: 41 378 15 25
      • Dobrowoda 26 28 -100 Busko Zdrój 28-100 Dobrowoda Poland
      • mgr Renata Bugdalska
    • Logowanie